zadluzenia.com
zamknij

Wzrost sprzedaży w Profi Credit

Firma Profi Credit pochwaliła się wynikami sprzedaży za rok 2016. Spółka odnotowała 21 procentowy wzrost sprzedanych pożyczek w stosunku do roku poprzedniego.

 

Łączna wartość udzielonych pożyczek w 2016 roku przekroczyła 308 mln zł netto. Rekordowy był zwłaszcza IV kwartał – w tym czasie Klienci pożyczyli prawie 89 mln złotych.

 

Jak wyjaśnia Sławomir Pawlik - CEO Profi Credit: „Wyniki, jakie uzyskaliśmy za ubiegły rok, wskazują na rosnące zainteresowanie naszą ofertą, co jest zgodne z realizowaną przez spółkę strategią. Klienci są bardziej skłonni do pożyczania większych kwot. Średnia kwota pożyczki netto udzielonej w Profi Credit skoczyła aż o jedną czwartą.”

 

Według najnowszych danych, Profi Credit ma aż 18% udziału w pozabankowym rynku pożyczkowym, który wyceniany jest na 6,5 mld złotych. Spółka zamierza w najbliższym czasie uruchomić sprzedaż pożyczek przez Internet oraz rozwinąć ofertę dla przedsiębiorców.

 

"2016 rok był bardzo wymagający dla całego sektora. Z jednej strony mamy bardzo pozytywne zmiany zmierzające w kierunku profesjonalizacji rynku, z drugiej dodatkowe obowiązki fiskalne i spłaszczenie oferty cenowej produktów pożyczkowych. Jednocześnie to, co wydarzyło się w sferze rządowych projektów socjalnych, stwarza szanse na poprawę jakości portfela pożyczkowego. Profi Credit chce sukcesywnie zwiększać bazę wiarygodnych klientów i być alternatywą dla oferty bankowej." – mówi Sławomir Pawlik z Profi Credit.

 

Profi Credit jest wiceliderem pozabankowego rynku pożyczek w Polsce. Oferta skierowana jest do osób fizycznych i przedsiębiorców. Maksymalna kwota finansowania to 25 000 zł, spłatę można rozłożyć na 36 miesięcy.

 

Więcej informacji o spółce znajdziecie tutaj:

https://www.zadluzenia.com/artykul/509,wszystko-o-profi-credit/

 

Skomentuj artykuł
captcha
BRAK KOMENTARZY