zadluzenia.com
zamknij

Zarobki informatyków w 2017 roku

Specjaliści z branży informatycznej z doświadczeniem otrzymują nawet kilkanaście tysięcy złotych miesięcznie W granicach 4-6 tys. zł brutto zarabiają programiści od razu po szkole.

 

 

Raport płacowy przygotowała firma Sedlak & Sedlak. Czytamy w nim, że zarobki w branży IT to temat, który elektryzuje specjalistów ds. wynagrodzeń. 

 

- Według powszechnego przekonania rynek umożliwia informatykom stawianie wysokich żądań finansowych. Szczególną grupą w tej branży są programiści, których unikalne umiejętności są wysoko cenione na rynku - podkreślają eksperci.

 

W raporcie zawarto dane o wynagrodzeniach np. programistów posługujących się językami C/C++, PHP, Python, pracujących w technologii .NET lub Java. 

 

Zarobki informatyków

 

Wykres przedstawia wynagrodzenia, które otrzymują starsi programiści (ci, którzy posiadają doświadczenie w konkretnej dziedzinie, wykonują skomplikowane zadania i ich doświadczenie zawodowe to minimum 3 lata).

 

Źródło: wynagrodzenia.pl

 

Okazuje się, że na najwyższe zarobki mogą liczyć starsi programiści, którzy pracują w technologii JAVA - ich wynagrodzenie sięga od 9 500 do 12 200 zł. Nieco mniej zarabiają starsi programiści C/C++, których zarobki mieszczą się w przedziale 9 500 zł - 11 600 zł. Podium wśród liderów informatycznych zamykają programiści aplikacji mobilnych. Połowa z nich dostaje wynagrodzenie od 8 000 do 13 500 zł.

 

Miejsce zamieszkania decyduje o tym, ile zarobią informatycy. Starsi programiści pracujący w województwie mazowieckim otrzymują wynagrodzenie 11 000 zł. Natomiast specjaliści zatrudnieni w województwie małopolskim zarabiają 1 200 zł mniej, a ci z pomorza, otrzymują  wynagrodzenie w wysokości 8 500 zł.


Z raportu wynika, że pracodawcy, którzy zatrudniają programistów często stosują inne formy umowy niż umowa o pracę. Wśród nich jest między innymi umowa o dzieło, zlecenie lub kontrakt.

 

Analizując badanie, najwyższe wynagrodzenie otrzymują starsi programiści zatrudnieni na kontrakcie - połowa z nich zarabia więcej niż 12 000 zł. Dla porównania starsi programiści zatrudnieni na umowę o pracę otrzymują wynagrodzenie o niemal 2 000 zł niższe.

 

Pracownicy o małym doświadczeniu zawodowym, otrzymują najwyższe wynagrodzenie w przypadku zatrudnienia na kontrakcie. Połowa z nich zarabia więcej niż 6 100 zł. Natomiast zatrudnieni na umowę o pracę zarabiają blisko 1 200 zł mniej,. Ci, którzy pracują na umowę zlecenie otrzymują pensję w wysokości 4 000 zł.

 

Skomentuj artykuł
captcha
~Andrzej K.

Te zarobki są podzielone ciekawie na kategorie tutaj: https://nofluffjobs.com/blog/2017/12/11/wynagrodzenia-informatykow-2017-roku-zarabia-programista-polsce-infografika/   Odpowiedź