BNP Paribas głównym partnerem Kraków Green Film Festival

BNP Paribas głównym partnerem Kraków Green Film Festival

author
01 sierpnia 2020

BNP Paribas poinformował w komunikacie prasowym o tym, że jest głównym sponsorem tegorocznej, trzeciej już edycji Kraków Green Festival. Wydarzenie rozpocznie się 16 sierpnia i zakończy się 23 sierpnia 2020 roku. Kraków Green Festival jest międzynarodowym wydarzeniem gromadzącym najlepsze produkcje z całego świata, podczas którego prezentowane są filmy ekologiczne

Celem festiwalu jest promowanie proekologicznych postaw oraz edukacja Uczestników, wykorzystując do tego:

– dyskusje,
– filmy,
– panele,

a także inne wydarzenia towarzyszące, których wartością merytoryczną zaopiekuje się Global Compact Network Poland ONZ.

Krakowski Festiwal to młoda impreza, która gromadzi zaangażowanych twórców, ekspertów oraz wspaniałą widownię. Cieszymy się, że możemy przyłączyć się do tego wydarzenia, które uświadamia widzom stojące przed nami ekologiczne wyzwania oraz promuje postawy pomagające chronić środowisko naturalne. Jako Bank Zielonych Zmian stawiamy sobie za cel dbałość o środowisko zarówno w zakresie własnej działalności biznesowej, jak też poprzez wspieranie wartościowych proekologicznych inicjatyw.

– mówił cytowany w komunikacie Dariusz Maciołek, Dyrektor Zarządzający Pionu Marketingu, Komunikacji i Zaangażowania Społecznego w Banku BNP Paribas.

Kino centralne z Miasteczkiem Festiwalowym będzie zlokalizowane na Bulwarach Wiślanych pod Wawelem. Do konkursu zgłoszono blisko 1000 filmów z całego świata, lecz do finału wejdzie jedynie 70 produkcji.

Większość produkcji polscy widzowie zobaczą po praz pierwszy, część filmów będzie miała w Krakowie swoją światową premierę. Pokazane zostaną również filmy, które w ciągu ostatniego roku zdobyły nagrody na największych światowych festiwalach, jak np. „Kraina Miodu” – laureat 1. nagrody na festiwalu Sundance i zdobywca nominacji do Oscara. Widzowie będą mogli również obejrzeć inne wybitne produkcje, m.in. szeroko komentowane „Antropocen. Epoka Człowieka”, „Zatoka Cieni” czy laureat poprzedniej edycji „Witamy w Sodomie”.

– mówił cytowany w komunikacie Piotr Biedroń – Dyrektor Artystyczny Festiwalu.

BNP Paribas, w ramach odpowiedzialności za środowisko naturalne, realizuje obecnie trzy główne zobowiązania:

– ograniczanie negatywnego wpływu działalności operacyjnej na środowisko naturalne,
– współpraca z klientami w przechodzeniu na gospodarkę niskoemisyjną,
– zwiększanie świadomości i dzielenie się dobrymi praktykami.

BNP Paribas w czerwcu bieżącego roku postanowił dołączyć do grona partnerów kampanii Zielona Wstążka #DlaPlanety. Kraków Green Film Festival jest kolejnym proekologicznym wydarzeniem, który w zamyśle ma podnieść świadomość społeczną, otrzymującym wsparcie od Banku.


BNP Paribas

BNP Paribas jest bankiem uniwersalnym, który powstał w wyniku połączenia BNP Paribas Banku Polska z Banku Gospodarki Żywnościowej. Siedziba instytucji zlokalizowana jest w Warszawie. Skonsolidowany zysk netto BGŻ BNP Paribas wyniósł pod koniec 2017 roku 279 710 000 złotych. W drugim kwartale poprzedniego roku instytucja odnotowała zysk netto na poziomie ponad 188 600 000 złotych. W roku bieżącym, za zgodą wydaną przez Komisję Nadzoru Finansowego, bank zmienił swoją nazwę na z BGŻ BNP Paribas na BNP Paribas Bank Polska.

Bank stawia przede wszystkim na zadowolenie Klientów, w związku z czym regularnie wprowadza do swojej oferty rozwiązania, które w każdy możliwy sposób mają poprawić relacje Klientów z bankiem. Podpis elektroniczny, raty w Play, czy wdrożenie płatności Apple Pay to niektóre udogodnienia, z których na chwilę obecną mogą korzystać osoby współpracujące z BNP Paribas.


źródło: https://media.bnpparibas.pl/pr/547198/bank-bnp-paribas-partnerem-3-krakow-green-film-festival

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły

DNB Bank z eGwarancją dla przedsiębiorców
Bez kategorii
author
02 kwietnia 2020

DNB Bank z eGwarancją dla przedsiębiorców

Ponad 300 lubuskich firm korzysta z unijnego wsparcia
Bez kategorii
author
08 października 2019

Ponad 300 lubuskich firm korzysta z unijnego wsparcia

Pożyczki Zamość
Pożyczki miasta
author
28 stycznia 2022

Pożyczki Zamość

PKO BP w Grójcu
Oddziały
author
10 września 2019

PKO BP w Grójcu

Impact investing w Banku Pekao
Wpisy
author
05 listopada 2018

Impact investing w Banku Pekao

Kasa Stefczyka Szczecin
Oddziały
author
30 października 2020

Kasa Stefczyka Szczecin