Idea Bank wprowadza nowe zasady działania mobilnych wpłatomatów. Klienci korzystający z usługi będą musieli przekroczyć kwotę minimalną pozwalającą na zamówienie samochodu

Autor: Aneta Filipkowska
Dodano: 13.12.2017
Udostępnij:

Źródło: www.ideabank.pl

W ubiegłym miesiącu do mobilnych wpłatomatów użytkownicy wpłacili 100 mln zł. Ide Bank szacuje, że suma wpłat zrealizowanych od początku projektu, w tym miesiącu ma przekroczyć miliard złotych. 

Grudzień to gorący okres dla wielu branż. Oczekujemy, że jeszcze w tym miesiącu uda nam się przekroczyć miliard złotych. Będzie to pierwszy siedmiocyfrowy wynik w historii tego projektu. Przypomnijmy, że pierwszy samochód przeznaczony do przewozu gotówki, który można wezwać przez mobilną aplikację, pojawił się na ulicach Warszawy w kwietniu 2015 roku. Od tego czasu Idea Bank rozwija sieć mobilnych wpłatomatów. Obecnie flota składa się z 37 pojazdów. Usługa odbioru gotówki dostępna jest już w 20 aglomeracjach – mówi Małgorzata Szturmowicz, członek zarządu Idea Banku.

Minimalna kwota wpłaty

Od 1 stycznia 2018 roku, minimalna deklarowana wpłata, która umożliwia zamówienie mobilnego wpłatomatu, to 1000 zł

Dziś, wpłaty, które nie przekraczają tej kwoty stanowią 15% wszystkich transakcji. Jak wynika z raportów, klienci wpłacają głównie duże kwoty. Średnia wpłata w urządzeniu mobilnego wpłatomatu osiągnęła w listopadzie rekordowy poziom 12 tys. zł. Co ciekawe, jest to kwota siedem razy większa od średniej wpłaty w tradycyjnym wpłatomacie w Polsce. Taka, według danych NBP, wyniosła w II kw. br. 1 727 zł. 

Do mobilnej wrzutni, w którą dodatkowo wyposażonych jest część samochodów Idea Banku, trafia w pojedynczej transakcji średnio 61 tys. zł.

W miastach, w których działają Mobile Wpłatomaty, samochody te są głównym kanałem, przez jaki gotówka trafia na rachunki w Idea Banku. Udział ten wynosi obecnie 67% – tłumaczy Sławomir Gąsiorowski, dyrektor marketingu Idea Banku, który nadzoruje rozwój projektu mobilnych wpłatomatów. 

Jak wynika z badań przeprowadzonych przez Idea Bank – 32% mikroprzedsiębiorców rozlicza się tylko w gotówce, a pozostałych 68% łączy płatności gotówkowe z bezgotówkowymi.

Komentarze