Wiceprezes Alior Banku, odpowiedzialny za kwestie prawne, bezpieczeństwo oraz zgodność regulacji banku z obowiązującymi przepisami, wiceprezes Sylwester Grzebinoga, zrezygnował ze swojej posady. W związku z sytuacją w zarządzie Aliora zostało sześciu wiceprezesów, z czego jeden z nich pełni funkcję prezesa.

Autor: Patryk Byczek
Dodano: 05.05.2018
Udostępnij:

Sylwester Grzebinoga pełnił zajmowaną dotąd funkcję od 1 sierpnia 2017 roku. Władze banku potwierdziły, że zmiany, które zaszły, nie będą miały negatywnego wpływu na działanie instytucji. Powodu rezygnacji jednak jeszcze nie znamy.

Przeszłość wiceprezesa

Sylwester Grzebinoga przed dołądzeniem do instytucji bankowej Aliora, zajmował stanowisko dyrektora wykonawczego w spółce PKN ORLEN SA. Wcześniej jednak związany był z sądownictwem. W latach 2006-2008 orzekał w Wydziale Cywilnym Odwoławczym Sądu Okręgowego Warszawa-Praga w Warszawie, a wcześniej, czyli w latach 1998-2008 piastował stanowisko Sędziego Sądu Rejonowego w Krakowie. 

Alior Bank

Alior Bank zakończył ubiegły rok:
 

  • ze skonsolidowanym zyskiem netto wynoszącym 515 240 000 złotych,

  • aktywami na poziomie 69 490 000 000 złotych,

  • 905 aktywnie działającymi placówkami,

  • 8110 zatrudnionymi pracownikami.

Akcje banku notowane są na GPW w Warszawie. Informacja o rezygnacji ze stanowiska jednego z wiceprezesów banku nie wpłynęła negatywnie na inwestorów banku. Instytucja działa na terenie Polski od 2008 roku.

Aktualne władze banku znajdziemy tutaj: https://www.zadluzenia.com/wladze-banku-alior-bank/
 

Komentarze