zadluzenia.com
zamknij

Zmierzch kapitalizmu ?

Nakładem Wydawnictwa Studio Emka ukazała się książka „Społeczeństwo zerowych kosztów krańcowych” . Jej autor - Jeremy Rifkin zakłada zmierzch kapitalizmu.

 

Według Rifkina, nadchodzi nowy system ekonomiczny: ekonomia współdzielenia. Taki model jest lepiej dopasowany do naszego społeczeństwa, w którym coraz więcej usług i towarów jest za darmo.

 

„Nikt, ani ekonomiści, ani przedsiębiorcy nie przewidzieli, że rewolucja technologiczna doprowadzi do stanu, w którym koszty krańcowe spadną do zera i otworzą bramę nowej ery, wolnej od wpływu sił rynku”- mówi Jeremy Rifkin.

 

 

Auto przewiduje, że w połowie naszego stulecia, większość ludności będzie zatrudniona wsektorze non-profit, opartym na wspólnocie współpracy. Tradycyjna gospodarka kapitalistyczna będzie natomiast zarządzana przez inteligentne technologie, obsługiwane przez małą grupę profesjonalistów.

 

Korporacje zostaną zastąpione przez przedsiębiorczość społecznościową, mającą rodowód w organizacjach non profit.

 

Jeremy Rifkin to jeden z najbardziej znanych współczesnych myślicieli społecznych. Jest autorem ponad 20 bestsellerowych książek, przetłumaczonych na 35 języków. Doradca Unii Europejskiej i przywódców europejskich: Angeli Merkel i Francois Holland.

 

Więcej informacji o książce: http://www.studioemka.com.pl/index.php?page=p&id=572

 

 

Skomentuj artykuł
captcha
~8lipca

już mi cuchnie jakimś pseudo naukowym bełkotem   Odpowiedź

~oko "RA"

Jeżeli masz oczy, to się rozejrzyj! może zobaczysz   Odpowiedź

~grizzly

Studiowałem ekonomię i rzygać mi się chce od tych wszystkich pseudonaukowych książek. Teraz każdy wydaje i każdy się sili na jakieś pseudoteorie lub chociaż żarciki i udawany luz. To wszystko jest po prostu żałosne i nikt tego nie czyta. Nie róbcie reklamy gniotowi, chyba że już przeczytaliście i polecacie.   Odpowiedź

~walczyk

No są teraz te ubery, airbnb, a bardziej znane bookcrossing, recykling itp być może idziemy w takim kierunku. Może i świat byłby lepszy kto wie.,   Odpowiedź