zadluzenia.com
zamknij

ZUS otrzymał Polską Nagrodę Innowacyjności 2018

Zakład Ubezpieczeń Społecznych (ZUS) otrzymał Polską Nagrodę Innowacyjności 2018. Wyróżnienie zostało przyznane w trakcie VI Polskiego Kongresu Przedsiębiorczości.

 

 

Polska Nagroda Innowacyjności jest programem wizerunkowym. Jego celem jest docenienie  instytucji i firm działających na polskim rynku, których działalność cechuje innowacyjność i dbałość o sferę badawczo-rozwojową.

Nagroda dla ZUS

 

Polska Agencja Przedsiębiorczości doceniła strategię wprowadzania nowoczesnych technologii i narzędzi informatycznych, które zwiększają zakres usług w obszarze elektronicznego kontaktu z klientem” - czytamy w oficjalnym komunikacie ZUS.

 

Poprzez innowacyjność, ZUS rozumie efektywność kosztową oraz zapewnienie wysokiego standardu świadczonych usług. 

 

Jedną z nowości-sukcesów jest wprowadzenie płacenia składek jednym przelewem na początku 2018 roku. Od tego momentu, zamiast trzech czy czterech przelewów, przedsiębiorcy wykonują tylko jeden - na indywidualny rachunek.

 

Z danych ZUS wynika, że do września na indywidualne rachunki wpłynęło już ponad 170 mld zł, a przy okazji wpłat przedsiębiorcy popełnili 750 razy mniej błędów niż w tym samym okresie ubiegłego roku.


- Nagroda świadczy o tym, że działania ZUS nakierowane na innowacyjność są zauważane i doceniane. Podziękowania należą się wszystkim pracownikom, całemu zespołowi. Bez ich wysiłku ten sukces nie byłby możliwy do osiągnięcia - podkreśla Krzysztof Dyki, wiceprezes ZUS ds. IT, który odebrał nagrodę w imieniu Zakładu. - Warto przypomnieć, że ZUS zrezygnował z dotacji budżetowej do Funduszu Ubezpieczeń Społecznych w wysokości ponad 5 mld zł. To sytuacja bez precedensu. Wpływ na to ma oczywiście dobra sytuacja gospodarcza kraju, ale świadczy to również o uszczelnianiu systemu wprowadzonego przez Zakład reformą e-Składka - dodaje.

 

Kto otrzymuje Nagrodę Polskiej Agencji Przedsiębiorczości? Wyróżnienie przyznawane jest najbardziej innowacyjnym i kreatywnym uczelniom, firmom oraz instytucjom działającym nad Wisłą, których praca badawczo-rozwojowa przyczynia się do rozwoju całej gospodarki.

 

Skomentuj artykuł
captcha
BRAK KOMENTARZY