Bank BGK sesje przychodzące i wychodzące

Bank BGK sesje przychodzące i wychodzące

author
Patryk Byczek
30 grudnia 2022
Ekspert finansowy, z zadluzenia.com związany od 2015 roku. Absolwent Uniwersytetu Gdańskiego. Redaktor naczelny portalu, specjalizuje się w analizie produktów finansowych, promocji bankowych i recenzowaniu kredytów.
Kategoria

Chcesz sprawdzić, o której godzinie pieniądze dotrą na konto w Banku BGK ? A może chcesz wiedzieć, o jakiej porze przelew zostanie realnie wysłany z konta w tym banku? Sprawdź godziny księgowania przelewów, czyli BGK sesje przychodzące i wychodzące Elixir.

Sesja przychodząca – czas, w którym pieniądze powinny być już realnie na koncie odbiorcy w Banku BGK.

Sesja wychodząca – czas, w którym pieniądze w banku są wysyłane z rachunku nadawcy w Banku BGK.

BANK BGK SESJE PRZELEWÓW

BANK BGK – sesje przelewów przychodzących

Pieniądze trafią na konto w Banku BGK o godzinie:

11:00 – I sesja przychodząca Elixir

15:00 – II sesja przychodząca Elixir

17:30 – III sesja przychodząca Elixir

Chcesz wiedzieć, o której dokładnie otrzymasz przelew na konto w BGK? Sprawdź nasz kalkulator sesji przelewów.

BANK BGK – sesje przelewów wychodzących

Pieniądze zostaną wysłane z konta w Banku BGK o godzinie:

8:45 – I sesja wychodząca Elixir

12:00 – II sesja wychodząca Elixir

15:00 – III sesja wychodząca Elixir

Prezentowane dane dotyczą Klientów detalicznych.

Potrzebujesz szybko gotówki? Sprawdź najlepsze oferty:

Kredyty przez Internet – pieniądze nawet w ciągu 1 dnia

Pożyczki na dowód – pieniądze nawet w ciągu 15 minut

Pożyczki dla zadłużonych – bez weryfikacji w BIK

Przelewy Bank BGK - kwiecień 2024

Kwietniowy harmonogram bankowy podkreśla, że jedynym dniem wolnym od pracy jest Poniedziałek Wielkanocny, wypadający 1 kwietnia, poza normalnymi weekendami. To sprawia, że tylko w te dni sesje Elixir są nieobsługiwane. Poniżej pełny kalendarz sesji Elixir na kwiecień.

1 kwietnia (Poniedziałek Wielkanocny) – przelewy nie są realizowane
2-5 kwietnia – przelewy realizowane są normalnie
6-7 kwietnia (weekend) – przelewy nie są realizowane
8-12 kwietnia – przelewy realizowane są normalnie
13-14 kwietnia (weekend) – przelewy nie są realizowane
15-19 kwietnia – przelewy realizowane są normalnie
20-21 kwietnia– przelewy nie są realizowane
22-26 kwietnia – przelewy realizowane są normalnie
27-28 kwietnia– przelewy nie są realizowane
29-30 kwietnia – przelewy realizowane są normalnie

W czasie weekendów są natomiast realizowane przelewy między rachunkami w Banku BGK oraz przelewy natychmiastowe. Należy pamiętać, że czas przelewu środków pochodzących, np. z pożyczki na raty, także uzależniony jest od banku, w którym posiadamy konto. 

Spis treści:

  1. BANK BGK SESJE PRZELEWÓW
  2. Przelewy Bank BGK - kwiecień 2024
  3. Elixir Bank Gospodarstwa Krajowego
  4. Godziny księgowania w Banku Gospodarstwa Krajowego - od czego zależą?
  5. Przelewy natychmiastowe w BGK
  6. Ile kosztuje przelew w Banku BGK?
  7. Przelewy Bank Gospodarstwa Krajowego - Wasze opinie
Zwiń spis treści

Elixir Bank Gospodarstwa Krajowego

Wprowadzony przez Krajową Izbę Rozliczeniową w 1994 roku system Elixir pozwala Klientom banków na realizowanie przelewów, poleceń zapłaty oraz czeków. Bank Gospodarstwa Krajowego jest aktywnym członkiem systemu Elixir.

Aby transakcja została objęta systemem Elixir, musi spełniać następujące warunki:

– maksymalna kwota przelewu nie może przekroczyć miliona złotych,
– strony transakcji muszą należeć do systemu Elixir,
– transakcja musi być realizowana w złotówkach.

Trzeba wiedzieć, że transakcje realizowane pomiędzy kontami w Banku BGK opierają się na przelewach wewnętrznych, dzięki czemu pieniądze na koncie odbiorcy pojawiają się natychmiast. W takim przypadku transakcja omija system Elixir.

Sprawdź także inne narzędzia: 

Jaki to bank? – rozpoznawanie banku po numerze konta

Kwota słownie – automatyczna zamiana liczb na wyrazy

Godziny księgowania w Banku Gospodarstwa Krajowego - od czego zależą?

Bank Gospodarstwa Krajowego ma stałe godziny księgowania przelewów – przelewy wysłane tradycyjnym systemem Elixir dochodzą na konto Klienta zawsze tuż po sesji przychodzącej, a przelewy wysłane systemem Express Elixir wpływają na konto w trybie natychmiastowym (tuż po ich wysłaniu przez nadawcę).

To jednak, jak przelew idzie pomiędzy kontami nadawcy a odbiorcy w systemie Elixir, nie jest już zależne od nikogo. Przepływ pieniędzy w tym systemie odbywa się całkowicie automatycznie. Najpierw przelew wychodzi z konta nadawcy i musi zaczekać na sesję wychodzącą w jego banku. Następnym krokiem na drodze przelewu jest przejście przez sesję w Krajowej Izbie Rozliczeniowej.

Ostatnim etapem jest wejście przelewu na sesję przychodzącą w banku odbiorcy. Stamtąd już prosta droga do konta indywidualnego odbiorcy – zwykle pieniądze pojawiają się na koncie właśnie tuż po rozpoczęciu sesji przychodzącej.

Bank Gospodarstwa Krajowego przelewy - pytania i odpowiedzi

Pieniądze są księgowane trzy razy dziennie:

I sesja Elixir: 11:00

II sesja Elixir: 15:00

III sesja Elixir: 17:30 (ostatnia sesja)

Jeżeli czekamy na przelew, to warto sprawdzać rachunek bankowy właśnie w tych godzinach.

Przelewy wychodzą trzy razy dziennie:

I sesja Elixir: 8:45

II sesja Elixir: 12:00

III sesja Elixir: 15:00 

Instytucja realizuje przelewy Elixir wyłącznie od poniedziałku do piątku.

Przelewy Elixir nie dotrą na konto i nie wyjdą z konta w weekendy, ponieważ sesje przychodzące i wychodzące nie są obsługiwane w dni wolne przez Bank BGK.

Przelew Elixir można zlecić w kwocie wynoszącej maksymalnie 1 000 000 złotych. Wszystkie transakcje powyżej tej kwoty muszą zostać wykonane za pomocą systemu SORBNET.

Przelewy SORBNET są księgowane tylko w dni robocze. Jeżeli przelew został zlecony do godziny 15:30 – otrzymamy go w ciągu kilku minut.

Zlecenia przelewów wychodzących systemu SORBNET są przyjmowane w dni robocze, w godzinach od 8:00 do 15:00. Jeżeli dyspozycję złożymy w tych godzinach – pieniądze są przelane tego samego dnia. Zlecenia złożone po godzinie 15-tej, będą zrealizowane w kolejnym dniu roboczym.

Niestety nie ma możliwości sprawdzenia, czy przelew rzeczywiście został wysłany z konta nadawcy (takie dane nie są nigdzie publikowane). Możemy jedynie poprosić nadawcę o przesłanie potwierdzenia zlecenia przelewu na nasze konto. Wszystkie banki udostępniają opcję pobrania takiego potwierdzenia w formacie pdf.

Sesje systemu Elixir między bankami są realizowane przez Narodowy Bank Polski trzy razy dziennie:

od 9:30 do 11:00
od 13:30 do 15:00
od 16:00 do 17:30.

Każdy bank ma jednak swoje własne godziny sesje księgowań. W przypadku Banku BGK, sesje wchodzące są realizowane o godzinie: 11:00, 15:00, 17:30, a sesje wychodzące o godzinie: 8:45, 12:00, 15:00.

Przelewy natychmiastowe w BGK

Bank Gospodarstwa Krajowego nie umożliwia dokonywania przelewów natychmiastowych w systemie Express Elixir, którego operatorem jest Krajowa Izba Rozliczeniowa.


Sesje Elixir to system rozliczeń międzybankowych obsługiwany przez Krajową Izbę Rozliczeń. System odpowiada za realizowanie przelewów bankowych w Polsce. Większość instytucji bankowych w naszym kraju dysponuje trzema sesjami wychodzącymi i przychodzącymi. W dni robocze gotówka przelana do innego banku powinna zostać dostarczona tego samego dnia. Inaczej sprawa wygląda w weekendy i święta. Przekazy pieniężne wykonane w te dni internetowo zostaną zaksięgowane dopiero w najbliższym dniu roboczym.

Banku BGK (czyli w pełnym rozwinięciu Bank Gospodarstwa Krajowego) jest instytucją należącą do Skarbu Państwa, które ma zapewnić łatwy dostęp do programów wsparcia wśród samorządów, osób fizycznych i przedsiębiorców. Dla osób fizycznych Bank BGK pełni funkcję pośrednika w celu uzyskania pożyczki lub dofinansowania w ramach programów krajowych i regionalnych. Należy też wiedzieć, że zarówno samorządy jak i przedsiębiorcy mogą prowadzić rachunki w Banku Gospodarstwa Krajowego.

Ile kosztuje przelew w Banku BGK?

Bank Gospodarstwa Krajowego umożliwia korzystanie swoim Klientom z usługi zlecania przelewów krajowych pomiędzy rachunkami w BGK całkowicie za darmo. Dodatkowe opłaty naliczane będą natomiast w przypadku pozostałych przelewów. Przelewy za pomocą systemu ELIXIR do innego banku kosztować może 2,50 zł (w przypadku przelewu online) lub 50 zł (w przypadku przelewu zleconego w placówce BGK).

Z kolei przelewy wykonywane za pomocą systemu SORBNET na konto w innym banku kosztują 20 zł (jeśli wykonywane są poprzez bankowość elektroniczną) lub 70 zł (gdy zlecane są w formie papierowej w placówce BGK). Natomiast opłata za zlecenia masowe ustalana jest indywidualnie dla każdego Klienta.

Przelewy Bank Gospodarstwa Krajowego - Wasze opinie

Chcesz podzielić się swoją opinią na temat przelewów w Banku BGK? Możesz to zrobić dodając poniżej komentarz. Przelew nie dotarł na konto w Banku BGK? W BGK sesje przychodzące nie są Twoim zdaniem realizowane poprawnie? Podziel się swoją historią.


źródło:

https://www.bgk.pl/informacje/godziny-graniczne-przyjmowania-zlecen-platniczych-w-bgk/

http://www.expresselixir.pl/tabela-dostepnosci/

https://pl.wikipedia.org/wiki/Numer_rachunku_bankowego

https://pl.wikipedia.org/wiki/Elixir_(system_rozlicze%C5%84_mi%C4%99dzybankowych)

author
Patryk Byczek
Ekspert finansowy, z zadluzenia.com związany od 2015 roku. Absolwent Uniwersytetu Gdańskiego. Redaktor naczelny portalu, specjalizuje się w analizie produktów finansowych, promocji bankowych i recenzowaniu kredytów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły

Inspektorat ZUS w Szczytnie

Zakład Ubezpieczeń Społecznych posiada 39 oddziałów w największych polskich miastach. Do każdego oddziału przynależą jednostki podległe, takie jak Inspektoraty i Biura Terenowe. Sprawdzamy dane Inspektoratu w Szczytnie: kontakt, dane adresowe, infolinię oraz godziny otwarcia.

author
Patryk Byczek
18 sierpnia 2019
Ekspert finansowy, z zadluzenia.com związany od 2015 roku. Absolwent Uniwersytetu Gdańskiego. Redaktor naczelny portalu, specjalizuje się w analizie produktów finansowych, promocji bankowych i recenzowaniu kredytów.

Artur Adamczyk nowym Prezesem Zarządu Banku BPS

Z dniem 1 października 2019 roku pan Zdzisław Kupczyk ustępuje ze stanowiska Prezesa Zarządu Banku BPS S.A. Na jego następcę Rada Nadzorcza Banku BPS powołała Pana Artura Adamczyka.

author
Dominika Byczek
23 września 2019
Ekspertka finansowa, redaktorka, magister Uniwersytetu Gdańskiego. Z zadluzenia.com związana od 2014 roku, redaktor naczelna portalu do 2020 roku. Specjalizuje się w tworzeniu poradników finansowych.

BNP Paribas pomaga Klientom oszczędzać energię

BNP Paribas, wiodący bank wspierający zrównoważony rozwój w Polsce, wraz z ekspertem Marcinem Popkiewiczem, opracował kompleksowy poradnik dla swoich Klientów, którzy pragną obniżyć koszty związane z zużyciem energii w swoich domach. Ta unikalna publikacja zawiera praktyczne wskazówki, które umożliwiają zaoszczędzenie nawet do 1000 złotych rocznie. Dzięki temu bank zacieśnia swoją misję wspierania Klientów w osiągnięciu długofalowej równowagi finansowej i ekologicznej.

author
Patryk Byczek
21 lipca 2023
Ekspert finansowy, z zadluzenia.com związany od 2015 roku. Absolwent Uniwersytetu Gdańskiego. Redaktor naczelny portalu, specjalizuje się w analizie produktów finansowych, promocji bankowych i recenzowaniu kredytów.

Bank Spółdzielczy w Przasnyszu – oddziały, kontakt, kod SWIFT, IBAN

Bank Spółdzielczy w Przasnyszu to polski bank, który jest zrzeszony w Grupie BPS. Sprawdzamy oddziały banku, godziny otwarcia, kod SWIFT, infolinię oraz dane kontaktowe.

author
Patryk Byczek
07 września 2019
Ekspert finansowy, z zadluzenia.com związany od 2015 roku. Absolwent Uniwersytetu Gdańskiego. Redaktor naczelny portalu, specjalizuje się w analizie produktów finansowych, promocji bankowych i recenzowaniu kredytów.

Pożyczka 1100 zł – skąd wziąć?

Czy potrzebujesz dodatkowych pieniędzy? W naszym rankingu znajdziesz dostępne przez Internet pożyczki w wysokości 1100 złotych, które możesz otrzymać bez żadnych zbędnych formalności. Dzięki możliwości skorzystania z pierwszej darmowej pożyczki, jeżeli wybrana przez Ciebie firma posiada taką ofertę, całkowita kwota pożyczki często wynosi dokładnie tyle, ile pożyczysz. Sprawdź szczegóły.

author
Dominika Byczek
16 sierpnia 2023
Ekspertka finansowa, redaktorka, magister Uniwersytetu Gdańskiego. Z zadluzenia.com związana od 2014 roku, redaktor naczelna portalu do 2020 roku. Specjalizuje się w tworzeniu poradników finansowych.

W którym państwie najlepiej żyje się kobietom ?

Chociaż żyjemy w XXI wieku, to dysproporcje między kobietami i mężczyznami nadal istnieją. Według Światowego Forum Ekonomicznego różnice pod względem płci występują w kluczowych obszarach takich jak gospodarka, miejsce pracy, zdrowie, edukacja czy polityka. Z analiz wynika, że dysproporcje zostały zniesione w 68%, a o ile średnie tempo zmian się utrzyma, to pełną równością płci będziemy mogli cieszyć się w 2117 roku.

author
Aneta Jankowska
09 listopada 2017
Dziennikarka, ukończyła studia dziennikarskie na Uniwersytecie Gdańskim i zdobyła doświadczenie w Radiu MORS. Posiada praktyczne doświadczenie finansowe jako właścicielka kawiarni.
Porównaj