Allegro Pay – jak złożyć reklamację?

Allegro Pay – jak złożyć reklamację?

author
Aleksandra Gościnna
26 stycznia 2022

Allegro Pay jest usługą, dzięki której możemy uzyskać pieniądze do wykorzystania na zakupy na platformie Allegro. Sprawdzamy, co zrobić w przypadku, gdy chcemy złożyć reklamację zakupu poprzez Allegro Pay.

Jak złożyć reklamację Allegro Pay? Poradnik

Allegro Pay to opcja płatności odroczonych za zamówienia składane na platformie Allegro. Oznacza to, że za zakupione przedmioty możemy zapłacić po 30 dniach lub rozłożyć ich spłatę na raty. Środki przyznawane są Klientom na podstawie umowy o kredyt konsumencki, dlatego do uruchomienia usługi potrzeba będzie pozytywna weryfikacja danych osobowych i zdolności kredytowej.

Środkami zapłacić można w dowolnym momencie, a spłatę uregulować po 30 dniach lub w 20 ratach. Każda z opcji wymagać będzie jednak zawarcia Umowy Allegro Pay. Nie oznacza to jednak, że możliwość reklamacji będzie wówczas niemożliwa czy utrudniona. Zakupione tym sposobem przedmioty podlegają standardowym zasadom reklamacji i zwrotów, które zawarte są w Ofertach Sprzedających zgodnie z Regulaminem Serwisu Allegro. Reklamację złożyć można na trzy sposoby.

Poniżej przedstawiamy, jak złożyć reklamację Allegro Pay:

1. Pisemnie.

Klienci mogą złożyć reklamację listowną zaadresowaną na adres: Allegro Pay sp. z o.o., ul. Grunwaldzka 182, 60-166 Poznań.

2. Telefonicznie.

Aby zamówić rozmowę z konsultantem, należy przejść do zakładki „Pomoc”, a następnie „Kontakt” i wybrać opcję zamówienia rozmowy. Wówczas Należy tylko podać swój numer i preferowaną godzinę kontaktu, a pracownik sam się z nami skontaktuje.

3. Za pomocą Formularza Kontaktowego.

Formularz dostępny jest po przejściu do sekcji “Allegro Pomoc”. Wystarczy wówczas kliknąć “napisz wiadomość” w polu formularza. Przeniesiemy zostaniemy wówczas do pola formularza, w którym należy wpisać swój adres e-mail oraz treść wiadomości, jaką chcemy przekazać usługodawcy. W przypadku tej opcji istnieje także możliwość dołączenia maksymalnie 6 załączników w wielkości do 4 MB każdy.

Spis treści:

  1. Jak złożyć reklamację Allegro Pay? Poradnik
  2. Jak napisać reklamację Allegro Pay?
  3. W jakim czasie zostanie rozpatrzona reklamacja Allegro Pay?
  4. Zwrot środków z reklamacji Allegro Pay
  5. Co zrobić, gdy nasza reklamacja zostanie odrzucona?
Zwiń spis treści

Jak napisać reklamację Allegro Pay?

Klient ma możliwość złożenia reklamacji, jeśli uzna, że usługi zrealizowane zostały w sposób niezgodny z regulaminem. Niezależnie od tego, który sposób złożenia reklamacji wybierzemy, w treści powinniśmy zawrzeć kilka informacji, które umożliwią serwisowi pomyślne rozpatrzenie naszej reklamacji.

W treści reklamacji powinniśmy wskazać:

1. Imię i nazwisko osoby składającej reklamację.

2. Nasz login Allegro lub adres e-mail przypisany do naszego konta w serwisie.

3. Adres do korespondencji.

4. Opis zastrzeżenia, które mamy do usługi świadczonej poprzez Allegro Pay.

Dodatkowo użytkownicy mogą dopisać prośbę o to, aby odpowiedź w sprawie reklamacji została przesłana na adres mailowy.

W jakim czasie zostanie rozpatrzona reklamacja Allegro Pay?

Allegro rozpatruje reklamacje w terminie nie dłuższym niż 30 dni od momentu otrzymania wiadomości. Oznacza to, że na odpowiedź czekać będziemy właśnie maksymalnie przez 30 dni.

Zdarza się jednak, że w przypadku bardziej skomplikowanych sytuacji, termin rozpatrywania wniosków może zostać przedłużony do 60 dni. Klient zostanie wówczas wcześniej poinformowany o tym, że czas na rozpatrzenie jego reklamacji został wydłużony. Dodatkowo otrzyma także uzasadnienie przedłużenia tego terminu.

Odpowiedzi na przesłane reklamacje przesyłane są pisemnie. Wyjątkiem są sytuacje, w których Klient zaznaczył, że prosi o wiadomość zwrotną na adres mailowy.

Zwrot środków z reklamacji Allegro Pay

Każdy Klient ma prawo złożyć reklamację odnośnie do zakupów zrealizowanych poprzez Allegro Pay. W przypadku uznania reklamacji stosowane są standardowe zasady reklamacji i zwrotów, które opisane są w Regulaminie Serwisu Allegro. W sytuacji wyboru zwrotu lub anulowania zakupów realizowanych przez Allegro Pay środki zostaną przekazane na wcześniejszą spłatę wynikającą z zawartej umowy. Wyjątkiem może być jednak złożenie odrębnej dyspozycji.

Zwrot środków od Sprzedającego powinien wpłynąć w terminie 30 dni lub 1 miesiąca. Jednak w przypadku, gdy nie dojdzie do takiej sytuacji, to Kupujący musi samodzielnie dokonać spłaty zgodnie z zapisami zawartymi w umowie z usługodawcą. W przypadku nadpłat środki przekazane będą na rachunek bankowy Kupującego.

Co zrobić, gdy nasza reklamacja zostanie odrzucona?

Nie wszystkie reklamacje rozpatrywane są na korzyść osoby składającej. W przypadku, gdy nasze roszczenia nie zostaną uwzględnione, przysługuje nam prawo do ponownego zwrócenia się w tej kwestii, tym razem jednak do Rzecznika Finansowego.

Więcej informacji na temat wniosków składanych do Rzecznika Finansowego uzyskać można na oficjalnej stronie RF.

źródło:

https://allegro.pl/regulaminy/regulamin-uslugi-allegro-pay-lD8OAPk4Lu6

Udostępnij

Dodaj komentarz

Podobne artykuły

Milion złotych na walkę z pandemią od Alior Banku
Bez kategorii
author
Aleksandra Gościnna
25 kwietnia 2020

Milion złotych na walkę z pandemią od Alior Banku

Ile zarabia ilustrator?
Bez kategorii
author
Aleksandra Gościnna
21 października 2019

Ile zarabia ilustrator?

Gigantyczny popyt na kredyty hipoteczne
Wpisy
author
Aleksandra Gościnna
25 lipca 2018

Gigantyczny popyt na kredyty hipoteczne

Polacy na wakacjach – raport Santander Bank Polska
Bez kategorii
author
Aleksandra Gościnna
02 sierpnia 2021

Polacy na wakacjach – raport Santander Bank Polska

Ile kosztuje wybielanie zębów?
Ile kosztuje
author
Aleksandra Gościnna
08 marca 2022

Ile kosztuje wybielanie zębów?

Alior Bank w Jaśle
Oddziały
author
Aleksandra Gościnna
06 czerwca 2019

Alior Bank w Jaśle