Bank Millennium dopłaca do odsetek od kredytów obrotowych

Bank Millennium dopłaca do odsetek od kredytów obrotowych

author
Dominika Sobieraj
08 września 2020

Bank Millennium poinformował o zawarciu umowy z Bankiem Gospodarstwa Krajowego, na mocy której przedsiębiorcy mogą ubiegać się o dopłaty do odsetek kredytowych. Z przygotowanego przez Millennium i BGK rozwiązania skorzystają firmy, które są obsługiwane w segmencie przedsiębiorstw, które przez pandemię koronawirusa znalazły się w trudnej sytuacji.

Rozwiązanie skierowane do przedsiębiorstw

Z nowo wprowadzonego rozwiązania Banku Millennium mogą skorzystać wyłącznie przedsiębiorstwa. Należy wiedzieć, że wysokość dopłat do odsetek kredytowych jest uzależniona od wielkości Klienta:

– dla Klientów z sektora małych i średnich przedsiębiorstw wynosi 2 pp,
– dla wszystkich innych przedsiębiorstw wynosi 1 pp.

Wysokość dopłat naliczana jest maksymalnie przez 12 miesięcy od momentu zawarcia umowy.

Podejmujemy wiele działań wspierających przedsiębiorców w tej trudnej sytuacji. Program dopłat do odsetek jest kolejnym udostępnianym przez Bank Millennium, po gwarancjach płynnościowych i gwarancjach de minimis, w ramach którego przedsiębiorcy dotknięci skutkami pandemii otrzymują realne wsparcie, tym razem w postaci dopłat do odsetek.

– mówił cytowany w komunikacie Andrzej Gliński, Członek Zarządu Banku Millennium.

Trzeba również wiedzieć, że z programu Banku Millennium mogą skorzystać wyłącznie Klienci, którzy do końca bieżącego roku podpiszą z instytucją umowę kredytową lub aneks do istniejącej już umowy kredytowej, który uwzględnia postanowienia wynikające z uregulowań ustawowych. Chodzi o:

Ustawę z dnia 19 czerwca 2020 r. o dopłatach do oprocentowania kredytów bankowych udzielanych przedsiębiorcom dotkniętym skutkami COVID-19 oraz o uproszczonym postępowaniu o zatwierdzenie układu w związku z wystąpieniem COVID-19

Dopłat udziela się przez 12 miesięcy od momentu podpisania umowy w ramach Funduszu Dopłat do Oprocentowania. Fundusz ten prowadzi Bank Gospodarstwa Krajowego i stanowi on pomoc publiczną, której udziela się w ramach limitu do 800 000 euro dla każdego przedsiębiorcy.


Bank Millennium

Bank Millennium jest bankiem komercyjnym z siedzibą w Warszawie. Instytucja świadczy usługi finansowe od około 30 lat. Bank kieruje swoją ofertę zarówno do Klientów indywidualnych, jak i instytucjonalnych. Bank Millennium jest pierwszym bankiem w Polsce, który wydał kartę płatniczą. Aktualnie bank zatrudnia 5605 pracowników, posiada 345 oddziałów i świadczy usługi blisko 1 838 000 Klientów. Prawie 1 300 000 z nich operuje swoją bankowością przez Internet, a około 888 000 korzysta z bankowości mobilnej. Prezesem zarządu instytucji jest Joao Bras Jorge.


źródło: https://www.bankmillennium.pl/o-banku/centrum-prasowe/informacje-prasowe?p_p_id=newsportlet_WAR_newsportlet&p_p_lifecycle=0&p_p_state=normal&p_p_mode=view&_newsportlet_WAR_newsportlet_articleName=dop%25C5%2582aty-do-odsetek-od-kredyt%25C3%25B3w-obrotowych.-bank-millennium-wspiera-przedsi%25C4%2599biorc%25C3%25B3w-dotkni%25C4%2599tych-skutkami-pandemii-07.09.2020&news_articleId=29026694

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły

Kredyt samochodowy Nysa
Kredyty miasta
author
Patryk Byczek
21 listopada 2017

Kredyt samochodowy Nysa

Szybkie pożyczki Ciechanów
Pożyczki miasta
author
Patryk Byczek
18 stycznia 2021

Szybkie pożyczki Ciechanów

Konkurs w Ferratum Bank
Wpisy
author
Aneta Jankowska
18 października 2016

Konkurs w Ferratum Bank

Terminy ferii zimowych w 2018
Blog
author
Patryk Byczek
15 stycznia 2018

Terminy ferii zimowych w 2018

Kompakt Finanse – następca Orange Finanse
Bez kategorii
author
Patryk Byczek
13 lutego 2019

Kompakt Finanse – następca Orange Finanse

Pożyczki bez BIK Strzelin
Pożyczki miasta
author
Aleksandra Gościnna
09 lipca 2022

Pożyczki bez BIK Strzelin

Porównaj