Bank Millennium przedłuża programy gwarancyjne do końca 2021 roku

Bank Millennium przedłuża programy gwarancyjne do końca 2021 roku

author
Patryk Byczek
15 lipca 2021

Bank Millennium poinformował w komunikacie prasowym o przedłużeniu (do końca roku) programów gwarancyjnych BGK oferowanych za pośrednictwem banku. W ramach pakietu firmy mają możliwość skorzystania z gwarancji de minimis, kredytowych i faktoringowych gwarancji płynnościowych oraz gwarancji leasingowych. Sprawdzamy szczegóły.

Bank Millennium oferuje swoim Klientom finansowanie, które jest zabezpieczone gwarancjami. Proces wnioskowania odbywa się przez Internet, wykorzystując do tego kanały cyfrowe oraz podpis kwalifikowany.

Oferta gwarancji BGK na stałe wpisała się w krajobraz finansowania bankowego i cieszy nas, że klienci tak doceniają nasze zaangażowanie w te programy. Duże nadzieje wiążemy z pracami nad nowymi propozycjami, które pojawią się na rynku w 2022 roku. Liczymy na to, że przynajmniej częściowo utrzymane będą preferencyjne warunki udzielania gwarancji, a niektóre programy, takie jak Biznesmax, będą realizowane w nowej i jeszcze bardziej atrakcyjnej odsłonie.

– mówi Agnieszka Kucharska, Kierująca Zespołem Produktów i Procesu Kredytowego w obszarze Bankowości Przedsiębiorstw, Bank Millennium.

Programy gwarancyjne

W przypadku programu gwarancji de minimis, który jest skierowany do mikro, małych oraz średnich firm, nie ma prowizji za pierwszy rok korzystania z oferty oraz 80% poziom ochrony. Maksymalny okres gwarancji to:
– 75 miesięcy dla kredytu obrotowego,
– do 120 miesięcy dla kredytu inwestycyjnego.
Kwota gwarancji de minimis to maksymalnie równowartość 1 500 000 euro. W przypadku gwarancji płynnościowych, które dotyczą kredytów utrzymano dosyć wysoki poziom ochrony, bo do 80%. Utrzymano również wyższą kwotę kredytu, który jest objęty gwarancją – do 200 000 000 złotych oraz podwyższoną łączną kwotę gwarancji – do 250 000 000 złotych. Poza tym istnieje w dalszym ciągu możliwość skorzystania z gwarancji w przypadku kredytów w walucie obcej.

Nasza oferta podąża za oczekiwaniami klientów i dlatego przystępujemy aktywnie do ważnych programów gwarancyjnych. Zabezpieczenia oferowane przedsiębiorcom dzięki współpracy z BGK stabilizują dostęp do finansowania w tym trudnym dla gospodarki czasie. Cenione są szczególnie w preferencyjnej odsłonie, zaoferowanej rynkowi w czasie pandemii i obejmują teraz nie tylko kredyty bankowe, ale również faktoring i usługi leasingowe.

– mówił cytowany w komunikacie Andrzej Gliński, Członek reprezentujący Zarząd Banku Millennium.


Bank Millennium

Bank Millennium jest bankiem komercyjnym z siedzibą w Warszawie. Instytucja świadczy usługi finansowe od około 30 lat. Bank kieruje swoją ofertę zarówno do Klientów indywidualnych, jak i instytucjonalnych. Bank Millennium jest pierwszym bankiem w Polsce, który wydał kartę płatniczą. Aktualnie bank zatrudnia 5605 pracowników, posiada 345 oddziałów i świadczy usługi blisko 1 838 000 Klientów. Prawie 1 300 000 z nich operuje swoją bankowością przez Internet, a około 888 000 korzysta z bankowości mobilnej. Prezesem zarządu instytucji jest Joao Bras Jorge.


źródło: https://www.bankmillennium.pl/o-banku/centrum-prasowe/informacje-prasowe?p_p_id=newsportlet_WAR_newsportlet&p_p_lifecycle=0&p_p_state=normal&p_p_mode=view&_newsportlet_WAR_newsportlet_articleName=programy-gwarancyjne-dla-firm-dost%25C4%2599pne-do-ko%25C5%2584ca-roku-14.07.2021&news_articleId=30038513

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły

Kredyt gotówkowy Hajnówka
Kredyty miasta
author
Patryk Byczek
10 stycznia 2020

Kredyt gotówkowy Hajnówka

Projekty OZE zasili 1 mld zł od mBanku
Bez kategorii
author
Alicja Uzarowicz
02 sierpnia 2019

Projekty OZE zasili 1 mld zł od mBanku

Statystyczny Polak rocznie marnuje 235 kg żywności
Blog
author
Aneta Jankowska
17 października 2018

Statystyczny Polak rocznie marnuje 235 kg żywności

Alior Bank w Nowym Tomyślu
Oddziały
author
Aleksandra Gościnna
11 czerwca 2019

Alior Bank w Nowym Tomyślu

Promocja: “Karta kredytowa z bonem do Biedronki” w mBanku
Bez kategorii
author
Patryk Byczek
23 października 2020

Promocja: “Karta kredytowa z bonem do Biedronki” w mBanku

Szybkie pożyczki Brzeszcze
Pożyczki miasta
author
Aleksandra Gościnna
20 stycznia 2021

Szybkie pożyczki Brzeszcze

Porównaj