Bank umorzył zadłużenie swoim Klientom

Bank umorzył zadłużenie swoim Klientom

author
Dominika Sobieraj
20 sierpnia 2019

Klienci Banku Chase spotkali się z niecodzienną sytuacją. Ich długi na kartach kredytowych zostały… anulowane z dnia na dzień. Bank stracił na tej operacji kilka milionów złotych.

Anulowanie zadłużenia Klientom było celowe – nie było wynikiem pomyłki pracownika ani błędu technicznego systemu bankowego.

Bank Chase wychodzi z Kanady

Działanie nie było jednak bezpodstawne – Bank Chase już w marcu 2018 roku ogłosił, że oficjalnie wychodzi z rynku kanadyjskiego. Z większością Klientów polubownie udało się rozwiązać umowy konta.

Wyjątek dotyczył osób, które w momencie rozwiązywania umowy miały na karcie kredytowej dług w postaci choćby jednego dolara. Początkowo bank deklarował, że konta tych osób pozostaną aktywne aż do momentu, w którym spłacą one całe zadłużenie.

Anulowanie długu – Bank Chase

Ostatecznie jednak Klienci zostali mile zaskoczeni przez bank. Kiedy 8 sierpnia weszli na swoje konta, zobaczyli, że cały dług na karcie został po prostu anulowany.

Anulowane długi dotyczyły kwot zarówno na kilkaset, jak i nawet kilka tysięcy dolarów. Na umorzeniu długów bank stracił co prawda kilka milionów, ale było to niczym w porównaniu z możliwą stratą wizerunkową po nałożeniu komornika na wszystkich Klientów zalegających ze spłatą. Priorytetem Banku Chase było wyjście z kanadyjskiego rynku “z twarzą”.

Klienci Banku Chase mieli szansę na spłacenie swojego zadłużenia i wyjście z długów już od marca 2018 roku. W ciągu tego czasu zapewne wielu Klientom udało się uregulować swoje zadłużenie.

Najwięcej zyskali najbardziej zadłużeni

Najbardziej poszczęściło się jednak tym, którzy zadłużeniem się nie przejmowali. Na amerykańskich stronach roi się wręcz od opinii zaszokowanych Klientów, którzy nie dbali o swój dług, a ten został im po prostu z dnia na dzień anulowany. Większość przyznaje, że takiego działania na korzyść Klientów nie spodziewaliby się nawet po najlepszym banku.

W Polsce również nie brakuje banków, które na zakończenie swojej działalności przygotowywały ciekawe oferty dla Klientów rozwiązujących umowy.

Obecnie taka oferta przygotowana jest dla Klientów DNB Banku. W zamian za rezygnację z konta mogą oni otrzymać nawet 800 w gotówce. O masowych umorzeniach długów w Polsce jednak jeszcze nie słyszeliśmy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły

Bank Pekao w Knurowie
Oddziały
author
Patryk Byczek
05 lipca 2019

Bank Pekao w Knurowie

Idea Bank w Radomiu
Oddziały
author
Patryk Byczek
02 stycznia 2019

Idea Bank w Radomiu

ZUS oddział w Tarnowie
Oddziały
author
Patryk Byczek
15 września 2019

ZUS oddział w Tarnowie

„Noworoczna wyprzedaż” kredytów w ING
Bez kategorii
author
Patryk Byczek
15 stycznia 2019

„Noworoczna wyprzedaż” kredytów w ING

LOT kontakt – infolinia
Bez kategorii
author
Dominika Sobieraj
18 sierpnia 2019

LOT kontakt – infolinia

Porównaj