zadluzenia.com
zamknij

Ile zarabiają prezesi banków?

Średnia roczna płaca członka zarządu banku w 102 roku wyniosła ponad 2,3 milionów złotych. Ponadto jeżeli członek zarządu pełni funkcję prezesa to wynagrodzenie oscyluje w granicach 3 milionów złotych – wynika z raportów finansowych, ujawnionych przez 13 banków notowanych na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie.

 


Prezesi banków europejskich zarabiają rocznie 2-3 miliony, ale w euro  - jak wynika z analizy Hay Group (więcej http://www.ekonomia24.pl/artykul/992651-Krezusi-branzy-bankowej.html ).  Pod pojęciem wynagrodzenia należy rozumieć zarówno część zasadniczą, jak i premie, dodatki, bonusy czy też opcje na akcje, niejednokrotnie wyższe od płacy zasadniczej.

 


Od 1 stycznia 2012 roku weszły w życie uchwały Komisji Nadzoru Finansowego, dostosowujące przepisy do norm zawartych w unijnej dyrektywie tzw. CRD III. W związku z tym ulegnie modyfikacji struktura płacowa osób zajmujących najwyższe stanowiska, m.in. bonusy będą przyznawane w dłuższej perspektywie czasowej.

 

Poniżej przedstawiamy wynagrodzenie za 2012 rok (w milionach złotych) osiągnięte przez prezesów banków notowanych na GPW

 

Mariusz Klimczas – Bank Ochrony Środowiska – 1,54

Mateusz Morawiecki – Bank Zachodni WBK – 1,63

Jacek Bartkiewicz – Bank BGŻ – 2,06

Wojciech Sobieraj – Alior Bank – 2,24

Zbigniew Jagiełło – PKO Bank Polski – 2,46

Małgorzata Kołakowska – ING Bank Ślaski – 2,66

Bogusław Kott – Bank Millenium 2,71

Maciej Bardan – Kredyt Bank – 2,98

Sławomir Sikora – Citi Handlowy – 3,83

Krzysztof Rosiński – Getin Noble Bank – 3,84

Richard Gaskin – BPH – 3,88

Cezary Stypułkowski – BRE Bank – 4,29

Luigi Lovaglio – Bank Pekao - 4,56.

Skomentuj artykuł
captcha
BRAK KOMENTARZY