Strona główna Bez kategorii Bez opłat za obce wpłatomaty w Getin Banku

Bez opłat za obce wpłatomaty w Getin Banku

author
Dominika Sobieraj
26 marca 2020

Getin Noble Bank troszczy się o wspólne bezpieczeństwo nie tylko swoich Klientów, ale wszystkich Polaków. W związku z rosnącym zagrożeniem epidemicznym podjęto decyzję o czasowym zawieszeniu opłaty za wpłaty w obcych wpłatomatach.

Getin Noble Bank od dnia 20 marca 2020 roku do końca kwietnia 2020 roku wstrzymał pobieranie opłat (prowizji) za wpłaty gotówki dokonywane poza placówkami banku.

O jakie wpłatomaty dokładnie chodzi?

Bank w oficjalnym komunikacie precyzuje, że zniesienie prowizji dotyczy wpłat, które Klienci będą dokonywali we wpłatomatach:

– sieci Euronet,
– Planet Cash

zlokalizowanymi poza placówkami Banku.

Kogo dotyczy zwolnienie z opłat?

Zwolnienie z prowizji dotyczy zarówno Klientów indywidualnych, jak i firmowych. Do końca kwietnia możemy więc wpłacać pieniądze we wpłatomatach Euronet i Planet Cash po prostu tam, gdzie jest nam najbliżej. Nie musimy w tym celu poszukiwać placówki bankowej.

Dlaczego Getin Noble Bank zdecydował się na taki krok?

“Dzięki temu w przypadku potrzeby wpłacenia gotówki na rachunek nie trzeba odwiedzać placówki i tym samym można zminimalizować liczbę kontaktów z innymi osobami. Zachęcamy do korzystania z darmowych wpłat we wpłatomatach” – informuje bank w oficjalnym komunikacie.

Wpłaty we wpłatomatach w oddziałach Getin Noble Banku

Wpłaty, które są realizowane we wpłatomatach zlokalizowanych na terenie którejkolwiek placówki bankowej, zawsze były, są i nadal będą bezpłatne. Zmiana dotyczy tylko urządzeń zlokalizowanych poza oddziałami bankowymi.

Bank zachęca co prawda Klientów do ograniczenia wyjść z domu i wizyt w placówkach, ale jednocześnie zapewnia, że większość placówek mimo rozprzestrzeniającej się epidemii wciąż jest i będzie nadal otwarta.

“Jednak ze względu na zamknięte szkoły i przedszkola (do których uczęszczają oczywiście również dzieci naszych pracowników), a także zmienione zasady działania centrów handlowych, wybrane placówki mogą być tymczasowo zamknięte lub działać w zmienionych godzinach pracy” – tłumaczy bank w komunikacie.

Placówki Getin Noble Banku do odwołania czynne są:

– od 10:00 do 12:30,
– od 13:00 do 16:00.

Pomiędzy godzinami otwarcia zaplanowano półgodzinną przerwę, podczas której pracownicy przygotowują oddział do ponownego otwarcia. W tych godzinach możemy bezpłatnie wpłacić pieniądze we wpłatomacie zlokalizowanym na terenie oddziału.

Ze względów bezpieczeństwa w jednym momencie w placówce Getin Noble Banku może przebywać maksymalnie 5 osób. Pozostali Klienci muszą czekać na swoją kolej przed wejściem i muszą zachować co najmniej 1 metr odległości od innych czekających na wejście osób.


Źródła:

https://www.getinbank.pl/bankuj-bezpiecznie

https://www.getinbank.pl/klienci-indywidualni/aktualnosci/zniesienie-oplat-za-wplaty-we-wplatomatach-zlokalizowanych-poza-placowkami-getin-banku.html

Udostępnij

Dodaj komentarz

Podobne artykuły

Kredyty „klucz za dług”
Wpisy Inne
author
Dominika Sobieraj
17 sierpnia 2018

Kredyty „klucz za dług”

Gospodarka rośnie wolniej, ceny rosną szybciej
Bez kategorii
author
Alicja Uzarowicz
17 sierpnia 2019

Gospodarka rośnie wolniej, ceny rosną szybciej

Szybkie pożyczki Łańcut
Wpisy Inne
author
Aleksandra Gościnna
14 stycznia 2021

Szybkie pożyczki Łańcut

Pierwszy singiel Mastercard – „Merry Go Round”
Bez kategorii
author
Alicja Uzarowicz
14 stycznia 2020

Pierwszy singiel Mastercard – „Merry Go Round”

Alior Bank w Rzgowie
Oddziały
author
Aleksandra Gościnna
27 maja 2019

Alior Bank w Rzgowie