Bez opłat za obce wpłatomaty w Getin Banku

Bez opłat za obce wpłatomaty w Getin Banku

author
26 marca 2020

Getin Noble Bank troszczy się o wspólne bezpieczeństwo nie tylko swoich Klientów, ale wszystkich Polaków. W związku z rosnącym zagrożeniem epidemicznym podjęto decyzję o czasowym zawieszeniu opłaty za wpłaty w obcych wpłatomatach.

Getin Noble Bank od dnia 20 marca 2020 roku do końca kwietnia 2020 roku wstrzymał pobieranie opłat (prowizji) za wpłaty gotówki dokonywane poza placówkami banku.

O jakie wpłatomaty dokładnie chodzi?

Bank w oficjalnym komunikacie precyzuje, że zniesienie prowizji dotyczy wpłat, które Klienci będą dokonywali we wpłatomatach:

– sieci Euronet,
– Planet Cash

zlokalizowanymi poza placówkami Banku.

Kogo dotyczy zwolnienie z opłat?

Zwolnienie z prowizji dotyczy zarówno Klientów indywidualnych, jak i firmowych. Do końca kwietnia możemy więc wpłacać pieniądze we wpłatomatach Euronet i Planet Cash po prostu tam, gdzie jest nam najbliżej. Nie musimy w tym celu poszukiwać placówki bankowej.

Dlaczego Getin Noble Bank zdecydował się na taki krok?

“Dzięki temu w przypadku potrzeby wpłacenia gotówki na rachunek nie trzeba odwiedzać placówki i tym samym można zminimalizować liczbę kontaktów z innymi osobami. Zachęcamy do korzystania z darmowych wpłat we wpłatomatach” – informuje bank w oficjalnym komunikacie.

Wpłaty we wpłatomatach w oddziałach Getin Noble Banku

Wpłaty, które są realizowane we wpłatomatach zlokalizowanych na terenie którejkolwiek placówki bankowej, zawsze były, są i nadal będą bezpłatne. Zmiana dotyczy tylko urządzeń zlokalizowanych poza oddziałami bankowymi.

Bank zachęca co prawda Klientów do ograniczenia wyjść z domu i wizyt w placówkach, ale jednocześnie zapewnia, że większość placówek mimo rozprzestrzeniającej się epidemii wciąż jest i będzie nadal otwarta.

“Jednak ze względu na zamknięte szkoły i przedszkola (do których uczęszczają oczywiście również dzieci naszych pracowników), a także zmienione zasady działania centrów handlowych, wybrane placówki mogą być tymczasowo zamknięte lub działać w zmienionych godzinach pracy” – tłumaczy bank w komunikacie.

Placówki Getin Noble Banku do odwołania czynne są:

– od 10:00 do 12:30,
– od 13:00 do 16:00.

Pomiędzy godzinami otwarcia zaplanowano półgodzinną przerwę, podczas której pracownicy przygotowują oddział do ponownego otwarcia. W tych godzinach możemy bezpłatnie wpłacić pieniądze we wpłatomacie zlokalizowanym na terenie oddziału.

Ze względów bezpieczeństwa w jednym momencie w placówce Getin Noble Banku może przebywać maksymalnie 5 osób. Pozostali Klienci muszą czekać na swoją kolej przed wejściem i muszą zachować co najmniej 1 metr odległości od innych czekających na wejście osób.


Źródła:

https://www.getinbank.pl/bankuj-bezpiecznie

https://www.getinbank.pl/klienci-indywidualni/aktualnosci/zniesienie-oplat-za-wplaty-we-wplatomatach-zlokalizowanych-poza-placowkami-getin-banku.html

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły

Pożyczki bez zaświadczeń Świnoujście
Pożyczki miasta
author
03 maja 2017

Pożyczki bez zaświadczeń Świnoujście

Bon turystyczny dostępny w e-bankowości Banku Millennium
Bez kategorii
author
07 sierpnia 2020

Bon turystyczny dostępny w e-bankowości Banku Millennium

PKO BP w Rędzinach
Oddziały
author
28 września 2019

PKO BP w Rędzinach

Kredyt samochodowy Jarosław
Kredyty miasta
author
23 listopada 2017

Kredyt samochodowy Jarosław

Bank Spółdzielczy w Lipinkach sesje przychodzące i wychodzące
Bez kategorii
author
29 września 2019

Bank Spółdzielczy w Lipinkach sesje przychodzące i wychodzące

Centralna informacja o rachunkach uśpionych
Dla zadłużonych
author
22 czerwca 2016

Centralna informacja o rachunkach uśpionych