Biometryczny proces kredytowy od Citi Handlowego

Biometryczny proces kredytowy od Citi Handlowego

author
Alicja Uzarowicz
01 września 2019

W swoim najnowszym komunikacie Bank Citi Handlowy poinformował o wdrożeniu nowego procesu wnioskowania o kartę kredytową. Biometryczny proces działa jako pierwszy w Polsce całkowicie zdalnie oraz w sposób zautomatyzowany. Oparcie systemu na biometrii pozwala ponadto na skrócenie czasu wydania decyzji względem wniosku do nawet pół godziny.

Jak wynika z najnowszego komunikatu opublikowanego przez Bank Citi Handlowy, klienci mogą już starać się o zobowiązanie w formie karty kredytowej bez wizyty w Banku. Gwarantuje to wdrożony w ostatnim czasie biometryczny proces kredytowy, który działa w sposób zautomatyzowany i zdalny.

Citi Handlowy jest dodatkowo pierwszym bankiem w Polsce, który podjął się wdrożenia podobnej formy wnioskowania o kartę kredytową. Poza wygodą rozwiązania warto podkreślić, że dzięki niemu możliwe jest skrócenie czasu oczekiwania na decyzję kredytową do nawet 30 minut.

"

W Citi Handlowy konsekwentnie realizowana jest strategia digitalizacji, w ramach której bank dąży m.in. do wprowadzenia intuicyjnych procesów samoobsługowych oraz do maksymalnego ułatwienia nowym klientom dostępu do produktów bankowych

– powiedziała Sabina Zielińska z Citi Handlowego, cytowana w komunikacie.

Biometryczny proces wnioskowania o kartę

W dalszej części swojej wypowiedzi przedstawicielka Banku podkreśliła, że opisywane rozwiązanie przeznaczone dla klientów jest całkowicie cyfrowe. Ponadto taka metoda składania wniosków o karty kredytowe wyłącza nie tylko konieczność udania się do banku, ale również umawiania się na wizytę z kurierem.

 

"

Nowy proces to wygodne dostarczenia dokumentacji online, efektywna analiza danych kredytowych oraz zdalne potwierdzenie tożsamości klienta oparte o biometrię twarzy

– dodaje Sabina Zielińska, cytowana w komunikacie.

 

Aby złożyć wniosek oparty o proces biometryczny należy przejść 3 kroki. Są to „wypełnienie wniosku”, „biometryczne potwierdzenie tożsamości” oraz „automatyczna weryfikacja dochodu”. Na czym dokładnie polega każdy z wymienionych etapów i jakich czynności wymaga od klienta?

Jak działa biometryczny proces wnioskowania

Na pierwszym etapie wypełnienia wniosku Citi Handlowy zaoferował swoim klientom całkowitą dowolność w wyborze urządzenia, które posłuży do wprowadzenia danych. Warunkiem jest posiadanie dostępu do Internetu – nie ma bowiem konieczności instalacji aplikacji banku, aby skorzystać z oferty.

 

Kolejny etap polega na weryfikacji tożsamości osoby wnioskującej, do czego właśnie wykorzystuje się osiągnięcia biometrii. W praktyce wystarczy zrobić sobie „selfie” i zdjęcie dowodu osobistego – system porówna następnie oba zdjęcia i sprawdzi autentyczność dokumentu oraz wklejonego zdjęcia.

 

Następnie klientowi pozostaje wyłącznie załączenie do wniosku niezbędnych dokumentów dochodowych. Aby system mógł prawidłowo zweryfikować osiągany przez nas dochód, powinny one zostać wprowadzone w formacie pdf. Teraz wystarczy poczekać na decyzję kredytową.

We wdrożeniu pomogły fintechy

Ze względu na fakt, iż technologia coraz ściślej współpracuje ze światem bankowości, nie powinno nikogo zdziwić, że bank Citi Handlowy współpracował przy projekcie z dwoma podmiotami typu fintech. Pozwoliło to z jednej strony uzyskać rozwiązanie „szyte na miarę”, a z drugiej strony stanowiło szansę dla fintechów na rozwój działalności.

 

"

Innowacyjne technologie dostarczane przez naszych partnerów, oparte o algorytmy i uczenie maszynowe umożliwiają nam niezwykle sprawną i automatyczną obsługę klienta. Rozwiązanie jest dostępne dla naszych klientów na każdym urządzeniu, bez konieczności instalowania dodatkowych aplikacji. To „mała rewolucja” w bankowości

– podsumowała Sabina Zielińska, cytowana w komunikacie.

 

Aby rozpocząć biometryczny proces wnioskowania o kartę kredytową wystarczy odwiedzić stronę internetową Banku Citi Handlowego. Warto jednak wspomnieć, że na czas samego wnioskowania o kartę kredytową system przenosi klienta na stronę zewnętrzną.


Źródła:
http://www.citibank.pl/poland/homepage/polish/press1/informacje-prasowe-2019-08-27.htm?cat=10195

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Wszystkie komentarze

lelek
lelek
2022-08-09 16:57:10

niestety nie działa, trzeba isc do oddzialu albo weryfikowac przez kuriera

Podobne artykuły

Kto jest osobą zamożną w Polsce
Blog
author
Aneta Jankowska
01 stycznia 2019

Kto jest osobą zamożną w Polsce

Air France kontakt – infolinia
Bez kategorii
author
Dominika Sobieraj
23 września 2019

Air France kontakt – infolinia

Profi Credit w Zambrowie
Oddziały
author
Dominika Sobieraj
12 listopada 2018

Profi Credit w Zambrowie

Ilość gotówki w gospodarce rośnie
Bez kategorii
author
Alicja Uzarowicz
17 stycznia 2020

Ilość gotówki w gospodarce rośnie

Szybkie pożyczki Aleksandrów Łódźki
Pożyczki miasta
author
Aleksandra Gościnna
21 stycznia 2021

Szybkie pożyczki Aleksandrów Łódźki

Porównaj