Citi Handlowy opinie

Citi Handlowy opinie

author
16 listopada 2020

Polacy chcąc zadbać o swoje finanse bardzo często decydują się na rozpoczęcie współpracy z bankiem. Jednakże odnalezienie najlepszej dla nas oferty nie jest proste i zajmuje sporo czasu. Poniżej postaramy się przybliżyć propozycje usług i produktów, które udostępnia Citi Handlowy. Sprawdź szczegóły.

Citi Handlowy – opinie Klientów

Citi Handlowy jest dziesiątym bankiem w Polsce pod względem wielkości posiadanych aktywów i trzynastym pod względem otwartych rachunków osobistych. Usługi i produkty instytucji są bardzo mocno promowane w środkach masowego przekazu, to jest: telewizji, Internecie czy w radio. Wszystko to przekłada się na ciągłe zwiększanie się popularności Banku, dzięki czemu instytucja zyskuje nowych Klientów.

Citi Handlowy posiada wiele produktów i usług, dlatego też obecny i nowy Klient znajdzie ofertę dopasowaną do swoich potrzeb i wymagań. W ofercie banku Klienci znajdą między innymi: kredyty, konta, ubezpieczenia, czy produkty maklerskie.

Dodaj swoją opinię na temat Citi Handlowy.

Plusy i minusy Citi Handlowy

+ bardzo szeroka oferta dla Klientów
+ promocje na start dla nowych Klientów
+ wysoka przyznawalność kredytów
+ placówki dostosowane do potrzeb Klientów
+ nieskomplikowana bankowość elektroniczna
+ godziny otwarcia placówek
+ krótki czas oczekiwania na infolinii
+ doświadczeni konsultanci
+ szeroka oferta płatności mobilnych
+ nieskomplikowana bankowość mobilna


– na infolinii nie skorzystamy z wielu produktów i usług
– infolinia nie działa całodobowo
– przelewy wychodzą i przychodzą z opóźnieniem
– konsultanci są zbyt natarczywi
– karty płatnicze z ograniczoną ilością wzorów

Historia Citi Handlowy

Citi Handlowy jest jednym z najstarszych banków zarówno w Polsce, jak i w Europie, który został założony w 1890 roku przez osoby reprezentujące burżuazję finansową, inteligencję i ziemiaństwo.

Dwa lata poźniej Bank działał już międzynarodowo, a swoje filie i oddziały w: Berlinie, Gdańsku, Łodzi, Moskwie, Petersburgu, Szczecinie. W czerwcu 1997 roku Bank Handlowy jest notowany na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie, natomiast od 2011 roku wchodzi w skład WIG20.

Citi Handlowy różni się jednak od innych banków w Polsce, ponieważ jego pełna i oficjalna nazwa różni się od tej, którą na co dzień używa sam bank i jego Klienci. Citi. Handlowy to oficjalnie Bank Handlowy w Warszawie, instytucja komercyjna, skupiająca się na niestandardowej działalności bankowej.

W 2001 roku doszło do fuzji, na mocy której Bank Handlowy w Warszawie SA połączył się z Citibank Polska SA, czego efektem było powstanie banku działającego od teraz pod nazwą Citibank Handlowy, a na przestrzeni ostatnich lat nazwę instytucji skrócono do Citi Handlowy.

Oferta Citi Handlowy

Oferta banku Citi Handlowy jest dość szeroka – bank proponuje zarówno założenie konta, jak i produkty pożyczkowe – karty kredytowe oraz różne typy kredytów i pożyczek. Konto w Citi Handlowym można założyć właściwie tylko jedno – jest to Konto Osobiste CitiKonto. Ewentualnie drugą opcją jest konto walutowe.

Dużo szersza jest natomiast oferta pożyczkowa. W Citi Handlowym dostaniemy:

– Pożyczkę Gotówkową,
– Pożyczkę z Karty,
– Pożyczkę do Karty,
– Pożyczkę Konsolidacyjną,

a także dwa produkty hipoteczne: kredyt hipoteczny oraz pożyczkę hipoteczną.

W ofercie Citibanku Klienci znajdą:

1. Konta:

– podstawowe,
– specjalne,
– walutowe,
– oszczędnościowe.

2. Karty kredytowe:

– rozrywkowa,
– podstawowa,
– VIP,
– dla podróżników,
– dla kierowców.

3. Ubezpieczenia:

– podróżne,
– pożyczki gotówkowej,
– ochronne,
– oszczędnościowe,
– inwestycyjne,
– karty kredytowej.

4. Inwestowanie:

– produkty inwestycyjne,
– usługi maklerskie,
– doradztwo inwestycyjne.

5. Pożyczki:

– linia kredytowa,
– gotówkowa,
– gotówka dodatkowa,
– z karty,
– plan spłaty ratalnej,
– konsolidacyjna.

6. Kredyt hipoteczny.

Citi Handlowy w liczbach

Poniżej przedstawiamy szczegółowe dane statystyczne o Citi Handlowy:

– rok założenia pierwowzoru Citi Handlowego – Banku Handlowego – 1890 rok,
– liczba pracowników – 3347 osób (III kwartał 2018 roku),
– liczba placówek – 22 (II kwartał 2018 roku),
– wysokość aktywów – 51 98 000 000 złotych,
– zysk za 2019 roku – strata 480 120 000 złotych (netto).

Nasza opinia o Citi Handlowym

Citi Handlowy to jeden z tych banków, które są mniej popularne, ale nie oznacza to, że jego oferta nie jest interesująca. Wręcz przeciwnie – wiele produktów oferowanych przez ten bank jest bardzo konkurencyjne względem produktów innych banków, szczególnie produkty kredytowe i pożyczkowe.

Dość uboga w naszej opinii jest oferta kont w Citi Handlowym. W zasadzie po wejściu na stronę zobaczymy, że możliwe jest do otwarcia tylko jedno uniwersalne konto – Konto Osobiste CitiKonto. Jest to konto o dość dobrych warunkach, ale z reguły jednak, wybierając konto w banku, chcemy mieć możliwość dokonania wyboru tego, na czym najbardziej nam zależy. Tu tej możliwości za bardzo nie mamy.

Szeroka i ciekawa jest natomiast oferta kredytowo-pożyczkowa i tu zdecydowanie nasza opinia o banku jest na plus. Produktów jest dużo, a warunki ich uzyskania są naprawdę dobre, co oznacza, że przyznawalność kredytów i pożyczek od lat utrzymuje się na wysokim poziomie.

W Citi Handlowym mamy także ciekawą ofertę dotyczącą inwestowania – tego w innych bankach nie znajdziemy. W propozycjach banku są zarówno usługi maklerskie, jak i różnorodne produkty inwestycyjne (np.: fundusze, obligacje tradycyjne, obligacje strukturyzowane).

Na co narzekają Klienci Citi Handlowy?

Klienci korzystający z oferty Citi Handlowy bardzo często w przeznaczonych do tego miejscach zamieszczają swoje opinie na temat współpracy z instytucją. Nie zawsze jednak są one pozytywne. Klienci starają się dzielić również tymi negatywnymi aspektami współpracy. Klienci Citi Handlowy narzekają na:

– mnóstwo papierowych dokumentów podczas wnioskowania o produkty,
– często o wiele lepsze warunki dla nowych, niż obecnych Klientów,
– infolinię niedziałającą całą dobę,
– długi czas oczekiwania na połączenie z infolinią,
– godziny sesji przelewów, które nie są przestrzegane,
– prowizja za wypłaty gotówki z oddziałów,
– zbyt częste, niechciane połączenia od konsultantów,
– część oferty nie jest dostępna przez Internet,
– mała liczba stanowisk w oddziałach.

Z czego są zadowoleni Klienci Citi Handlowy?

Klienci Citi Handlowy, poza negatywnymi opiniami, wystawiają również te pozytywne. Jest wiele obszarów i elementów, które przez Klientów instytucji są szczególnie doceniane. Klienci Citi Handlowy są zadowoleni z:

– bardzo prostej bankowości internetowej,
– bankowości mobilnej pozawalącej załatwić wiele spraw,
– bardzo bogatej oferty produktów i usług,
– doświadczonych i pomocnych pracowników w oddziałach,
– wielu możliwości płatności mobilnych,
– wysokiego procentu przyznawalności kredytów,
– promocji dla nowych Klientów,
– oddziałów dopasowanych do potrzeb Klientów,
– bankowości mobilnej, która obsługuje niemalże całą ofertę,
– doświadczonych konsultantów na infolinii.

Citi Handlowy – co wyróżnia?

1. W 2020 roku Citi Handlowy uzyskał 5 gwiazdek w ratingu Forbes 2020. Nagrodę przyznano za bankowość prywatną. 

2. Citi Handlowy powstał z połączenia Banku Handlowego w Warszawie S.A., czyli najstarszego banku komercyjnego w Polsce oraz Citibanku S.A.

3. Dwie główne jednostki operacyjne Citi to: Citicorp, które obejmuje kluczowe obszary działalności działalności banku oraz Citi Holdings, w której zebrane zostałuy te aktywa i biznesy, które nie są kluczowe dla rozwoju firmy.

4. Bank jest założycielem Fundacji Citi Handlowy im. Leopolda Kronenberga, poprzez którą wspiera prace na rzecz między innymi promocji przedsiębiorczości, ochrony dziedzictwa kulturowego oraz dobra publicznego w zakresie edukacji finansowej. 

5. Bank w swoich działaniach stara się skupiać również na dbaniu o środowisko naturalne. W 2007 roku Bank na mocy Uchwały Zarządu wprowadził Plan Zarządzania Środowiskiem, a następnie także System Zarządzania Środowiskowego oraz System Zarządzania Energią. 

Citi Handlowy – podstawowe dane

Nazwa banku:Citi Handlowy
Data powstania:1980 rok
Siedziba banku:Warszawa
Rodzaj banku:bank uniwersalny
Prezes banku:Sławomir Sikora
Forma prawna:spółka akcyjna
KRS:0000001538
NIP:5260300291

Siedziba Banku:

Citi Handlowy

ul. Senatorska 16
00-923 Warszawa


Adres korespondencyjny:

Citi Handlowy

ul. Senatorska 16
00-923 Warszawa


OPINIE O Citi Handlowy

Masz pozytywne lub negatywne doświadczenia dotyczące współpracy z Citi Handlowym ? Podziel się swoją opinią.

Dodaj swoją opinię na temat Citi Handlowy.   

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Wszystkie komentarze

bastia
bastia
2022-06-21 18:59:52

Mimo ustalonych wielu formalności w związku z kredytem brak jakiejkolwiek informacji zwrotnej. Po kilku rozmowach telefonicznych raz nie mogłam rozmawiać i poprosiłam o kontakt w innej godzinie. Mimo próby dodzwonienia się na infolinie i kilkunastu mejli żadnej informacji. Chociażby, że wniosek nie przeszedł. Minął miesiąc komunikacji ze ścianą. Zero szacunku do klienta i jego czasu

rumiany
rumiany
2022-06-03 20:42:46

Złożyłem wniosek o kartę kredytową i przesłałem wszystkie wymagane dokumenty do analizy. Pomimo trzykrotnego kontaktu z biurem obsługi, analityk przez 3 tygodnie nie podjął się weryfikacji wniosku, podejrzewam, że jest jakiś problem komunikacyjny pomiędzy tymi działami. Prośba o anulowanie wniosku również nie została za pierwszym razem spełniona, o czym dowiedziałem się w salonie, ponieważ nowy wniosek nie mógł zostać utworzony z uwagi na już jeden aktywny wniosek. Dzięki pracownikom CH Avenida w Poznaniu udało się pozytywnie zakończyć sprawę i uniknąć przykrej sytuacji w wypożyczalni samochodów, ale kosztowało to parę godzin czasu oraz mnóstwo nerwów. Jeśli cokolwiek załatwiać z tym bankiem to tylko osobiście (niestety mają znikomą ilość oddziałów).

2020-11-20 06:06:13

potrzebują strasznie dużo danych strasznie zagmatwane procedury problemy przy rejestracji kart

violka68
violka68
2018-08-11 09:26:34

czekam na wasze opienie buziaczki!!

Podobne artykuły

Lombardy w Radomsku
Lombardy
author
22 marca 2022

Lombardy w Radomsku

iPhone 6 na raty od T-Mobile Usługi Bankowe
Wpisy
author
06 października 2014

iPhone 6 na raty od T-Mobile Usługi Bankowe

Klienci BM Pekao z dostępem do pasywnych funduszy indeksowych inPZU
Aktualności
author
04 października 2021

Klienci BM Pekao z dostępem do pasywnych funduszy indeksowych inPZU

Promocja: „Wymień walutę i odbierz bilet do Multikina” w internetowykantor.pl
Promocje bankowe
author
24 października 2018

Promocja: „Wymień walutę i odbierz bilet do Multikina” w internetowykantor.pl

Wynagrodzenia w NBP będą jawne
Bez kategorii
author
13 stycznia 2019

Wynagrodzenia w NBP będą jawne

Podziel się posiłkiem z bezdomnymi
Ekonomia
author
27 grudnia 2017

Podziel się posiłkiem z bezdomnymi