Biuro Maklerskie PKO Banku Polskiego z nagrodą Broker Roku 2019

Biuro Maklerskie PKO Banku Polskiego z nagrodą Broker Roku 2019

author
Dominika Sobieraj
26 czerwca 2020

PKO Bank Polski poinformował w komunikacie prasowym, że najważniejsza nagroda Giełdy Papierów Wartościowych – Broker Roku – trafiła po raz trzeci z rzędu do Biura Maklerskiego PKO Banku Polskiego.

Biuro Maklerskie największego banku w Polsce zdobyło ponadto nagrody za najwyższy udział w obrotach obligacjami na rynku Catalyst, a także za najwyższą liczbę abonentów danych giełdowych czasu rzeczywistego.

W giełdowym podsumowaniu 2019 roku, Biuro Maklerskie PKO Banku Polskiego zdobyło trzy nagrody. Główna nagroda, Broker Roku 2019, trafiła do instytucji za:

– najwyższą wartość obrotu w transakcjach sesyjnych i pakietowych na akcjach z Głównego Rynku oraz NewConnect
– obligacje skarbowe i nieskarbowe z rynku regulowanego oraz ASO GPW i BondSpot,
– wspomaganie płynności na największej liczbie klas aktywów notowanych na GPW .

Wyróżnienia od Giełdy Papierów Wartościowych w trzech kategoriach, w tym najważniejszej Brokera Roku, to dowód na to, że systematyczna praca zespołu Biura której towarzyszy wysoka jakość usług i oferty przynosi oczekiwane efekty. Ostatnie lata pokazały, że Biuro Maklerskie PKO Banku Polskiego wręcz zdominowało rankingi GPW podsumowujące wydarzenia roku. Nasza pozycja to zasługa wszystkich pracowników Biura, którzy skutecznie walczą o rynek, wierząc, że największym kapitałem jest zaufanie inwestorów.

– mówił cytowany w komunikacie Grzegorz Zawada, dyrektor Pionu Inwestycji i Bankowości Prywatnej

Biuro Maklerskie PKO BP na przestrzeni lat

W ciagu ostatnich lat, Biuro Maklerskie PKO Banku Polskiego znacznie umocniło swoją pozycję na rynku we wszystkich obszarach działalności. Instytucja oprócz możliwości inwestowania na globalnych rynkach oferuje swoim Klientom najpotężniejszą sieć sprzedaży usług maklerskich. W roku ubiegłym BM PKO BP otrzymało bardzo dużo nagród, między innymi instytucja zwyciężyła w konkursie “Byki i Niedźwiedzie”, który organizowała „Gazeta Giełdy Parkiet”. Biuro Maklerskie PKO BP tym samym zdobył tytuł Najlepszego Biura Maklerskiego.

Dodatkowo w Ogólnopolskim Badaniu Inwestorów, które odbyło się w roku ubiegłym, Biuro Maklerskie PKO BP otrzymało najwyższe oceny we wszystkich dziewięciu kategoriach, które oceniali w ankietach inwestorzy indywidualni. Instytucja może się pochwalić również najlepszym zespołem analitycznym, który trzeci rok z rzędu został liderem w zestawieniu najlepszych zespołów analitycznych opublikowanym przez „Parkiet”.

PKO BP

PKO jest największą i najpopularniejszą instytucją bankową w Polsce. Zysk netto PKO w trzecim kwartale 2019 roku wyniósł ponad 1 230 000 000 złotych. Pod koniec czwartego kwartału ubiegłego roku grupa wypracowała aktywa na poziomie ponad 342 000 000 000 złotych. Na koniec trzeciego kwartału 2019 roku mobilna aplikacja IKO była aktywna na ponad 4 000 000 urządzeń. Akcje spółki widoczne są GPW w Warszawie od 2004 roku. Grupa kieruje swoją ofertę do Klientów indywidualnych oraz małych, średnich i dużych przedsiębiorstw. Prezesem banku jest Zbigniew Jagiełło.


źródło: https://media.pkobp.pl/101118-broker-roku-2019-dla-biura-maklerskiego-pko-banku-polskiego

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły

InPost stawia lodówkomaty
Aktualności
author
Patryk Byczek
25 czerwca 2018

InPost stawia lodówkomaty

Jak zamknąć konto w Toyota Banku?
Banki
author
Dominika Sobieraj
15 września 2018

Jak zamknąć konto w Toyota Banku?

Leasing online w Banku Millennium
Wpisy
autor wpisu
Maciej_Stanko
10 maja 2013

Leasing online w Banku Millennium

ING Bank Śląski w Lędzinach
Oddziały
author
Patryk Byczek
11 czerwca 2019

ING Bank Śląski w Lędzinach

Santander Consumer Bank Grodzisk Wielkopolski
Oddziały
author
Dorota Cholewicka
24 czerwca 2021

Santander Consumer Bank Grodzisk Wielkopolski

Polacy coraz rzadziej poręczają kredyty
Wpisy
author
Aneta Jankowska
15 czerwca 2018

Polacy coraz rzadziej poręczają kredyty

Porównaj