BLIK partnerem tegorocznego Festiwalu Restaurant Week

BLIK partnerem tegorocznego Festiwalu Restaurant Week

author
Patryk Byczek
20 lipca 2020

BLIK był partnerem tegorocznego Festiwalu Restaurant Week, który trwał od 17 czerwca do 5 lipca 2020 roku. W związku z tym Użytkownicy BLIKa mogli skorzystać ze specjalnie przygotowanej promocji, która dawała 10 złotych zniżki podczas opłacenia rezerwacji BLIKiem.

Festiwal Restaurant Week na stałe wpisał się na listę najważniejszych wydarzeń kulinarnych. W roku bieżący wydarzenie wystartowało zaraz po otworzeniu restauracji na nowo – po zamknięciu lokali przez epidemię koronawirusa. Była to zarówno szansa na odwiedzenie nowych restauracji, jak i udzielenie wsparcia branży gastronomicznej, dla której epidemia była bardzo ciężkim okresem, ponieważ restauracje nie mogły przyjmować Klientów.

Zależy nam na wspieraniu polskiej gastronomii, dlatego zostaliśmy partnerem Restaurant Week i przygotowaliśmy dla naszych użytkowników specjalną promocję. Każdy kto opłaci swoją rezerwację BLIKIEM otrzyma 10 zł zniżki. To także kolejny sposób na popularyzowanie płatności BLIKIEM w ecommerce, kolejni użytkownicy mogą przekonać się że to szybkie, łatwe i bezpiecznie.

– mówił cytowany w komunikacie Krzysztof Ziewiec dyrektor Departamentu Marketingu i PR Polskiego Standardu Płatności, operatora systemu BLIK.

Wydarzenie odbywało się pod hasłem #WiwatGoście, które było swoistym podziękowaniem dla Klientów za wspieranie restauracji w czasie epidemii oraz za bardzo liczny powrót do restauracji.

Chcemy wyrazić wdzięczność wobec Gości za to, że tak licznie wracają do ukochanych restauracji, wspierają je i pomagali im na różne sposoby przetrwać ten najtrudniejszy czas. Dlatego razem z najlepszymi restauracjami w kraju oraz Polskim Standardem Płatności nie wahamy się powiedzieć: Wiwat Goście!

– mówili cytowani w komunikacie Paweł Światczyński i Maciej Żakowski, organizatorzy Restaurant Week.

BLIK Coraz popularniejszy w Polsce

BLIK staje się coraz popularniejszą metodą płatności w Polsce, szczególnie w obszarze transakcji ecommerce. W pierwszym kwartale 2020 roku Użytkownicy skorzystali z BLIKa prawie 78 000 000 razy, a 57 500 000 transakcji przeprowadzono w Internecie. Z danych Narodowego Banku Polskiego za czwarty kwartał 2019 roku wynika, że BLIK w Internecie jest dwukrotnie chętniej wykorzystywany niż karty płatnicze.

Płatność BLIKiem

Płatności BLIKiem są bardzo proste. Aby zapłacić za zakupy tą metodą płatności wystarczy jedynie zalogować się do swojej aplikacji bankowej na smartfonie i następnie przejść do sekcji BLIK. Kolejnym krokiem będzie wygenerowanie indywidualnego kodu w aplikacji i wprowadzenie go do terminala płatniczego. Następnie Klient musi zatwierdzić płatność w aplikacji podając swój kod PIN.

BLIK – banki w Polsce

Aktualnie z BLIKa mogą korzystać Klienci:

Alior Banku,
 BNP Paribas,
Credit Agricole,
Getin Banku,
Grupa BPS,
ING Banku Śląskiego,
mBanku,
Millennium,
– Noble Bank,
Pekao SA,
PKO Banku Polskiego,
Santander Bank Polska,
– Spółdzielcza Grupa Bankowa,
T-Mobile Usługi Finansowe.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły

Idea Bank dokonał odpisów na 190 mln zł
Wpisy
author
Patryk Byczek
20 sierpnia 2018

Idea Bank dokonał odpisów na 190 mln zł

Bankowość społeczna PKO Banku Polskiego z wyróżnieniem
Bez kategorii
author
Alicja Uzarowicz
18 października 2019

Bankowość społeczna PKO Banku Polskiego z wyróżnieniem

Getin Noble Bank zwycięzcą rankingu najlepszych banków
Bez kategorii
author
Patryk Byczek
09 stycznia 2020

Getin Noble Bank zwycięzcą rankingu najlepszych banków

Na świecie ubywa bankomatów
Bez kategorii
author
Halszka Gronek
23 maja 2019

Na świecie ubywa bankomatów

Jakie sprawy można kierować do EPU ?
Porady
autor wpisu
Emilia
14 marca 2017

Jakie sprawy można kierować do EPU ?

PKO BP w Olecku
Oddziały
author
Aleksandra Gościnna
22 lipca 2019

PKO BP w Olecku

Porównaj