Jak zmienić limit w Pekao?

Jak zmienić limit w Pekao?

author
Dorota Grycko
01 października 2023
Ekspertka finansowa na zadluzenia.com od 2021, absolwentka filologii polskiej Uniwersytetu Gdańskiego. Specjalizuje się w edukacji, także finansowej, pomagając czytelnikom zrozumieć i kontrolować swoje finanse.
Kategoria

Jesteś w sklepie i nie możesz zapłacić kartą za zakup lodówki? A może wykonujesz przelew w aplikacji mobilnej lub serwisie transakcyjnym na kwotę kilka tysięcy złotych i spotykasz się z blokadą? Najprawdopodobniej masz ustawiony niski limit dzienny (limit przelewów i płatności kartą). Sprawdź, jak zmienić limit miesięczny w Pekao.

Spis treści:

  1. Jak zmienić limit przelewów w Pekao?
  2. Jak zmienić limit przelewów w serwisie transakcyjnym Pekao?
  3. Jak zmienić limit przelewu w aplikacji mobilnej PeoPay?
  4. Jak zmienić limit płatności kartą w Pekao?
  5. Co to jest limit w Pekao?
  6. Jak zmienić limit płatności BLIK w banku Pekao?
Zwiń spis treści

Jak zmienić limit przelewów w Pekao?

Poniżej podajemy instrukcję zmiany limitów w serwisie transakcyjnym, przez aplikację mobilną oraz osobiście. Możesz zmienić limit przez telefon lub komputer. Sam decydujesz o tym, ile chcesz maksymalnie przelać w ciągu dnia.

Jak zwiększyć limit przelewów w Pekao – krok po kroku

Dzienny limit kwotowy i dzienny limit liczby przelewów jednorazowych zmienimy:

1) w bankowości internetowej:

  • Logujemy się do Pekao24.
  • Klikamy ikonę ustawień ogólnych (znajdujących się na czerwonym pasku na samej górze).
  • Wchodzimy w zakładkę “Bezpieczeństwo”, a następnie w “Limity”.
  • Wybieramy “Zmień”.
  • Wprowadzamy oczekiwane limity.
  • Zatwierdzamy zmianę hasłem SMS.

2) telefonicznie 

Dzwonimy na infolinię i prosimy konsultanta o zmianę limitu (800 380 380 lub +48 42 683 83 80,).

3) osobiście

Należy udać się do dowolnego oddziału Pekao w godzinach otwarcia placówki.

Limit przelewów obejmuje także płatności kartą, w tym płatności zbliżeniowe wykonywane telefonem czy zegarkiem. W ramach zmiany limitów możemy także ustanowić limit tymczasowy. Zmiana limitu tymczasowego możliwa jest w serwisie transakcyjnym i obowiązuje jedynie do północy danego dnia. W serwisie oraz poprzez aplikację możliwa jest także tymczasowa blokada karty.

Jesteś niezadowolony z usług świadczonych przez bank? Sprawdź, jak złożyć reklamację w Pekao.

Jak zmienić limit przelewów w serwisie transakcyjnym Pekao?

Aby zmienić limit przelewów, musimy:

1. Zalogować się do swojego konta w Pekao24 (https://www.pekao24.pl/logowanie)

2. Wybrać ikonkę “Ustawienia” – jest to koło zębate widoczne w prawym górnym rogu okna.

3. Wybrać pole “Limity”znajdziemy ją w sekcji “Bezpieczeństwo”.

4. Ustawić wybrany limit – limit przelewów w serwisie transakcyjnym, limit przelewów na urządzeniach mobilnych lub limit wypłat gotówki. Zmiana limitu może wymagać zatwierdzenia SMS.

Jak zmienić limit przelewu w aplikacji mobilnej PeoPay?

Bank Pekao umożliwia swoim Klientom zmianę limitów płatności dzięki aplikacji mobilnej. Zmiana limitu w aplikacji PeoPay jest prosta i szybka.

Aby zmienić limity w aplikacji mobilnej, musimy:

1) Logujemy się do aplikacji mobilnej.

2) W oknie aplikacji, w dolnym prawym rogu znajduje się rozwijane menu “Więcej”.

3) Wybieramy “Ustawienia”, a następnie “Bezpieczeństwo”.

4) Wchodzimy w “Limity”, wprowadzamy wybraną kwotę i klikamy “Dalej”.

5) Przepisujemy kod z SMS i zatwierdzamy zmiany.

Jak zmienić limit płatności kartą w Pekao?

Limit płatności kartą można zmienić w serwisie transakcyjnym oraz poprzez aplikację mobilną. Możemy to zrobić dla takich kart jak: To możliwe dla wielu rodzajów kart: MasterCard Debit Basic, MasterCard Debit FX, World Elite Debit Mastercard Black, MasterCard Debit Gold FX, World Elite Debit Mastercard White, VISA Debit Gold.

W tym celu należy najpierw zalogować się do aplikacji, a następnie:

1) Przechodzimy do menu, a następnie wybieramy opcję “Karty”.

2) Wybieramy jedną z kart i klikamy w “Szczegóły”.

3) Zmieniamy limity płatności i zapisujemy nasze preferencje. 

 

Co to jest limit w Pekao?

Limit to określona kwota środków, która jest dostępna lub dozwolona do wykorzystania na danym koncie. Limity mają zazwyczaj kilka różnych zastosowań i mogą być związane z różnymi aspektami bankowości, w zależności od rodzaju konta lub produktu. W mBanku możemy ustawić różne limity dla:

  • płatności kartą,
  • przelewów,
  • wypłaty gotówki z bankomatów,
  • płatności BLIK.

Dla wszystkich ze wskazanych powyżej limitów możemy ustanawiać inne kwoty graniczne – zarówno minimalne, jak i maksymalne. Warto pamiętać jednak, że z poziomu aplikacji mobilnej możemy zmienić tylko pierwszy z limitów, czyli limit płatności kartą. W celu zmiany pozostałych limitów musimy skorzystać z serwisu transakcyjnego lub infolinii bankowej. Możemy również udać się osobiście do oddziału banku.

Dzienny limit przelewów w Pekao

Dzienny limit przelewów w Pekao to maksymalna kwota, jaką możesz przelać z Twojego konta bankowego Pekao w ciągu jednego dnia kalendarzowego. Co ważne – liczy się dzień kalendarzowy, a nie odstęp 24 godzin od poprzedniej transakcji. Dzienny limit przelewów można zmienić z poziomu serwisu transakcyjnego online. Należy:

  1. Zalogować się do Pekao24.
  2. Kliknąć ikonę ustawień ogólnych (znajdujących się na czerwonym pasku na samej górze).
  3. Wejść w zakładkę “Bezpieczeństwo”, a następnie w “Limity”.
  4. Wybierać “Zmień”.
  5. Wprowadzić oczekiwane limity.
  6. Zatwierdzić zmianę hasłem SMS.

Jak zmienić limit płatności BLIK w banku Pekao?

Limity płatności poprzez przelew BLIK zmienimy w serwisie transakcyjnym albo poprzez aplikację mobilną. Możemy ustawić limit dostępnej liczby transakcji BLIK oraz dzienny limit płatności BLIK.

Aby zmienić limity BLIK poprzez aplikację, musimy:

1) Logujemy się do aplikacji mobilnej i wchodzimy w ustawienia. 

2) Następnie wybieramy “Bezpieczeństwo”.

3) Wybieramy “Zmień limity BLIK”.

4) Wpisujemy własne preferencje i zatwierdzamy (pamiętajmy o maksymalnych kwotach).

Sprawdź także, jak płacić BLIKiem w banku Pekao?

author
Dorota Grycko
Ekspertka finansowa na zadluzenia.com od 2021, absolwentka filologii polskiej Uniwersytetu Gdańskiego. Specjalizuje się w edukacji, także finansowej, pomagając czytelnikom zrozumieć i kontrolować swoje finanse.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły

Darmowe słuchawki Sony od Pekao

Do 20 listopada trwa akcja specjalna Banku Pekao, w którym do zgarnięcia są darmowe słuchawki Sony. Wystarczy wrzucić do mediów społecznościowych zdjęcie jak gramy na „niewidzialnym instrumencie” i odpowiednio je oznaczyć.

author
Patryk Byczek
21 października 2016
Ekspert finansowy, z zadluzenia.com związany od 2015 roku. Absolwent Uniwersytetu Gdańskiego. Redaktor naczelny portalu, specjalizuje się w analizie produktów finansowych, promocji bankowych i recenzowaniu kredytów.

(Nie)Bezpieczni w sieci – ostatnie dni naboru

Ministerstwo Cyfryzacji przypomina, że zostały już ostatnie dni naboru do konkursu na najlepszą kampanię edukacyjną. Do zgłoszenia wystarczy sam pomysł – czas na jego realizację będzie później. Do wygrania jest nawet 15 000 zł.

author
Dominika Byczek
28 marca 2020
Ekspertka finansowa, redaktorka, magister Uniwersytetu Gdańskiego. Z zadluzenia.com związana od 2014 roku, redaktor naczelna portalu do 2020 roku. Specjalizuje się w tworzeniu poradników finansowych.

PKO BP w Międzychodzie

PKO BP to największy bank w Polsce. Zobacz placówki i oddziały w Międzychodzie – godziny otwarcia, dane adresowe oraz ofertę.

author
Aleksandra Gościnna
08 sierpnia 2019
Ekspertka finansowa, magister Uniwersytetu Gdańskiego i absolwentka studiów podyplomowych na UW. W latach 2021-2023 redaktor naczelny zadluzenia.com. Specjalistka ds. e-marketingu i promocji online.

Raty równe czy raty malejące?

Raty równe i malejące to dwie główne metody spłaty kredytów, które oferują różne podejścia do kapitału i odsetek. Wybór między nimi zależy od indywidualnych preferencji, aktualnej sytuacji finansowej oraz celów, jakie chcemy osiągnąć poprzez zaciągnięcie kredytu. Wybór pomiędzy ratą równą i ratą malejącą może znacząco wpłynąć na naszą stabilność finansową. Sprawdźmy czym dokładnie charakteryzują się oba rodzaje rat, a także jakie są pomiędzy nimi różnice.

author
Julia Wierciło
25 sierpnia 2023
Ekspertka finansowa, związana z zadluzenia.com od 2022 roku. Absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku. Znana z niekonwencjonalnego podejścia do świata finansów. W artykułach przyjmuje perspektywę bycia blisko ludzi.

Podwyżki dla urzędników służby cywilnej w 2019

Urzędnicy służby cywilnej mają dostać więcej - taką decyzję podjęto na ostatnim posiedzeniu Rady Ministrów. W mediach słychać o niebotycznych kwotach podwyżki sięgających 200, czy nawet 300 złotych. Sprawdzamy, ile wyniesie realna kwota podwyżki. 

author
Dominika Byczek
04 września 2018
Ekspertka finansowa, redaktorka, magister Uniwersytetu Gdańskiego. Z zadluzenia.com związana od 2014 roku, redaktor naczelna portalu do 2020 roku. Specjalizuje się w tworzeniu poradników finansowych.

Nowe funkcjonalności w aplikacji mobilnej Alior Giełda

Alior Bank poinformował w komunikacie prasowym o wprowadzeniu kolejnych udogodnień i zmianach funkcjonalnych w aplikacji mobilnej Alior Giełda. Zmiany mają przede wszystkim zwiększyć komfort korzystania oraz zapewnić pełną wygodę obsługi.

author
Patryk Byczek
27 lipca 2020
Ekspert finansowy, z zadluzenia.com związany od 2015 roku. Absolwent Uniwersytetu Gdańskiego. Redaktor naczelny portalu, specjalizuje się w analizie produktów finansowych, promocji bankowych i recenzowaniu kredytów.
Porównaj