Blikomania 2023 – do wygrania sztabki złota

Blikomania 2023 – do wygrania sztabki złota

author
Julia Wierciło
04 kwietnia 2023
Ekspertka finansowa, związana z zadluzenia.com od 2022 roku. Absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku. Znana z niekonwencjonalnego podejścia do świata finansów. W artykułach przyjmuje perspektywę bycia blisko ludzi.

3 kwietnia rozpoczęła się kolejna edycja Blikomanii. Jest cykliczną akcją Polskiego Standardu Płatności, która kierowana jest przede wszystkim do osób korzystających z płatności BLIK. Ta metoda zyskała ogromną popularność ze względu na wygodę oraz możliwość oszczędności czasu, a dzięki prostej obsłudze jest naprawdę intuicyjna. Sprawdźmy na czym polega Blikomania, jak wziąć w niej udział, a także jakie nagrody zostały przewidziane w tegorocznej loterii.

Spis treści:

 1. BLIKOMANIA 2023 - na czym polega?
 2. BLIKOMANIA 2023 - co można wygrać?
 3. BLIKOMANIA 2023 - jak wziąć udział?
 4. BLIKOMANIA 2023 - czy mogę wziąć udział jeśli nie jestem pełnoletni? 

 5. Pytania i odpowiedzi
 6. Podsumowanie
Zwiń spis treści

BLIKOMANIA 2023 - na czym polega?

BLIK jest obecnie najbardziej popularną metodą płatności wśród polaków. Obecnie większość banków polskich obsługuje transakcje realizowane za pomocą BLIKA. Jeśli posiadamy konto bankowe, wystarczy zainstalować jego aplikację mobilną na swoim smartfonie lub tablecie. Po pobraniu i instalacji bez problemu możemy płacić za zakupy czy usługi, zlecać przelew na telefon bądź płacić zbliżeniowo. O wszystkich funkcjach, a także o działaniu BLIKA możemy przeczytać w poprzednim artykule dotyczącym BLIKA.

Blikomania, czyli cykliczna loteria, zapewnia dynamiczny rozwój i zachęca nowych, a także obecnych użytkowników do korzystania z transakcji BLIK. Tegorocznym tematem edycji Blikomanii są igrzyska, do czego bez wątpienia nawiązuje jedna z nagród czyli sztabki złota.

BLIKOMANIA 2023 - co można wygrać?

W obecnej edycji Blikomanii nagrody dzielą się na dwie kategorie. Pierwszą z nich są nagrody gwarantowane. W tym roku jest to:

 • darmowy kod na jeden z 20 e-booków na Legimi (nagroda ta jest wysyłana do 72 godzin po każdym losowaniu).

Druga kategoria to nagrody, które można wygrać w losowaniu. Są to:

 • 1 uncjowa sztabka złota. To nagroda główna o wartości 8524 złotych, a jest ich aż 63,
 • 50 x 200 zł – jest to nagroda, którą można wygrać codziennie za płatność BLIKIEM zbliżeniowym na terminalu płatniczym,
 • 100 x 100 zł – jest to nagroda, którą można wygrać codziennie za transakcje BLIKEM.

Aby każdego dnia brać udział w losowaniu loterii Blikomania, wystarczy wykonać jedną transakcję za pomocą BLIK dziennie. Jej wartość musi wynosić minimum 1 zł.

BLIKOMANIA 2023 - jak wziąć udział?

Jak wziąć udział? Krok po kroku

 • rejestracja oraz wypełnienie formularza (za pomocą aplikacji mobilnej lub bezpośrednio na stronie blikomania.pl),
 • wykonanie wpłaty weryfikacyjnej w wysokości 1 zł,
 • otrzymanie nagrody gwarantowanej,
 • realizowanie płatności za pomocą BLIK,
 • w przypadku wygranej otrzymujemy wiadomość e-mail.

Aby wziąć udział w loterii Blikomania, wygrać nagrodę gwarantowaną, a także wziąć udział w codziennym losowaniu nagród głównych należy przede wszystkim zarejestrować się oraz wypełnić potrzebny formularz. Tych formalności możemy dopełnić poprzez aplikację mobilną naszego banku na naszym smartfonie.
Informacje, które należy podać:

 • imię i nazwisko,
 • adres email,
 • numer telefonu,
 • nazwa banku, z którego usług korzystamy.

Kolejnym krokiem jest dokonanie wpłaty weryfikacyjnej. Jej wysokość wynosi 1 zł, a adresatem jest konto Fundacji Uniwersytet Dzieci. Te działania również realizujemy poprzez aplikację mobilną. Następują one po sobie automatycznie, dzięki czemu nie ma konieczności wysyłania nowego przelewu oraz wypełniania danych, takich jak numer konta czy adresat.

Po wykonaniu tych kroków otrzymujemy nagrodę gwarantowaną w postaci darmowego kodu na e-booka od Legimi, partnera BLIKA. Od tej chwili, aby wziąć udział w losowaniu nagród głównych, wystarczy dokonywać płatności za pomocą BLIKA. Mogą być to płatności internetowe, ale także te, realizowane w sklepach stacjonarnie. Przelewy BLIKIEM na telefon, wypłaty oraz wpłaty również gwarantują nam udział w loterii. W przypadku wygranej otrzymamy wiadomość e-mail z informacją dotyczącą szczegółów dalszych działań. Zgłoszenia na tegoroczną edycję Blikomanii przyjmowane są do 4 czerwca 2023 roku.

Które transakcje BLIK biorą udział w loterii?

 • płatności w internecie (kodem lub zbliżeniowo),
 • płatności w sklepach (za pomocą kodu lub zbliżeniowo),
 • wpłacanie gotówki na swoje konto,
 • wypłacanie gotówki w bankomacie,
 • przelewy na numer telefonu.

BLIKOMANIA 2023 - czy mogę wziąć udział jeśli nie jestem pełnoletni? 


Czy możliwość udziału w loterii osób, które nie skończyły 18 roku życia została przewidziana w loterii Blikomania? Jak najbardziej! Procedura wypełniania formularza oraz rejestracji jest podobna. Różnica pojawia się przy zaznaczeniu opcji dotyczącej wieku uczestnika. W przypadku nieukończenia 18 roku życia przez osobę rejestrującą się, należy pobrać zgodę, która wyświetli się po zaznaczeniu opcji dotyczącej wieku. Taki formularz powinien wypełnić pełnoletni opiekun uczestnika Blikomanii.

Pytania i odpowiedzi

Nagrodę gwarantowaną otrzyma aż dwadzieścia osób.

Tak. Konkurs dotyczy wyłącznie osób realizujących transakcje BLIKiem (metodą standardową lub zbliżeniową).

Oczywiście, że tak. Posiadacze smartfonów z aplikacją banku, która obsługuje płatności BLIK (np. PKO Bank Polski), mogą płacić zbliżeniowo BLIKiem.

Tak. Formularz rejestracyjny jest dostępny na stronie internetowej konkurs. Aby wziąć udział należy również zrealizować transakcję rejestracyjną.

Oczywiście, że tak. Jest to jedna z form płatności, która zbliża Klienta do nagrody.

Podsumowanie

1. W konkursie są brane pod uwagę płatności zbliżeniowe BLIKiem, płatności BLIK standardowe oraz przelew BLIK na telefon.

2. Aby wziąć udział należy zrealizować transakcję rejestracyjną.

3. Formularz rejestracyjny jest dostępny na stronie blikomanii.

Czym jest BLIK?

BLIK to popularna w Polsce usługa płatnicza, która umożliwia dokonywanie szybkich i bezpiecznych transakcji przy użyciu smartfona, wprowadzona prze Polski Standard Płatności SP. Aplikacja BLIK działa na zasadzie kodu jednorazowego, który generowany jest przez aplikację mobilną i służy do autoryzacji płatności online oraz w sklepach stacjonarnych. BLIK umożliwia również wypłacanie gotówki z bankomatów bez użycia karty bankowej, co stanowi istotną wygodę dla klientów banków.

BLIK powstał jako projekt inicjowany przez największe polskie banki, w celu ułatwienia Klientom dokonywania płatności mobilnych. W ciągu zaledwie kilku lat stał się jednym z najpopularniejszych i najbardziej rozpoznawalnych sposobów płatności w Polsce. BLIK jest bezpieczny dzięki zastosowaniu technologii tokenizacji, co oznacza, że dane karty bankowej są zabezpieczone, a transakcje są autoryzowane jednorazowymi kodami.

Aby korzystać z BLIK-a, wystarczy pobrać aplikację mobilną odpowiedniego banku i zarejestrować się. W momencie dokonywania transakcji, użytkownik otrzymuje unikalny kod BLIK, który wprowadza na terminalu płatniczym lub w aplikacji mobilnej. BLIK jest łatwy w obsłudze, szybki i nie wymaga podawania danych karty bankowej, co zwiększa bezpieczeństwo transakcji.

author
Julia Wierciło
Ekspertka finansowa, związana z zadluzenia.com od 2022 roku. Absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku. Znana z niekonwencjonalnego podejścia do świata finansów. W artykułach przyjmuje perspektywę bycia blisko ludzi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Wszystkie komentarze

ktos
ktos
2023-05-21 13:45:05

czy maja dwa konta bankowe każde osobno trzeba rejestrować?

nie moge
nie moge
2023-05-13 10:27:54

a w sklepach Kaufland nadal nie mozna placic Blikiem

Wiktor
Wiktor
2023-04-25 10:05:54

"Posiadacze smartfonów z aplikacją banku, która obsługuje płatności BLIK (np. PKO Bank Polski), mogą płacić zbliżeniowo BLIKiem." Wydaje mi się, że tylko smartfony z NFC obsługują płatności zbliżeniowe.

Podobne artykuły

Alior Bank w Bełchatowie

Alior Bank jest jednym z największych banków detalicznych w Polsce. Sprawdzamy placówki i oddziały w Bełchatowie – dowiedz się, jakie są godziny otwarcia, dane kontaktowe i opinie.

author
Aleksandra Gościnna
02 lipca 2019
Ekspertka finansowa, magister Uniwersytetu Gdańskiego i absolwentka studiów podyplomowych na UW. W latach 2021-2023 redaktor naczelny zadluzenia.com. Specjalistka ds. e-marketingu i promocji online.

Ile kosztuje europaleta?

Wykorzystywanie europalet do tworzenie autorskich mebli z roku na rok staje się coraz bardziej popularne. Żeby jednak zacząć przygodę z tworzeniem własnego wyposażenia domu, warto wiedzieć, ile kosztuje pojedyncza europaleta. Sprawdziliśmy.

author
Sandra Tessmer
26 czerwca 2019
Jej obszarem zainteresowań w ramach pracy na stronie zadluzenia.com są pytania typu "ile kosztuje" oraz "ile zarabia," a jej teksty dostarczają czytelnikom wglądu w koszty różnych usług i życiowych wydatków, oraz średnie zarobki w różnych zawodach.

Start-upy zmieniające bankowość. Raport PKO Banku Polskiego

Start-upy stanowią dziś grono bodaj najbardziej pożądanych dostawców innowacyjnych usług i produktów dla korporacji z branży finansowej i bankowej. PKO Bank Polski z zespołem partnerów zbadali, co stanowi o sukcesie polskich zespołów badawczych i dlaczego warto postawić na małe i krajowe biznesy… zanim zrobią to zagraniczni gracze rynkowi.

author
Halszka Gronek
30 kwietnia 2020
Ekspertka finansowa na zadluzenia.com, ukończyła dziennikarstwo i socjologię na Uniwersytecie Gdańskim. Autorka kompendiów wiedzy na temat społecznych aspektów świata finansów i ekonomii.

Santander Consumer Bank Trzebnica

Santander Consumer Bank to jeden z większych banków detalicznych w Polsce. Profesjonalizuje się w kredytach gotówkowych, ratalnych oraz samochodowych. Sprawdź oddziały Santander Consumer Banku w Trzebnicy – adres, telefon, godziny otwarcia oraz mapę dojazdu.

author
Dorota Grycko
29 czerwca 2021
Ekspertka finansowa na zadluzenia.com od 2021, absolwentka filologii polskiej Uniwersytetu Gdańskiego. Specjalizuje się w edukacji, także finansowej, pomagając czytelnikom zrozumieć i kontrolować swoje finanse.

Inspektorat ZUS w Iławie

Zakład Ubezpieczeń Społecznych posiada 39 oddziałów w największych polskich miastach. Do każdego oddziału przynależą jednostki podległe, takie jak Inspektoraty i Biura Terenowe. Sprawdzamy dane Inspektoratu w Iławie: kontakt, dane adresowe, infolinię oraz godziny otwarcia.

author
Patryk Byczek
10 września 2019
Ekspert finansowy, z zadluzenia.com związany od 2015 roku. Absolwent Uniwersytetu Gdańskiego. Redaktor naczelny portalu, specjalizuje się w analizie produktów finansowych, promocji bankowych i recenzowaniu kredytów.

Podatek exit tax od 2019 roku ?

Teresa Czerwińska, minister finansów poinformowała, że ministerstwo chciałoby wprowadzić w życie podatek exit tax już w przyszłym roku. Podatek ma dotyczyć przedsiębiorstw, które chciałyby się przenieść z kraju do kraju, bez wcześniejszego uregulowania podatku dochodowego.

author
Patryk Byczek
24 sierpnia 2018
Ekspert finansowy, z zadluzenia.com związany od 2015 roku. Absolwent Uniwersytetu Gdańskiego. Redaktor naczelny portalu, specjalizuje się w analizie produktów finansowych, promocji bankowych i recenzowaniu kredytów.
Porównaj