Blikomania 2023 – do wygrania sztabki złota

Blikomania 2023 – do wygrania sztabki złota

autor wpisu
Julia Wierciło
04 kwietnia 2023

3 kwietnia rozpoczęła się kolejna edycja Blikomanii. Jest cykliczną akcją Polskiego Standardu Płatności, która kierowana jest przede wszystkim do osób korzystających z płatności BLIK. Ta metoda zyskała ogromną popularność ze względu na wygodę oraz możliwość oszczędności czasu, a dzięki prostej obsłudze jest naprawdę intuicyjna. Sprawdźmy na czym polega Blikomania, jak wziąć w niej udział, a także jakie nagrody zostały przewidziane w tegorocznej loterii.

Spis treści:

 1. BLIKOMANIA 2023 - na czym polega?
 2. BLIKOMANIA 2023 - co można wygrać?
 3. BLIKOMANIA 2023 - jak wziąć udział?
 4. BLIKOMANIA 2023 - czy mogę wziąć udział jeśli nie jestem pełnoletni? 

 5. Pytania i odpowiedzi
 6. Podsumowanie
Zwiń spis treści

BLIKOMANIA 2023 - na czym polega?

BLIK jest obecnie najbardziej popularną metodą płatności wśród polaków. Obecnie większość banków polskich obsługuje transakcje realizowane za pomocą BLIKA. Jeśli posiadamy konto bankowe, wystarczy zainstalować jego aplikację mobilną na swoim smartfonie lub tablecie. Po pobraniu i instalacji bez problemu możemy płacić za zakupy czy usługi, zlecać przelew na telefon bądź płacić zbliżeniowo. O wszystkich funkcjach, a także o działaniu BLIKA możemy przeczytać w poprzednim artykule dotyczącym BLIKA.

Blikomania, czyli cykliczna loteria, zapewnia dynamiczny rozwój i zachęca nowych, a także obecnych użytkowników do korzystania z transakcji BLIK. Tegorocznym tematem edycji Blikomanii są igrzyska, do czego bez wątpienia nawiązuje jedna z nagród czyli sztabki złota.

BLIKOMANIA 2023 - co można wygrać?

W obecnej edycji Blikomanii nagrody dzielą się na dwie kategorie. Pierwszą z nich są nagrody gwarantowane. W tym roku jest to:

 • darmowy kod na jeden z 20 e-booków na Legimi (nagroda ta jest wysyłana do 72 godzin po każdym losowaniu).

Druga kategoria to nagrody, które można wygrać w losowaniu. Są to:

 • 1 uncjowa sztabka złota. To nagroda główna o wartości 8524 złotych, a jest ich aż 63,
 • 50 x 200 zł – jest to nagroda, którą można wygrać codziennie za płatność BLIKIEM zbliżeniowym na terminalu płatniczym,
 • 100 x 100 zł – jest to nagroda, którą można wygrać codziennie za transakcje BLIKEM.

Aby każdego dnia brać udział w losowaniu loterii Blikomania, wystarczy wykonać jedną transakcję za pomocą BLIK dziennie. Jej wartość musi wynosić minimum 1 zł.

BLIKOMANIA 2023 - jak wziąć udział?

Jak wziąć udział? Krok po kroku

 • rejestracja oraz wypełnienie formularza (za pomocą aplikacji mobilnej lub bezpośrednio na stronie blikomania.pl),
 • wykonanie wpłaty weryfikacyjnej w wysokości 1 zł,
 • otrzymanie nagrody gwarantowanej,
 • realizowanie płatności za pomocą BLIK,
 • w przypadku wygranej otrzymujemy wiadomość e-mail.

Aby wziąć udział w loterii Blikomania, wygrać nagrodę gwarantowaną, a także wziąć udział w codziennym losowaniu nagród głównych należy przede wszystkim zarejestrować się oraz wypełnić potrzebny formularz. Tych formalności możemy dopełnić poprzez aplikację mobilną naszego banku na naszym smartfonie.
Informacje, które należy podać:

 • imię i nazwisko,
 • adres email,
 • numer telefonu,
 • nazwa banku, z którego usług korzystamy.

Kolejnym krokiem jest dokonanie wpłaty weryfikacyjnej. Jej wysokość wynosi 1 zł, a adresatem jest konto Fundacji Uniwersytet Dzieci. Te działania również realizujemy poprzez aplikację mobilną. Następują one po sobie automatycznie, dzięki czemu nie ma konieczności wysyłania nowego przelewu oraz wypełniania danych, takich jak numer konta czy adresat.

Po wykonaniu tych kroków otrzymujemy nagrodę gwarantowaną w postaci darmowego kodu na e-booka od Legimi, partnera BLIKA. Od tej chwili, aby wziąć udział w losowaniu nagród głównych, wystarczy dokonywać płatności za pomocą BLIKA. Mogą być to płatności internetowe, ale także te, realizowane w sklepach stacjonarnie. Przelewy BLIKIEM na telefon, wypłaty oraz wpłaty również gwarantują nam udział w loterii. W przypadku wygranej otrzymamy wiadomość e-mail z informacją dotyczącą szczegółów dalszych działań. Zgłoszenia na tegoroczną edycję Blikomanii przyjmowane są do 4 czerwca 2023 roku.

Które transakcje BLIK biorą udział w loterii?

 • płatności w internecie (kodem lub zbliżeniowo),
 • płatności w sklepach (za pomocą kodu lub zbliżeniowo),
 • wpłacanie gotówki na swoje konto,
 • wypłacanie gotówki w bankomacie,
 • przelewy na numer telefonu.

BLIKOMANIA 2023 - czy mogę wziąć udział jeśli nie jestem pełnoletni? 


Czy możliwość udziału w loterii osób, które nie skończyły 18 roku życia została przewidziana w loterii Blikomania? Jak najbardziej! Procedura wypełniania formularza oraz rejestracji jest podobna. Różnica pojawia się przy zaznaczeniu opcji dotyczącej wieku uczestnika. W przypadku nieukończenia 18 roku życia przez osobę rejestrującą się, należy pobrać zgodę, która wyświetli się po zaznaczeniu opcji dotyczącej wieku. Taki formularz powinien wypełnić pełnoletni opiekun uczestnika Blikomanii.

Pytania i odpowiedzi

Nagrodę gwarantowaną otrzyma aż dwadzieścia osób.

Tak. Konkurs dotyczy wyłącznie osób realizujących transakcje BLIKiem (metodą standardową lub zbliżeniową).

Oczywiście, że tak. Posiadacze smartfonów z aplikacją banku, która obsługuje płatności BLIK (np. PKO Bank Polski), mogą płacić zbliżeniowo BLIKiem.

Tak. Formularz rejestracyjny jest dostępny na stronie internetowej konkurs. Aby wziąć udział należy również zrealizować transakcję rejestracyjną.

Oczywiście, że tak. Jest to jedna z form płatności, która zbliża Klienta do nagrody.

Podsumowanie

1. W konkursie są brane pod uwagę płatności zbliżeniowe BLIKiem, płatności BLIK standardowe oraz przelew BLIK na telefon.

2. Aby wziąć udział należy zrealizować transakcję rejestracyjną.

3. Formularz rejestracyjny jest dostępny na stronie blikomanii.

Czym jest BLIK?

BLIK to popularna w Polsce usługa płatnicza, która umożliwia dokonywanie szybkich i bezpiecznych transakcji przy użyciu smartfona, wprowadzona prze Polski Standard Płatności SP. Aplikacja BLIK działa na zasadzie kodu jednorazowego, który generowany jest przez aplikację mobilną i służy do autoryzacji płatności online oraz w sklepach stacjonarnych. BLIK umożliwia również wypłacanie gotówki z bankomatów bez użycia karty bankowej, co stanowi istotną wygodę dla klientów banków.

BLIK powstał jako projekt inicjowany przez największe polskie banki, w celu ułatwienia Klientom dokonywania płatności mobilnych. W ciągu zaledwie kilku lat stał się jednym z najpopularniejszych i najbardziej rozpoznawalnych sposobów płatności w Polsce. BLIK jest bezpieczny dzięki zastosowaniu technologii tokenizacji, co oznacza, że dane karty bankowej są zabezpieczone, a transakcje są autoryzowane jednorazowymi kodami.

Aby korzystać z BLIK-a, wystarczy pobrać aplikację mobilną odpowiedniego banku i zarejestrować się. W momencie dokonywania transakcji, użytkownik otrzymuje unikalny kod BLIK, który wprowadza na terminalu płatniczym lub w aplikacji mobilnej. BLIK jest łatwy w obsłudze, szybki i nie wymaga podawania danych karty bankowej, co zwiększa bezpieczeństwo transakcji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Wszystkie komentarze

ktos
ktos
2023-05-21 13:45:05

czy maja dwa konta bankowe każde osobno trzeba rejestrować?

nie moge
nie moge
2023-05-13 10:27:54

a w sklepach Kaufland nadal nie mozna placic Blikiem

Wiktor
Wiktor
2023-04-25 10:05:54

"Posiadacze smartfonów z aplikacją banku, która obsługuje płatności BLIK (np. PKO Bank Polski), mogą płacić zbliżeniowo BLIKiem." Wydaje mi się, że tylko smartfony z NFC obsługują płatności zbliżeniowe.

Podobne artykuły

PKO BP w Kępicach
Oddziały
author
Aleksandra Gościnna
10 października 2019

PKO BP w Kępicach

Zamówienie raportu BIK – nowe zasady
Porady BIK
autor wpisu
Maciej_Stanko
07 maja 2013

Zamówienie raportu BIK – nowe zasady

Ranking największych gospodarek świata
Bez kategorii
autor wpisu
Natalia Narloch
21 grudnia 2018

Ranking największych gospodarek świata

Ile osób zmarło w 2018 roku?
Blog
author
Aneta Jankowska
05 lutego 2019

Ile osób zmarło w 2018 roku?

Nowelizacja Kodeksu karnego uchwalona przez Sejm
Bez kategorii
author
Alicja Uzarowicz
19 maja 2019

Nowelizacja Kodeksu karnego uchwalona przez Sejm

Pożyczki bez zaświadczeń Toruń
Pożyczki miasta
author
Patryk Byczek
02 listopada 2017

Pożyczki bez zaświadczeń Toruń

Porównaj