Axepta – bramka płatnicza BNP Paribas

Axepta – bramka płatnicza BNP Paribas

author
Patryk Byczek
26 kwietnia 2023

Od kwietnia bieżącego roku Klienci BNP Paribas z branży e-commerce mogą korzystać z nowego rozwiązania, jakim jest bramka płatnicza Axepta. Jest to łatwe w obsłudze narzędzie wspierające sprzedaż w Internecie. Sprawdzamy szczegóły.

Bramka Axepta - czym jest?

Axepta to narzędzie, które w domyśle ma być proste w integracji w wieloma najpopularniejszymi platformami, w związku z czym Klienci BNP Paribas będą mogli je wdrożyć do swoich sklepów internetowych. Kolejną dobrą wiadomością dla branży e-commerce jest to, że korzystanie z bramki Axpeta odbywa się na dogodnych warunkach i w oparciu o stałe stawki dla sprzedawców. Jest to pierwsze działające bramka płatnicza w naszym kraju, dzięki której sprzedawcy mogą podzielić kwotę do zapłaty na wiele form płatności.

Rodzaje płatności dzięki bramce Axepta

Sprzedawcy będący Klientami BNP Paribas, którzy zdecydują się na skorzystanie z bramki płatniczej Axpeta, będą mogli zaproponować swoim Klientom następujące formy płatności:

 • BLIK,
 • Karta,
 • Google Pay,
 • Apple Pay,
 • Kredyt ratalny w BNP Paribas,
 • szybki przelew.

Dodatkowo Klienci będą mogli rozbić płatność na dwie różne formy – np. pół kwoty zapłacą Apple Pay, a drugie pół BLIKiem. Podział na dwie różne formy płatności będzie możliwy już od 200 zł. Jest to pierwsze tego typu rozwiązanie na polskim rynku e-commerce. Kolejną ogromną zaletą posiadania bramki Axepta jest fakt, że pieniądze za każdą transakcję wpłyną na konto firmowe w BNP Paribas natychmiast po autoryzacji płatności.

Jesteś Klientem BNP Paribas? Sprawdź najważniejsze informacje:

BNP Paribas – sesje przelewów

BNP Paribas – infolinia

BNP Paribas – kod SWIFT

Cennik bramki Axepta

Kilka słów należy również napisać o stałym cenniku narzędzia wprowadzonego na rynek e-commerce przez BNP Paribas. Jak poinformował bank, sprzedawca przy każdej transakcji, niezależnie od jej formy, zostanie obciążony jedną opłatą wynoszącą 0,98% kwoty transakcji. Wszystko jest proste i transparentne, dokładnie takie, jak wartości promowane przez BNP Paribas. Narzędzie może być zintegrowane ze stronami firm, które nie prowadzą sklepów online, ale przyjmują płatności internetowe. To ogromna zaleta bramki płatniczej. 

Użytkownicy bramki Axpeta otrzymają pomoc

Klienci BNP Paribas, którzy zdecydowali się na skorzystanie z bramki Axepta będą mogli korzystać z pomocy ekspertów na każdym etapie działalności, począwszy od wdrożenia systemu.  Dodatkowo Klienci będą mogli korzystać z wtyczek, które pozwolą na integrację z takimi platformami jak:

 • PrestaShop,
 • Woocommerce,
 • Magento,
 • Opencart,
 • osCommerce,
 • Quickcart.

Należy także dodać, że integracja poprzez API również jest możliwa.

Banki chcą odzyskać rynek e-commerce

Coraz więcej banków decyduje się na udostępnianie bramek płatniczych swoim Klientom. Na polskim rynku dostępne są również bramki płatnicze:

 • imoje od ING Banku Śląskiego,
 • PayNow od mBanku,
 • PayTel od Nest Banku.

Wszystko dlatego, że banku chcą odzyskać rynek e-commerce, który obecnie należy do niezależnych operatorów płatności, którymi są PayU, Tpay, Blue Media czy Przelewy24.

Sam BNP Paribas ma w planach dalej rozwijać usługi, które będą skierowane stricte do rynku e-commerce. Instytucja planuje również rozwijać możliwości Axepty, głównie w oparcie o zgłaszane potrzeby Klientów.

Pytania i odpowiedzi

Axepta to bramka płatnicza wprowadzona na rynek e-commerce przez BNP Paribas. Z urządzenia mogą korzystać Klienci firmowi banku.

Dzięki temu narzędziu sprzedawcy będą mogli udostępnić swoim Klientom następujące formy płatności: BLIK, Karta, Google Pay, Apple Pay, Kredyt ratalny w BNP Paribas, szybki przelew.

Tak. Jako pierwsza bramka na polskim rynku e-commerce, Axepta pozwala rozbić rachunek (minimalną kwotą jest 200 zł) na dwie różne formy płatności, np. połowa BLIKiem, połowa kartą.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły

ING Bank Śląski w Obornikach Śląskich
Oddziały
author
Dominika Sobieraj
05 lipca 2019

ING Bank Śląski w Obornikach Śląskich

Spadek liczby niewypłacalnych firm w kwietniu
Bez kategorii
author
Alicja Uzarowicz
23 maja 2019

Spadek liczby niewypłacalnych firm w kwietniu

Pierwsza Żabka samoobsługowa w Polsce
Bez kategorii
author
Dominika Sobieraj
09 marca 2020

Pierwsza Żabka samoobsługowa w Polsce

Santander Bank Polska liderem zdalnej obsługi klienta
Bez kategorii
author
Halszka Gronek
20 grudnia 2019

Santander Bank Polska liderem zdalnej obsługi klienta

Ile średnio wydajemy na znicze?
Blog
autor wpisu
Natalia Narloch
02 listopada 2018

Ile średnio wydajemy na znicze?

PKO BP w Kędzierzynie-Koźlu
Oddziały
author
Aleksandra Gościnna
27 sierpnia 2019

PKO BP w Kędzierzynie-Koźlu

Porównaj