BNP Paribas wciąż inwestuje w fotowoltaikę

BNP Paribas wciąż inwestuje w fotowoltaikę

author
Patryk Byczek
13 maja 2021

Bank BNP Paribas poinformował w komunikacie prasowym o udzieleniu finansowania pięciu spółkom celowym, które trudnią się zarządzaniem instalacjami PV i kupione zostały przez firmę Eques Fotovoltaica 2 FIZ od podmiotu wchodzącego w strukturę grupy Vortex Energy. Sprawdzamy szczegóły.

Warto wiedzieć, że celem finansowania było oddłużenie z istniejącego do ten pory zadłużenia budowlanego. Bank BNP Paribas jest obecnie jedynym kredytodawcą, jeżeli chodzi o transakcję realizowaną w zakresie nabycia pięciu spółek celowych przez Eques Fotovoltaica 2 FIZ od podmiotu z grupy Vortex Energy.

Bank kontynuuje inwestycje w fotowoltaikę

BNP Paribas postanowił kontynuować finansowanie inwestycji w zielone źródła energii. W lutym 2021 roku podczas konsorcjum banków, BNP Parias udzielił wsparcia budowie portfela aktywów z obszaru energetyki odnawialnej firmy Qair. W kolejnym miesiącu BNP Paribas zapewnił połowę środków w ramach pakietu bez regresu dla funduszu, którym zarządzał Aberdeen Standard Investments (ASI). Wspominane finansowanie przeznaczono na nabycie portfela 130 farm fotowoltaicznych.

Eques Fotovoltaica 2 FIZ

Eques Fotovoltaica 2 FIZ jest pierwszym funduszem na polskim rynku, który inwestuje w bardzo dynamicznie rozwijający się sektor fotowoltaiki. Fundusz powstał w lutym 2020 roku, a zarządza nim Eques Investment TFI S.A. Nabycie pięciu nowych spółek to kolejna transakcja, która obejmuje operacyjne farmy fotowoltaiczne, a zrealizowana została przez fundusz. Finalna wartość portfela to 200 MW.

Vortex Energy Polska Sp. z o.o. na polskim rynku działa energetyki odnawialnej działa od 2006 roku. Spółka aktywnie rozwija projekty wiatrowe oraz solarne. Vortex Energy w swoim portfolio może pochwalić się projektami zrealizowanymi w całej Polsce, których łączna moc wynosi ponad 317 MW.


BNP Paribas

BNP Paribas jest bankiem uniwersalnym, który powstał w wyniku połączenia BNP Paribas Banku Polska z Banku Gospodarki Żywnościowej. Siedziba instytucji zlokalizowana jest w Warszawie. Skonsolidowany zysk netto BGŻ BNP Paribas wyniósł pod koniec 2017 roku 279 710 000 złotych. W drugim kwartale poprzedniego roku instytucja odnotowała zysk netto na poziomie ponad 188 600 000 złotych. W roku bieżącym, za zgodą wydaną przez Komisję Nadzoru Finansowego, bank zmienił swoją nazwę na z BGŻ BNP Paribas na BNP Paribas Bank Polska.

Bank stawia przede wszystkim na zadowolenie Klientów, w związku z czym regularnie wprowadza do swojej oferty rozwiązania, które w każdy możliwy sposób mają poprawić relacje Klientów z bankiem. Podpis elektroniczny, raty w Play, czy wdrożenie płatności Apple Pay to niektóre udogodnienia, z których na chwilę obecną mogą korzystać osoby współpracujące z BNP Paribas.


źródło: https://media.bnpparibas.pl/pr/666092/bank-bnp-paribas-kontynuuje-finansowanie-inwestycji-w-fotowoltaike

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły

Inspektorat ZUS w Końskich
Oddziały
author
Patryk Byczek
13 sierpnia 2019

Inspektorat ZUS w Końskich

PKO BP w Nakle nad Notecią
Oddziały
author
Aleksandra Gościnna
05 sierpnia 2019

PKO BP w Nakle nad Notecią

Ranking chwilówek
Pożyczki
author
Dominika Sobieraj
28 kwietnia 2023

Ranking chwilówek

Profi Credit w Chrzanowie
Oddziały
author
Dominika Sobieraj
15 listopada 2018

Profi Credit w Chrzanowie

Sprawa KNF przeciw maklerom z WGI S.A. znów w toku
Bez kategorii
author
Halszka Gronek
27 października 2019

Sprawa KNF przeciw maklerom z WGI S.A. znów w toku

Pożyczki bez zaświadczeń Międzychód
Pożyczki miasta
author
Patryk Byczek
25 października 2017

Pożyczki bez zaświadczeń Międzychód

Porównaj