Taxify idzie w ślady mytaxi i również zmienia swoją nazwę. Przewoźnik poinformował, że od czwartku 7 marca 2019 roku aplikacja znana dotąd jako Taxify będzie funkcjonowała pod nazwą Bolt ( z angielskiego piorun).

Autor: Patryk Byczek
Dodano: 07.03.2019
Udostępnij:

Firma zaprezentowała także nowe logo oraz zapowiedziała usługi, które w przyszłości będą dostępne w Polsce.

Zmiana nazwy na Bolt

Można się zastanawiać, dlaczego firma przewozowa zmienia nazwę, skoro jej popularność pod nazwą Taxify w ciągu ostatniego roku bardzo wzrosła. Markus Villig, założyciel i CEO firmy Bolt mówił, że zmiany mają tylko usprawnić działanie przedsiębiorstwa. Pięć lat temu, kiedy Taxify rozpoczynało swoją działalność firma skupiała się głównie na przewozach taksówkowych i usprawnieniu sposobów poruszania się po danym mieście. Aplikacja początkowo miała po prostu gromadzić lokalne firmy taksówkowe w jednym miejscu. Z biegiem czasu firma zaczęła wprowadzać do swojej działalności rozwiązania wychodzące poza schematy początkowych założeń i samą nazwę aplikacji. Ponadto CEO firmy Bolt chciał również, żeby nowa nazwa kojarzyła się z przyszłością, a nie z przeszłością.

Dodatkowo według niego Bolt (piorun) oznacza „szybkość i łatwe przemieszczanie się”, czyli to, co firma właśnie powinna oferować Klientowi. Na chwilę obecną dzięki aplikacji Bolt można zamówić nie tylko taksówki, lecz także wypożyczyć hulajnogi elektryczne, czy motorowery. Zmiana nazwy wydaje się być więc potrzebna. Również dlatego, że ma ona wskazywać na elektryczną przyszłość działalności.


źródło grafiki: bolt.eu

Bolt w Polsce

Aplikacja Bolt (wcześniej Taxify) działa w Polsce od listopada 2016 roku i do tej pory obsługiwał takie miasta jak:

Bydgoszcz,
Gdańsk,
Gdynia,
Katowice,
Kraków,
Lublin,
Łódź,
Poznań,
Sopot,
Warszawa,
Wrocław.

Dodatkowo od 7 marca 2019 roku do listy miast obsługiwanych przez aplikację firma dodała Białystok.


źródło grafiki: bolt.eu

Bolt na świecie

Obecnie z aplikacji mogą korzystać mieszkańcy 31 państw na całym świecie. Bolt zrzesza 25 000 000 Klientów, którzy na codzień korzystają z oferty firmy przewozowej.

Obecnie Bolt dostępny jest w takich państwach jak:

Australia,
Austria,
Azerbejdżan,
Chorwacja,
Cypr,
Czechy,
Estonia,
Finlandia,
Francja,
Ghana,
Gruzja,
Irak,
Kenia,
Litwa,
Łotwa,
Malta,
Meksyk,
Nigeria,
Polska,
Portugalia,
RPA,
Rumunia,
Rosja,
Arabia Saudyjska,
Serbia,
Słowacja,
Tanzania,
Uganda,
Ukraina,
Wielka Brytania,
Węgry.


źródło grafiki: bolt.eu

Aktualizacja aplikacji

Country Manager Bolt w Polsce, Alex Kartsel mówił, że zmiany będą wprowadzane stopniowo, a ikona póki co zostanie niezmieniona. Wszystko dlatego, żeby Użytkownicy nie mieli problemu z jej odnalezieniem i korzystaniem z niej. Ponadto aplikacja zaktualizuje się automatycznie, dlatego też Klienci nie będą musieli ingerować w pobranie jej nowej odsłony. Przypomnijmy, że Bolt działa zarówno na smartfonach z systemem iOS, jak i Android.

Komentarze (2)

Znalazłem kod na -10zł przy pierwszym przejeździe LQCNU. Polecam działa bez problemu

teraz nazwa będzie adekwatna do działalności – popieram decyzja