Strona główna Bez kategorii Kalkulator osiągnieć BOŚ Banku

Kalkulator osiągnieć BOŚ Banku

author
Alicja Uzarowicz
22 kwietnia 2020

W swoim najnowszym komunikacie Bank Ochrony Środowiska poinformował o udostępnieniu licznika efektów ekologicznych. Kalkulator osiągnięć spółki pozwala na sprawdzenie, jak duże są pozytywne efekty inwestycji i projektów realizowanych przez bank i jego klientów.

Bank Ochrony Środowiska w swoim najnowszym komunikacie poinformował o udostępnieniu specjalnego licznika efektów ekologicznych. Jest to nic innego jak kalkulator osiągnięć, jakie udało się uzyskać w wyniku podejmowanych przez spółkę i jej klientów projektów i inwestycji.

Czym jest właściwie efekt ekologiczny i jak wygląda jego obliczanie? Zgodnie z definicją zawartą w komunikacie BOŚ Banku, jest to korzyść środowiskowa. Wynika ona z pojedynczej inwestycji w projekt proekologiczny, jak również finansowania nie inwestycyjnego, jakie otrzymują różne podmioty działające na rzecz środowiska.

Mówiąc precyzyjniej, będą to skutki działań z zakresu między innymi: odnawialnych źródeł energii (OZE), zmiana oświetlenia ulicznego na lampy typu LED, czy termomodernizację budynków. Istniejący po to, by poprawiać stan środowiska BOŚ Bank często bierze czynny udział w ich realizacji bądź pomaga w finansowaniu.

Kalkulator osiągnięć BOŚ Banku

"

Inwestycje mające na celu wyeliminowanie już powstałych substancji szkodliwych, to między innymi oczyszczalnie ścieków pozwalające na redukcję substancji biogennych do poziomów akceptowalnych, instalacje w fabrykach usuwające substancje chemiczne, toksyczne dla środowiska powstające w procesie produkcyjnym

– czytamy w najnowszym komunikacie BOŚ Banku.

Jak wymieniono dalej w opublikowanej informacji, są to również projekty polegające na instalowaniu nowoczesnych kotłów w elektrociepłowniach, jak i różnych urządzeń, które oczyszczają gazy odlotowe z pyłu i szkodliwych dla atmosfery związków siarki. Kalkulator osiągnięć udostępniony przez spółkę przelicza skutki według kilku kryteriów.

Wśród nich znajduje się chociażby ilość energii produkowanej w OZE, redukcja emisji CO2 i pyłu do atmosfery, jak i zmniejszanie zużycia i strat ciepła. Co więcej, kolejnymi wskaźnikami są także ilość unieszkodliwionych odpadów i odzyskanych z nich surowców wtórnych. Znaczenie ma również zwiększenie wydajności oczyszczalni ścieków.

Kalkulator osiągnięć BOŚ Banku – jak działa?

Skoro wiadomo już, jakie wskaźniki służą do wyliczania efektów, jakie dana inwestycja przyniesie środowisku, warto zastanowić się, skąd biorą się dane do dokonania obliczeń. Ich źródłem są najróżniejsze informacje o realizacji poszczególnych zadań inwestycyjnych w ramach projektów.

Część danych, które umożliwiają działanie licznika efektów ekologicznych pochodzi zaś  bezpośrednio od różnych wykwalifikowanych jednostek. Wśród nich można wskazać na przykład Krajowy Ośrodek Bilansowania i Zarządzania Emisjami (KOBiZE). Jeszcze informacje można odnaleźć w różnych przepisach ogólnych.

Przykładem tego źródła danych są na przykład Warunki Techniczne w budownictwie. Wiadomo jednak, że nie wszystkie kwestie mające wpływ na ostateczny skutek inwestycji da się w pełni wyjaśnić. Dlatego też czasami do wyliczeń wykorzystuje się rachunki i szacunki, których dokonują specjaliści BOŚ Banku z zakresu ekologii.


Źródła:
https://www.bosbank.pl/klient-indywidualny/aktualnosci/bos-uruchomil-licznik-efektow-ekologicznych

Udostępnij

Dodaj komentarz

Podobne artykuły

Kasa Stefczyka Barlinek
Oddziały
author
Patryk Byczek
09 października 2020

Kasa Stefczyka Barlinek

Promocja: „Jesienny bukiet korzyści” w BNP Paribas
Bez kategorii
author
Patryk Byczek
13 października 2020

Promocja: „Jesienny bukiet korzyści” w BNP Paribas

Nordea zatrudni w Warszawie 1200 ekspertów IT
Wpisy
author
Patryk Byczek
22 maja 2018

Nordea zatrudni w Warszawie 1200 ekspertów IT

Pożyczki bez zaświadczeń Lubartów
Wpisy Inne
author
Dominika Sobieraj
18 kwietnia 2017

Pożyczki bez zaświadczeń Lubartów

„Zaklinacze Słonia 2.0” w BNP Paribas
Bez kategorii
author
Alicja Uzarowicz
26 listopada 2019

„Zaklinacze Słonia 2.0” w BNP Paribas

Single pożyczają przez Internet
Blog
author
Aneta Jankowska
16 lutego 2017

Single pożyczają przez Internet