Cardina – oferta i opinie

Cardina – oferta i opinie

author
Aneta Jankowska
10 marca 2019
Dziennikarka, ukończyła studia dziennikarskie na Uniwersytecie Gdańskim i zdobyła doświadczenie w Radiu MORS. Posiada praktyczne doświadczenie finansowe jako właścicielka kawiarni.
Kategoria

Cardina to firma, która oferuje swoim klientom pozabankową kartę kredytową. Aby otrzymać kartę wystarczy mieć przy sobie dowód osobisty, numer rachunku bankowego, adres e-mail oraz numer telefonu komórkowego. Maksymalny limit na karcie wynosi 5000 zł. Sprawdzamy, jak otrzymać kartę krok po kroku.

CARDINA – OFERTA

Cardina

Cardina

Kwota pożyczki: od 600 do 5000 zł

Okres spłaty: od 730 do 1095 dni

W całości przez Internet

Wymagany wiek: od 21 lat

Pieniądze na dowolny cel

RRSO: 144%

CARDINA – INFORMACJE O FIRMIE

Cardina to pozabankowa karta kredytowa, która powstała we współpracy Santander Bank Polska S.A. z MasterCard. Klient może po pewnym czasie (po 4-6 miesiącach) zwiększyć swój limit kredytowy. Może to zrobić przez swój panel klienta, telefonicznie skontaktować się z biurem obsługi klienta oraz tradycyjną metodą – drogą pocztową.

Maksymalny limit na karcie wynosi 5000 zł, ale jego wysokość może być uzależniona od indywidualnej oceny zdolności kredytobiorcy.

Wydawcą karty jest Cardina Sp. z o.o, która posiada licencję Krajowej Instytucji Płatniczej wydaną przez Komisję Nadzoru Finansowego.

Klienci posiadający kartę kredytową Cardina mogą za jej pomocą dokonywać operacji bezgotówkowych i wypłacać gotówkę na całym świecie w miejscach, które posiadają oznaczenie z logiem MasterCard. Pozabankowa karta kredytowa w Cardina posiada również funkcję zbliżeniową, co pozwala na przeprowadzanie transakcji bezgotówkowych do 50 zł bez wprowadzania kodu PIN.

KTO MOŻE OTRZYMAĆ KARTĘ W CARDINA?

Aby móc ubiegać się o kartę kredytową Cardina, musisz spełniać następujące warunki:

– posiadać obywatelstwo Rzeczypospolitej Polskiej
– być w wieku od 21 do 65 lat
– mieć pełną zdolność do czynności prawnych
– posiadać aktywny telefon komórkowy
– nie posiadać zaległości w spłacie innych produktów finansowych

JAK OTRZYMAĆ KARTĘ W CARDINA?

Klient może złożyć wniosek o pozabankową kartę kredytową w Cardina drogą elektroniczną za pomocą dowolnego urządzenia z dostępem do sieci każdego dnia tygodnia, 24 godziny na dobę, bez wychodzenia z domu. Sprawdzamy krok po kroku, jak wnioskować o kartę:

1. Należy wejść na stronę: cardina.pl i za pomocą suwaka wybrać interesujący nas limit karty:

Dla nowych klientów maksymalny limit wynosi 1500 zł. Z każdym kolejnym wnioskiem limit wzrasta. Zgodnie z regulaminem, limit przyznawany jest na rok, a w przypadku terminowej spłaty minimalnej kwoty do spłaty, limit automatycznie zostanie odnowiony na kolejny okres.

W przypadku, w którym klient nie wykorzysta limitu z karty, nie ponosi on żadnych kosztów.

2. Następnie wystarczy wpisać swoje podstawowe dane w formularzu niżej:

3. Składamy wniosek o kartę.

4. Wykonujemy przelew w wysokości jednego grosza, który ma zweryfikować nasze konto i tożsamość.

5. Firma po przyznaniu pozytywnej decyzji kredytowej od razu wysyła szybkim przelewem pieniądze na nasz rachunek bankowy (maksymalnie 80% całej udzielonej kwoty, reszta pieniędzy trafia na kartę), a fizyczną kartę wysyła do klienta.

Do każdej Karty Kredytowej nadawany jest PIN. PIN przekazywany jest odpowiednio klientowi lub upoważnionemu w bezpiecznej kopercie przesłanej na wskazany adres do korespondencji na terenie Polski.

Co istotne, klient firmy Cardina może wnioskować tylko o jedną kartę kredytową. Z informacji firmy wynika, że data ważności karty nie pokrywa się z okresem na jaki został udzielony limit. Zazwyczaj jej okres ważności wynosi 2 lata.

CARDINA – KIEDY OTRZYMAM KARTĘ

Firma zapewnia, że pieniądze są przesyłane od razu po pozytywnym rozpatrzeniu wniosku. Przypominamy, że wniosek o pozabankową kartę kredytową w Cardina można składać 24 godziny na dobę.

Karta zgodnie z regulaminem oferty zostanie wysłana odpowiednio do klienta lub upoważnionego na wskazany przez tę osobę adres do korespondencji na terenie Polski. W przypadku nieotrzymania przesyłki, firma prosi o kontakt.

ILE KOSZTUJE KARTA KREDYTOWA W CARDINA?

Sprawdźmy, ile zapłacimy za kartę kredytową Cardina w zależności od wykorzystanej kwoty bez promocji:

CARDINA – CZY SPRAWDZA BIK, KRD I INNE BAZY?

Cardina weryfikuje potencjalnych klientów w:

1) BIG InfoMonitor
2) Credit Checku
3) Krajowe Biuro Informacji Gospodarczej

Pozabankowa karta kredytowa – czy warto?

Pozabankowe karty kredytowe stale zyskują na popularności, a Polacy coraz chętniej z nich korzystają. Nic dziwnego, bo ten produkt finansowy posiada wiele zalet. Osoby, które nie mają pozytywnej historii w BIK również mogą skorzystać z takiego rozwiązania, ponieważ wiele firm, które oferują pozabankowe karty kredytowe, podchodzi do wniosków zainteresowanych bardzo indywidualnie.

Co więcej, karta kredytowa pozwala nam na stały dostęp do pieniędzy – nawet w tych nagłych, niespodziewanych sytuacjach. Uzyskanie pozabankowej karty kredytowej wymaga od nas minimum formalności, a w przypadku regularnych spłat możemy dzięki niej budować pozytywną historię kredytową. Aby zamówić kartę nie musimy nawet wychodzić z domu. Wystarczy do tego na przykład laptop z dostępem do sieci.

Zanim zdecydujesz się na pozabankową kartę kredytową:

  • zastanów się, czy naprawdę jej potrzebujesz
  • zwróć uwagę na warunki użytkowania karty, które są przedstawione w umowie i regulaminie oferty
  • sprawdź oprocentowanie karty
  • przeanalizuj, czy wydanie, wznowienie lub używanie karty nie obciąży twojego portfela dodatkowymi wydatkami
  • zwróć uwagę na to, ile trwa okres bezodsetkowy
  • sprawdź, czy stać cię na spłaty minimalne

CARDINA – KONTAKT

Dane pożyczkodawcy:

Cardina sp. z o. o.
ul. Wołoska 5
02-675 Warszawa

Mapa dojazdu:

Dane spółki:

Cardina sp. z o. o.
ul. Wołoska 5
02-675 Warszawa

NIP: 5213738821
REGON: 364734527
KRS: 0000623659

Infolinia Cardina:

48 22 100 32 23


Godziny pracy infolinii:

Poniedziałek – piątek: od 7.00 do 22.00

Sobota: od 10.00 do 18.00


Adres e-mail: [email protected]

Z firmą można się również skontaktować za pomocą czatu online tutaj.

CARDINA –LOGOWANIE

Klienci firmy mogą zalogować się do swojego Panelu Klienta za pomocą adresu e-mail i ustalonego wcześniej hasła:

Panel Klienta umożliwia klientowi uzyskanie informacji między innymi o saldzie, dostępnych środkach, limicie kredytowym, historii operacji czy danych informujących o stawkach opłat, prowizji lub odsetkach.

W przypadku, gdy klient zapomni hasła może on skorzystać z opcji przypomnienia. Wystarczy wpisać swój adres e-mail, a firma wyśle informacje dotyczące resetowania zabepieczeń w kolejnej wiadomości:

Co zrobić w przypadku utraty karty?

W życiu zdarzają się sytuacje, w których przez przypadek możemy zgubić kartę kredytową lub może ona wpaść w niepowołane ręce. W takich momentach należy niezwłocznie zastrzec kartę. Można to zrobić za pomocą specjalnie dedykowanej infolinii pod numerem: 61 856 56 15.

Infolinia jest czynna przez 24h, 7 dni w tygodniu.

CARDINA – OPINIE

Cardina jest ciekawą opcją dla osób, które potrzebują niskich kwot pożyczki w przypadku niespodziewanych wydatków. Plusem oferty jest fakt, że osoby z gorszą historią kredytową również mają szanse na otrzymanie karty. Możliwość spłaty przez wiele miesięcy jest korzystnym rozwiązaniem dla osób, które chcą poprawić swoją zdolność kredytową.

Plusy:

– szybka decyzja kredytowa
– prosty wniosek kredytowy
– intuicyjna strona internetowa
– w całości przez Internet
– elastyczny termin spłaty wykorzystanego limitu kredytowego
– wystarczą dane z dowodu osobistego
– indywidualne podejście do klienta
– intuicyjny kalkulator

Minusy:

– minimalny wiek uzyskania karty to 21 lat
– niska kwota pierwszego limitu

Rzeczywista roczna stopa oprocentowania 144,00% (RRSO) przy założeniu: całkowita kwota kredytu (bez kredytowanych kosztów) 1500,00 zł, całkowita kwota do zapłaty 3660,00 zł, zmienne oprocentowanie nominalne wynosi 0% w skali roku, całkowity koszt kredytu 2160,00 zł (w tym opłata za wydanie karty głównej 0,00 zł, odsetki 0,00 zł, opłata za obsługę Limitu kredytowego 2160,00 zł). Kalkulacja została dokonana na dzień 01/08/2018 na reprezentatywnym przykładzie.


Źródło: cardina.pl

author
Aneta Jankowska
Dziennikarka, ukończyła studia dziennikarskie na Uniwersytecie Gdańskim i zdobyła doświadczenie w Radiu MORS. Posiada praktyczne doświadczenie finansowe jako właścicielka kawiarni.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły

Bank Spółdzielczy w Wysokiem Mazowieckiem sesje przychodzące i wychodzące

Chcesz sprawdzić, o której godzinie pieniądze dotrą na konto w Banku Spółdzielczym w Wysokiem Mazowieckiem ? A może chcesz wiedzieć, o jakiej porze przelew zostanie realnie wysłany z konta w tym banku? Sprawdź sesje przychodzące i wychodzące Elixir w Bank Spółdzielczym Wysokie Mazowieckie.

author
Patryk Byczek
18 września 2019
Ekspert finansowy, z zadluzenia.com związany od 2015 roku. Absolwent Uniwersytetu Gdańskiego. Redaktor naczelny portalu, specjalizuje się w analizie produktów finansowych, promocji bankowych i recenzowaniu kredytów.

Ile kosztuje pożyczka na raty online?

Przy korzystaniu z pożyczek ratalnych musimy bezwzględnie zwracać uwagę na jej najważniejsze aspekty finansowe. Muszą one odpowiadać zarówno naszym potrzebom, jak i naszym możliwościom. Bardzo łatwo bowiem przeszacować swoje szanse na spłatę pożyczki (co potwierdza liczba osób wpisanych w bazy dłużników – oni też przecenili niegdyś swoje możliwości spłaty).

author
Patryk Byczek
03 lutego 2024
Ekspert finansowy, z zadluzenia.com związany od 2015 roku. Absolwent Uniwersytetu Gdańskiego. Redaktor naczelny portalu, specjalizuje się w analizie produktów finansowych, promocji bankowych i recenzowaniu kredytów.

Kod promocyjny Pożyczkomat.pl

Co jakiś czas firma Pożyczkomat udostępnia kupon promocyjny. Dzięki niemu za pożyczkę zapłacimy połowę mniej kosztów.

author
Patryk Byczek
20 lutego 2016
Ekspert finansowy, z zadluzenia.com związany od 2015 roku. Absolwent Uniwersytetu Gdańskiego. Redaktor naczelny portalu, specjalizuje się w analizie produktów finansowych, promocji bankowych i recenzowaniu kredytów.

Wieczorne dostawy od Allegro

Użytkownicy Allegro, których nie ma zazwyczaj w domu w ciągu dnia, będą mogli teraz odebrać przesyłkę od kuriera wieczorem. Serwis wychodzi naprzeciw oczekiwaniom klientów i umożliwia odbiór paczek nawet o 22.00. 

author
Aneta Jankowska
07 października 2017
Dziennikarka, ukończyła studia dziennikarskie na Uniwersytecie Gdańskim i zdobyła doświadczenie w Radiu MORS. Posiada praktyczne doświadczenie finansowe jako właścicielka kawiarni.

Bank Spółdzielczy w Koniecpolu – oddziały, kontakt, kod SWIFT, IBAN

Bank Spółdzielczy w Koniecpolu to polski bank, który jest zrzeszony w Grupie BPS. Sprawdzamy oddziały banku, godziny otwarcia, kod SWIFT, infolinię oraz dane kontaktowe.

author
Patryk Byczek
10 września 2019
Ekspert finansowy, z zadluzenia.com związany od 2015 roku. Absolwent Uniwersytetu Gdańskiego. Redaktor naczelny portalu, specjalizuje się w analizie produktów finansowych, promocji bankowych i recenzowaniu kredytów.

PKO BP liderem rankingu Consensus Economics

PKO Bank Polski poinformował w komunikacie prasowym o zwycięstwie w rankingu prognoz makroekonomicznych Consensus Economics. Ranking dla Polski przygotowała londyńska firma. Sprawdzamy szczegóły.

author
Patryk Byczek
05 maja 2021
Ekspert finansowy, z zadluzenia.com związany od 2015 roku. Absolwent Uniwersytetu Gdańskiego. Redaktor naczelny portalu, specjalizuje się w analizie produktów finansowych, promocji bankowych i recenzowaniu kredytów.
Porównaj