Citi Handlowy wspiera Klientów w czasie pandemii

Citi Handlowy wspiera Klientów w czasie pandemii

author
Dominika Sobieraj
19 maja 2020

Citi Handlowy kontynuuje wsparcie dla Klientów, głównie tych, którzy są dotknięci skutkami pandemii koronawirusa. Już 11 000 Klientów tego banku skorzystało z oferowanej przez bank możliwości odroczenia spłaty kredytów.

Citi Handlowy ze wsparciem w koronawirusie

W najnowszym komunikacie banku czytamy, że wsparcie dla Klientów będzie stale zwiększane. “Czas pandemii wymaga od nas zdefiniowania na nowo naszych priorytetów.

W tym bezprecedensowym okresie musimy zadbać zarówno o bezpieczeństwo pracowników, jak i zapewnić klientom wsparcie płynnościowe poprzez finansowanie ich działalności oraz profesjonalne doradztwo” – mówi cytowany w bankowym komunikacie Prezes Zarządu Citi Handlowy Sławomir S. Sikora.

To, że Citi Handlowy wspiera finansowanie przedsiębiorstw, widać chociażby po sporym wzroście udzielonych w ostatnim czasie kredytów instytucjonalnych. W pierwszym kwartale wzrósł też silnie poziom depozytów (+29%). ” Wolumen depozytów klientów instytucjonalnych wzrósł o ponad jedną trzecią w porównaniu z pierwszym kwartałem 2019 a oszczędności klientów indywidualnych o 17 proc” – informuje bank.

Strategia digitalizacji wciąż kontynuowana

Bank nadal kontynuuje strategię digitalizacji. Przede wszystkim stara się zapewnić swoim Klientom wygodny i łatwy dostęp do usług bankowych z dowolnego miejsca. Ponadto, w czasie trwania pandemii, skupia swoje działania także na zapewnieniu Klientom bezpieczeństwa.

Citi Handlowy udostępnił także w ubiegłym tygodniu nową usługę – otwarcie konta na “selfie”. Jest to w tym momencie jedyny bank w Polsce, który w pełni zdalnie i w sposób zautomatyzowany umożliwia skorzystanie z trzech podstawowych produktów bankowych. W Citi Handlowym bez wychodzenia z domu możemy:

  • otworzyć konto,
  • założyć kartę kredytową,
  • wziąć pożyczkę gotówkową.

W ramach usług zdalnych Citi Bank wprowadził także usługę Apple Pay, która już w pierwszych dwóch tygodniach zainteresowała 10 000 Klientów.

Bank zorganizował także akcję Cisi Bohaterowie

Pamiętaliśmy również o tych, którzy na pierwszej linii frontu walczą o zdrowie Polaków. Ponad tysiąc wolontariuszy dostarczyło 8300 posiłków dla ratowników w Warszawie i Olsztynie w ramach akcji Cisi Bohaterowie” – opisuje bank w komunikacie. 

Ze wsparcia skorzystało ponad 300 ratowników. Projekt mógł wesprzeć każdy – wystarczyło wpłacić dowolną kwotę na wsparcie realizacji akcji w kolejnym tygodniu. Zbiórka była realizowana na platformie crowdfundingowej Planet Heroes razem z wolontariuszami Citi w Polsce oraz Fundacją Citi Handlowy im. L. Kronenberga.

“Ten posiłek to wyraz naszej wdzięczności dla ich bezcennej pracy” – mówili o projekcie wolontariusze Citi w Polsce.


Źródło:

http://www.citibank.pl/poland/homepage/polish/press1/informacje-prasowe-2020_05_14.htm?cat=10195

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły

W kantorze PKO BP zapłacimy BLIKIEM
Bez kategorii
author
Dominika Sobieraj
13 maja 2020

W kantorze PKO BP zapłacimy BLIKIEM

Kredyt konsolidacyjny Kostrzyn nad Odrą
Kredyty miasta
autor wpisu
Dorota Cholewicka
14 stycznia 2021

Kredyt konsolidacyjny Kostrzyn nad Odrą

Inspektorat ZUS w Szczecinku
Oddziały
author
Patryk Byczek
15 sierpnia 2019

Inspektorat ZUS w Szczecinku

PKO BP w Ziębicach
Oddziały
author
Aleksandra Gościnna
09 października 2019

PKO BP w Ziębicach

Kredyt gotówkowy Tychy
Kredyty miasta
author
Dominika Sobieraj
23 grudnia 2021

Kredyt gotówkowy Tychy

Artykuły szkolne w placówkach Poczty Polskiej
Wpisy
author
Patryk Byczek
23 lipca 2018

Artykuły szkolne w placówkach Poczty Polskiej

Porównaj