CSR #BezSmogu – wyniki drugiej edycji kampanii

CSR #BezSmogu – wyniki drugiej edycji kampanii

author
Patryk Byczek
24 kwietnia 2019

Efektem drugiej edycji kampanii CRS #BezSmogu jest powstanie kolejnych pięćdziesięciu czujników smogu. Dzięki akcji, która rozpoczęła się w 2017 roku, Euro Bank zainstalował w swoich placówkach już 100 urządzeń tego typu.

Kampanię Euro Banku wyróżniono w Raporcie Forum Odpowiedzialnego Biznesu – „Odpowiedzialny biznes w Polsce. Dobre praktyki 2018”.

#BezSmogu

Kampania jest jedną z najważniejszych akcji, które prowadzi CRS Euro Banku. Kampanię należy jednocześnie traktować jako odpowiedź na bardzo poważny problem społecznym, jakim jest wzmożone zanieczyszczenie powietrza. Kampania ma szerzyć wiedzę odnośnie do tematu smogu oraz uświadomić Polaków jakie konsekwencje niesie za sobą oddychanie zanieczyszczonym powietrzem.

Czołowym założeniem kampanii było przygotowanie kroków, które mogłyby wpłynąć na poprawę jakości powietrza w naszym kraju. Jednym z głównym założeń była instalacja czujników smogu w placówkach Euro Banku.

#BezSmogu – pozytywne aspekty kampanii

W trakcie pierwszej i drugiej edycji kampanii #BezSmogu Euro Bank był jednym z głównych elementów tworzących i szerzących ogólnopolską sieć czujników jakości powietrza. Instytucja współpracowała z firmą Airly, z pomocą której zamontowała w swoich placówkach (w dużych i małych miastach) 100 czujników smogu. Dzięki temu społeczności lokalne mają dostęp do informacji o jakości i stężenia zanieczyszczeń powietrza.

Walka o czyste powietrze powinna być jednym z naszych głównych priorytetów. Polska od lat przoduje w rankingach krajów z najbardziej zanieczyszczonym powietrzem. Dlatego konieczna jest odpowiednia edukacja i podjęcie działań, które przyczynią się do wzrostu świadomości społeczeństwa” – mówiła Dyrektor Zarządzający Euro Banku, Magdalena Suchanek.

#BezSmogu – czujniki smogu

Euro Bank oraz Airly podają, że wszelkie odczyty z czujników można znaleźć z poziomu aplikacji Airly (dostępne na iOS i Android) oraz na stronie https://airly.eu/map/pl/. Specjalne czujniki odpowiadają za mierzenie:

ciśnienia atmosferycznego,
poziomu stężenia PM1, PM2.5 i PM10 (pyłów zawieszonych),
temperatury powietrza,
wilgotności powietrza.

Czujniki znajdują się w województwach:

dolnośląskim,
kujawsko-pomorskim,
lubuskim,
łódzkim,
lubelskim,
małopolskim,
mazowieckim,
opolskim,
pomorskim,
śląskim,
wielkopolskim,
zachodniopomorskim.

Euro Bank

Euro Bank działa na polskim rynku finansowym od 2003 roku. Jest częścią Societe Generale, jednej z największych europejskich instytucji finansowych. Instytucja dysponuje pięciuset oddziałami, w których zatrudnia łącznie około 2900 pracowników. Prezesem zarządu banku jest obecnie Alexis Lacroix. Euro Bank jest bankiem komercyjnym, który specjalizuje się w kartach kredytowych oraz kredytach hipotecznych i konsumpcyjnych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły

Biuro paszportowe w Wałczu
Biura paszportowe
author
Patryk Byczek
24 lipca 2022

Biuro paszportowe w Wałczu

“Pożyczka Nietypowa” w Alior Banku
Bez kategorii
author
Dominika Sobieraj
17 stycznia 2019

“Pożyczka Nietypowa” w Alior Banku

Finbo – kolejna pożyczka
Bez kategorii
author
Aleksandra Gościnna
12 listopada 2019

Finbo – kolejna pożyczka

Santander Bank Polska w Karpaczu
Oddziały
author
Patryk Byczek
21 maja 2019

Santander Bank Polska w Karpaczu

mBank ostrzega Klientów przed oszustami
Bez kategorii
author
Patryk Byczek
15 lutego 2019

mBank ostrzega Klientów przed oszustami

Kredyt hipoteczny Grudziądz
Kredyty miasta
author
Dominika Sobieraj
19 maja 2017

Kredyt hipoteczny Grudziądz

Porównaj