Czek BLIK
O BLIK-u wie już niemal każda Polka i każdy Polak. Ten polski system płatności mobilnych zawładną sercami rodzimych konsumentów – głównie dzięki oferowanej łatwości dokonywania transakcji. Teraz BLIK wprowadza na rynek swój kolejny produkt – nowatorski czek BLIK.
Spis treści:
- Co to jest czek BLIK?
- Jak otrzymać czek BLIK?
- Przekazanie czeku BLIK innej osobie
- Jak wypłacić czek BLIK?
Co to jest czek BLIK?
Nową usługą, do jakiej dostęp utrzymali wszyscy użytkownicy polskiego systemu płatności mobilnych BLIK, jest specjalny czek BLIK.
Istotą takowego czeku jest szybkie i bezproblemowe wypłacanie pieniędzy z bankomatu czy też bezgotówkowe płacenie za zakupy w sklepie stacjonarnym. Nie musimy mieć w tym celu karty płatniczej, a co najważniejsze – smartphone’a w trybie online, dzięki któremu do tej pory możliwe było dokonywanie płatności tradycyjnym kodem BLIK.
Czek BLIK możemy wykorzystać w dowolnej chwili. niezależnie od tego, czy posiadamy dostęp do sieci Internetu. Co równie ważne, czek BLIK możemy wręczyć innej osobie, dzięki której będzie ona mogła dokonać transakcji pieniężnej – zupełnie tak, jak w przypadku tradycyjnego czeku papierowego. Jeżeli potrzebujesz gotówki, sprawdź oferty pożyczek na dowód oraz pożyczek na raty.
Jak otrzymać czek BLIK?
Aby móc skorzystać z czeku należy włączyć odpowiednią opcje w serwisie transakcyjnym naszego banku, z którym połączone mamy konto BLIK. Usługę tą oferują niemal wszystkie działające na polskim rynku finansowym banki – m.in. PKO BP czy BZW BK.
Skorzystanie z czeku BLIK wymaga jedynie otworzenia aplikacji mobilnej naszego banku i wybrania opcji „Czek BLIK” w panelu „BLIK”. Aplikacja poprosi nas o jednorazowe wybranie hasła dla naszego czeku (w następnych krokach pojawi się jednak możliwość jego zmiany), a później – o podanie kwoty dla pierwszego czeku i ustalenie jego daty ważności.
Każdy wygenerowany czek posiadać będzie indywidualny numer, a do jego zrealizowania konieczne będzie podanie ustalonego wcześniej hasła. Każdy użytkownik ma prawo do aktywowania 5-u czeków BLIK jednocześnie. Co istotne, ich wystawienie nie wiąże się z natychmiastowym zablokowaniem środków z konta. Dopiero wypłata czeku skutkować będzie obciążeniem rachunku bankowego. Sprawdź również oferty pożyczek bez baz.
Przekazanie czeku BLIK innej osobie
Wręczenie czeku innej osobie jest – tak jak cały system BLIK – mobilne. Wybierając utworzony przez nas czek lub tworząc w tym celu nowy, wystarczy kliknąć w opcję „ Wyślij czek BLIK” lub „Udostępnij czek” – w zależności od danej aplikacji bankowej.
Możliwości przesłania czeku jest kilka, a najprostszą z nich – wiadomość SMS. Jeśli zdecydujemy się na nią, warto upewnić się, czy nasz czek został zapisany w trybie offline. Następnie wystarczy wprowadzić podstawowe dane odbiorcy i wysłać nasz czek. Przekazanie czeku BLIK innej osobie jest idealnym sposobem na szybkie i przede wszystkim bezpieczne wysłanie mu pieniędzy – jeśli odbiorca znajduje się poza zasięgiem internetu, a my nie możemy wysłać mu przelewu natychmiastowego. By adresat mógł jednak skorzystać z czeku, musimy podzielić się z nim naszym hasłem do czeku.
Jak wypłacić czek BLIK?
Korzystanie z możliwości przesyłania środków za pomocą kodu BLIK jest nie tylko bardzo szybkie, ale także niezwykle bezpieczne. Sprawdźmy jakie kroki należy wykonać, aby wyplata czeku BLIK w bankomacie była możliwa.
Wypłata czeku BLIK – krok po kroku:
- wybranie opcji „wypłata BLIK” w bankomacie,
- wpisanie kodu potrzebnego do odebrania czeku BLIK,
- definicja kwoty bieżącej transakcji,
- zatwierdzenie hasłem.
Przy przekazywaniu środków należy jednak zachować ostrożność. Pamiętajmy, że jeśli czas aktywności czeku BLIK jest krótki, ryzyko użycia go przez nieuprawnioną do tego osobę jest minimalne. Dzięki temu nasze finanse będą bezpieczne, a my będziemy mogli cieszyć się szybkim i spokojnym przeprowadzaniem operacji związanych z przekazywaniem pieniędzy.
Dodaj komentarz