Czek BLIK

author
Halszka Gronek
21 sierpnia 2018
O BLIK-u wie już niemal każda Polka i każdy Polak. Ten polski system płatności mobilnych zawładną sercami rodzimych Konsumentów - głównie dzięki oferowanej łatwości dokonywania transakcji. Teraz BLIK wprowadza na rynek swój kolejny produkt - nowatorski czek BLIK.

Spis treści:
Co to jest czek BLIK?
Jak otrzymać czek BLIK?
Przekazanie czeku innej osobie.

 

CO TO JEST CZEK BLIK?

Nową usługą, do jakiej dostęp utrzymali wszyscy użytkownicy polskiego systemu płatności mobilnych BLIK, jest specjalny czek BLIK. 
 

Istotą takowego czeku jest szybkie i bezproblemowe wypłacanie pieniędzy z bankomatu czy też bezgotówkowe płacenie za zakupy w sklepie stacjonarnym. Nie musimy mieć w tym celu karty płatniczej, a co najważniejsze – smartphone’a w trybie online, dzięki któremu do tej pory możliwe było dokonywanie płatności tradycyjnym kodem BLIK. 
 

Czek BLIK możemy wykorzystać w dowolnej chwili. niezależnie od tego, czy posiadamy dostęp do sieci Internetu. Co równie ważne, czek BLIK możemy wręczyć innej osobie, dzięki której będzie ona mogła dokonać transakcji pieniężnej – zupełnie tak, jak w przypadku tradycyjnego czeku papierowego.

 

JAK OTRZYMAĆ CZEK BLIK?

Aby móc skorzystać z czeku należy włączyć odpowiednią opcje w serwisie transakcyjnym naszego banku, z którym połączone mamy konto BLIK. Usługę tą oferują niemal wszystkie działające na polskim rynku finansowym banki – m.in. PKO BP czy BZW BK. 
 

Skorzystanie z czeku BLIK wymaga jedynie otworzenia aplikacji mobilnej naszego banku i wybrania opcji „Czek BLIK” w panelu „BLIK”. Aplikacja poprosi nas o jednorazowe wybranie hasła dla naszego czeku (w następnych krokach pojawi się jednak możliwość jego zmiany), a później – o podanie kwoty dla pierwszego czeku i ustalenie jego daty ważności. 
 

Każdy wygenerowany czek posiadać będzie indywidualny numer, a do jego zrealizowania konieczne będzie podanie ustalonego wcześniej hasła. Każdy użytkownik ma prawo do aktywowania 5-u czeków BLIK jednocześnie. Co istotne, ich wystawienie nie wiąże się z natychmiastowym zablokowaniem środków z konta. Dopiero wypłata czeku tym zaskutkuje. 

 

PRZEKAZANIE CZEKU INNEJ OSOBIE

Wręczenie czeku innej osobie jest – tak jak cały system BLIK – mobilne. Wybierając utworzony przez nas czek lub tworząc w tym celu nowy, wystarczy kliknąć w opcję „ Wyślij czek BLIK” lub „Udostępnij czek” – w zależności od danej aplikacji bankowej. 
 

Możliwości przesłania czeku jest kilka, a najprostszą z nich – wiadomość SMS. Jeśli zdecydujemy się na nią, warto upewnić się, czy nasz czek został zapisany w trybie offline. Następnie wystarczy wprowadzić podstawowe dane odbiorcy i wysłać nasz czek.
 

Przekazanie czeku BLIK innej osobie jest idealnym sposobem na szybkie wysłanie mu pieniędzy – jeśli odbiorca znajduje się poza zasięgiem internetu, a my nie możemy wysłać mu przelewu natychmiastowego. By adresat mógł jednak skorzystać z czeku, musimy podzielić się z nim naszym hasłem do czeku.
 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły

Raty BGŻ BNP Paribas w sieci Play
Aktualności
author
Aneta Jankowska
24 sierpnia 2018

Raty BGŻ BNP Paribas w sieci Play

Ile osób skorzystało z upadłości konsumenckiej ?
Wpisy
author
Aneta Jankowska
16 marca 2018

Ile osób skorzystało z upadłości konsumenckiej ?

Średnia obniżka cen w Black Friday to tylko 1,3%
Blog
author
Aneta Jankowska
27 grudnia 2017

Średnia obniżka cen w Black Friday to tylko 1,3%

Popyt na kredyty mieszkaniowe wrósł o 18,1%
Bez kategorii
author
Halszka Gronek
15 listopada 2019

Popyt na kredyty mieszkaniowe wrósł o 18,1%

Profi Credit w Koszalinie
Wpisy
author
Dominika Sobieraj
01 czerwca 2018

Profi Credit w Koszalinie

Credit Agricole z pierwszą placówką w centrum handlowym
Bez kategorii
author
Patryk Byczek
04 listopada 2020

Credit Agricole z pierwszą placówką w centrum handlowym

Porównaj