Elektroniczne zawieranie umów w DNB Banku
Banki z powodu koronawirusa starają się jak najbardziej ułatwiać swoim klientom załatwianie różnych spraw bez wychodzenia z domu. W DNB Banku Polska pojawiło się elektroniczne zawieranie umów. Do zawarcia porozumienia całkowicie zdalnie potrzebny jest jednak kwalifikowany podpis elektroniczny.
W ostatnim czasie DNB Bank Polska wdrożył elektroniczne zawieranie umów dla klientów. Dzięki temu, z wykorzystaniem kwalifikowanego podpisu elektronicznego, można dokonywać różnych czynności bankowych całkowicie zdalnie. Grupą docelową nowego rozwiązania są klienci korporacyjni.
Spółka miała w planach tego rodzaju nowość, jednak prace przyspieszono ze względu na pandemię koronawirusa SARS-CoV-2. Jak wygląda proces podpisywania umów w ten sposób? Wystarczy przejść kilka kroków, by zawrzeć różne umowy bez konieczności udawania się z wizytą do oddziału banku.
Nie chcemy, by trwająca pandemia ograniczyła korzystanie z naszej oferty produktowej. Umożliwienie skorzystania z kwalifikowanego podpisu elektronicznego w momencie zawierania umowy to wyjście naprzeciw oczekiwaniom klientów, którzy nawet w tym trudnym czasie oczekują usług na najwyższym poziomie
– powiedziała Joanna Bieńczyk z DNB Bank Polska.
Elektroniczne podpisywanie umów dla klientów korporacyjnych
Aby doszło do zawarcia ważnej umowy w formie elektronicznej, wystarczy dokonać kilku czynności. W pierwszej kolejność pomiędzy bankiem i klientem dokonuje się ustaleń co do warunków i treści postanowień umowy. Gotowy dokument doradca bankowy przesyła w formie zaszyfrowanego pliku o formacie PDF.
DNB Bank Polska – najważniejsze informacje
Kody BIC/IBAN, SWIFT – DBN Bank Polska
Tego rodzaju przekazanie odbywa się za pośrednictwem specjalnej bezpiecznej platformy internetowej, bądź drogą elektroniczną. Gdy dokument dotrze do klienta, należy podpisać go kwalifikowanym podpisem elektronicznym. W tym celu warto skorzystać z już posiadanego podpisu, bądź dokonać zakupu jednego spośród tych dostępnych na rynku.
Tego rodzaju narzędzie oferuje kilka podmiotów w Polsce. Kluczem do sukcesu jest zgodność podpisu z rozporządzeniem eIDAS. Przy zachowaniu zasad reprezentacji należy podpisany dokument odesłać z powrotem do banku. Gdy podpiszą się na nich odpowiedni pracownicy banku, umowa trafia z powrotem do klienta i potwierdza się jej zawarcie.
Elektroniczne zawieranie umów i nie tylko
Jako, że podpis kwalifikowany uznany został za rozwiązanie bezpieczne, doszło do zrównania jego mocy prawnej z podpisem własnoręcznym. Warto wspomnieć, że elektroniczne zawieranie umów to nie jedyna cyfrowa usługa, jaką klientom oferuje DBN Bank Polska. Jakich jeszcze czynności można dokonać bez wizyty w oddziale?
Wśród nich znajduje się opcja złożenia zlecenia uruchomienia kredytu, czy też otwarcia rachunku bieżącego. Klienci korporacyjni mogą przez Internet starać się także o wystawienie gwarancji czy akredytywy, jak również uzyskanie wspólnego widoku dla wszystkich spółek wchodzących w skład grupy kapitałowej.
Zależy nam, żeby wdrażane przez nas rozwiązania były przystępne i ułatwiały klientom codzienne formalności. Możliwość podpisania umowy drogą elektroniczną czy złożenia zlecenia poprzez DNB On to także oszczędność czasu. Drogą elektroniczną dokumenty trafiają do klienta po kilku minutach
– dodała Joanna Bieńczyk.
Dodaj komentarz