Elektroniczne zawieranie umów w DNB Banku

Elektroniczne zawieranie umów w DNB Banku

author
Alicja Uzarowicz
24 kwietnia 2020

Banki z powodu koronawirusa starają się jak najbardziej ułatwiać swoim klientom załatwianie różnych spraw bez wychodzenia z domu. W DNB Banku Polska pojawiło się elektroniczne zawieranie umów. Do zawarcia porozumienia całkowicie zdalnie potrzebny jest jednak kwalifikowany podpis elektroniczny.

W ostatnim czasie DNB Bank Polska wdrożył elektroniczne zawieranie umów dla klientów. Dzięki temu, z wykorzystaniem kwalifikowanego podpisu elektronicznego, można dokonywać różnych czynności bankowych całkowicie zdalnie. Grupą docelową nowego rozwiązania są klienci korporacyjni.

Spółka miała w planach tego rodzaju nowość, jednak prace przyspieszono ze względu na pandemię koronawirusa SARS-CoV-2. Jak wygląda proces podpisywania umów w ten sposób? Wystarczy przejść kilka kroków, by zawrzeć różne umowy bez konieczności udawania się z wizytą do oddziału banku.

"

Nie chcemy, by trwająca pandemia ograniczyła korzystanie z naszej oferty produktowej. Umożliwienie skorzystania z kwalifikowanego podpisu elektronicznego w momencie zawierania umowy to wyjście naprzeciw oczekiwaniom klientów, którzy nawet w tym trudnym czasie oczekują usług na najwyższym poziomie

– powiedziała Joanna Bieńczyk z DNB Bank Polska.

Elektroniczne podpisywanie umów dla klientów korporacyjnych

Aby doszło do zawarcia ważnej umowy w formie elektronicznej, wystarczy dokonać kilku czynności. W pierwszej kolejność pomiędzy bankiem i klientem dokonuje się ustaleń co do warunków i treści postanowień umowy. Gotowy dokument doradca bankowy przesyła w formie zaszyfrowanego pliku o formacie PDF.

Tego rodzaju przekazanie odbywa się za pośrednictwem specjalnej bezpiecznej platformy internetowej, bądź drogą elektroniczną. Gdy dokument dotrze do klienta, należy podpisać go kwalifikowanym podpisem elektronicznym. W tym celu warto skorzystać z już posiadanego podpisu, bądź dokonać zakupu jednego spośród tych dostępnych na rynku.

Tego rodzaju narzędzie oferuje kilka podmiotów w Polsce. Kluczem do sukcesu jest zgodność podpisu z rozporządzeniem eIDAS. Przy zachowaniu zasad reprezentacji należy podpisany dokument odesłać z powrotem do banku. Gdy podpiszą się na nich odpowiedni pracownicy banku, umowa trafia z powrotem do klienta i potwierdza się jej zawarcie.

Elektroniczne zawieranie umów i nie tylko

Jako, że podpis kwalifikowany uznany został za rozwiązanie bezpieczne, doszło do zrównania jego mocy prawnej z podpisem własnoręcznym. Warto wspomnieć, że elektroniczne zawieranie umów to nie jedyna cyfrowa usługa, jaką klientom oferuje DBN Bank Polska. Jakich jeszcze czynności można dokonać bez wizyty w oddziale?

Wśród nich znajduje się opcja złożenia zlecenia uruchomienia kredytu, czy też otwarcia rachunku bieżącego. Klienci korporacyjni mogą przez Internet starać się także o wystawienie gwarancji czy akredytywy, jak również uzyskanie wspólnego widoku dla wszystkich spółek wchodzących w skład grupy kapitałowej.

"

Zależy nam, żeby wdrażane przez nas rozwiązania były przystępne i ułatwiały klientom codzienne formalności. Możliwość podpisania umowy drogą elektroniczną czy złożenia zlecenia poprzez DNB On to także oszczędność czasu. Drogą elektroniczną dokumenty trafiają do klienta po kilku minutach

– dodała Joanna Bieńczyk.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły

Alior Bank w Pile
Oddziały
author
Aleksandra Gościnna
30 czerwca 2019

Alior Bank w Pile

Szybkie pożyczki Kościan
Pożyczki miasta
author
Aleksandra Gościnna
22 stycznia 2021

Szybkie pożyczki Kościan

Bank Spółdzielczy w Ustroniu sesje przychodzące i wychodzące
Bez kategorii
author
Patryk Byczek
27 grudnia 2019

Bank Spółdzielczy w Ustroniu sesje przychodzące i wychodzące

Kredyt konsolidacyjny Nysa
Wpisy Inne
author
Dominika Sobieraj
05 kwietnia 2017

Kredyt konsolidacyjny Nysa

Akcja Warto Bezgotówkowo
Wpisy
author
Aneta Jankowska
15 września 2017

Akcja Warto Bezgotówkowo

Polskie firmy z unijnym finansowaniem – raport BGK
Bez kategorii
author
Halszka Gronek
29 lipca 2019

Polskie firmy z unijnym finansowaniem – raport BGK

Porównaj