Sprawdź długie weekendy w 2018 roku

Sprawdź długie weekendy w 2018 roku

author
Aneta Jankowska
04 listopada 2017
Dziennikarka, ukończyła studia dziennikarskie na Uniwersytecie Gdańskim i zdobyła doświadczenie w Radiu MORS. Posiada praktyczne doświadczenie finansowe jako właścicielka kawiarni.
Kategoria
Kolejny rok przed nami, a razem z nim długie weekendy 2018. Ile ich będzie i jak zaplanować urlop? Najlepiej zrobić to z wyprzedzeniem, dlatego przedstawiamy zestawienie wolnych dni w nadchodzącym roku.

Każdy z nas analizuje nowy rok pod względem wolnych dni. Planowanie urlopu nie należy do najłatwiejszych decyzji, dlatego jeśli lubimy mieć wszystko pod kontrolą, warto to zrobić już dziś.

Z kalendarza na 2018 rok wynika, że wolnych od pracy będzie 114 dni,  w tym 13 dni świątecznych, z czego 9 przypadnie w ciągu tygodnia, a 4 w weekendy.

Dni wolne od pracy 2018 rok: 

  • 1 stycznia (poniedziałek) – Nowy Rok 
  • 6 stycznia (sobota) – Trzech Króli (Objawienie Pańskie) 
  • 1 kwietnia (niedziela) – Wielkanoc 
  • 2 kwietnia (poniedziałek) – Poniedziałek Wielkanocny 
  • 1 maja (wtorek) – Święto Pracy 
  • 3 maja (czwartek) – Święto Konstytucji 
  • 3 Maja 20 maja (niedziela) – Zesłanie Ducha Świętego (Zielone Świątki) 
  • 31 maja (czwartek) – Boże Ciało 
  • 15 sierpnia (środa) – Święto Wojska Polskiego, Wniebowzięcie Najświętszej Maryi Panny 
  • 1 listopada (czwartek) – Wszystkich Świętych 
  • 11 listopada (niedziela) – Święto Niepodległości 
  • 25 grudnia (wtorek) – Boże Narodzenie (pierwszy dzień) 
  • 26 grudnia (środa) – Boże Narodzenie (drugi dzień) 

W 2018 roku mamy 7 okazji do skorzystania z długiego weekendu. W niektórych przypadkach wystarczy wziąć jeden dzień urlopu, aby dłużej cieszyć się wolnym.

Pierwszą okazję do dłuższego odpoczynku mamy na przełomie roku 2017 i 2018. Dzień wolny od pracy to Nowy Rok, który w 2018 r. wypada w poniedziałek. To oznacza, że skorzystamy z 3 dni wolnego – od soboty 30 grudnia do 1 stycznia. Później, 3-dniowe wolne nadarzy się na początku kwietnia – Wielkanoc przypada w dniach 1-2 kwietnia (niedziela i poniedziałek).

Marząc o ponad tygodniowym wypoczynku, możemy zaplanować długi weekend majowy. Wolne od pracy to 1 (wtorek) i 3 (czwartek) maja. O ile wykorzystamy 3 dni urlopu wypoczynkowego – w poniedziałek 30 kwietnia, środę 2 maja i piątek 4 maja, to będziemy mogli udać się aż na 9-dniowy urlop.

Następne wolne przypadnie w okolicy Bożego Ciała (czwartek 31 maja). Biorąc dzień urlopu, w piątek 1 czerwca, możemy odpoczywać przez 4 dni. Dwa miesiące później, w środę 15 sierpnia, będą tego samego dnia Święto Wojska Polskiego i Wniebowzięcie Najświętszej Maryi Panny. Możemy wziąć wolne 13 i 14 sierpnia lub 16 i 17 sierpnia i cieszyć się 5 dniami urlopu.

W czwartek 1 listopada za sprawą Wszystkich Świętych możemy mieć kolejny długi weekend. Wykorzystując 1 dzień urlopu wypoczynkowego w piątek 2 listopada będziemy mogli wypoczywać przez 4 dni.

Ostatni, drugi tak długi weekend w 2018 r. wypada podczas świąt Bożego Narodzenia. W 2018 r. Wigilia przypada w poniedziałek, a pierwszy i drugi dzień świąt (25-26 grudnia) we wtorek i środę. Biorąc urlop w poniedziałek, czwartek i piątek (24, 27 i 28 grudnia), możemy zaplanować sobie aż 9-dniowy urlop.

Kiedy wziąć urlop ?

Chcąc odpocząć i pozwalając sobie na 3 dni wolnego od pracy, najlepiej to zrobić w dwóch terminach: od 28 kwietnia do 6 maja lub zimą – od 22 do 30 grudnia. Wówczas okres wolny od pracy wynosi maksymalnie 9 dni. 
 
Jeśli zdecydujemy się na 5 dni urlopu, zyskujemy 11 dni wolnych. Wtedy korzystnie odpoczywać w terminie od 26 kwietnia do 6 maja, od 27 kwietnia do 7 maja, od 28 kwietnia do 8 maja, od 20 do 30 grudnia lub od 21 do 31 grudnia. Najdłuższy okres wypoczynku przy 5 dniach urlopu wynosi 11 dni.
 
W przypadku 14 dni urlopu, możemy odpoczywać najdłużej przez 24 dni. Warto rozważyć taką opcję w terminie od 13 kwietnia do 6 maja, od 14 kwietnia do 7 maja, od 20 kwietnia do 13 maja, od 21 kwietnia do 14 maja, od 27 kwietnia do 20 maja, od 28 kwietnia do 21 maja czy od 7 do 30 grudnia lub od 8 do 31 grudnia.

author
Aneta Jankowska
Dziennikarka, ukończyła studia dziennikarskie na Uniwersytecie Gdańskim i zdobyła doświadczenie w Radiu MORS. Posiada praktyczne doświadczenie finansowe jako właścicielka kawiarni.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły

Pierwszy sklep Ikea z używanymi meblami

Powstanie pierwszy sklep sieci IKEA z meblami używanymi. Będą one oczywiście odnowione przez firmę i odpowiednio tańsze niż nowe meble. Gdzie powstanie pierwszy sklep i czy jest szansa, że używane meble w oficjalnym sklepie IKEA będziemy mogli kupić także w Polsce? Sprawdzamy.

author
Dominika Byczek
16 września 2020
Ekspertka finansowa, redaktorka, magister Uniwersytetu Gdańskiego. Z zadluzenia.com związana od 2014 roku, redaktor naczelna portalu do 2020 roku. Specjalizuje się w tworzeniu poradników finansowych.

ING Bank Śląski wprowadził Google Pay dla firm

ING Bank Śląski poinformował w komunikacie prasowym o udostępnieniu swoim Klientom firmowym nowego sposobu płatności, jakim jest Google Pay. Dzięki nowo wprowadzonej usłudze Klienci firmowi posiadający kartę firmową mogą w szybki i bardzo wygodny sposób płacić telefonem.

author
Patryk Byczek
18 sierpnia 2020
Ekspert finansowy, z zadluzenia.com związany od 2015 roku. Absolwent Uniwersytetu Gdańskiego. Redaktor naczelny portalu, specjalizuje się w analizie produktów finansowych, promocji bankowych i recenzowaniu kredytów.

Kto najbardziej podwyższył składkę OC ?

Średnia składka polisy OC wzrosła o 12%.  Jednak skala kwartalnych podwyżek w przypadku poszczególnych firm ubezpieczeniowych była bardzo różna. Dane zebrał serwis Ubea.pl.

author
Aneta Jankowska
16 maja 2017
Dziennikarka, ukończyła studia dziennikarskie na Uniwersytecie Gdańskim i zdobyła doświadczenie w Radiu MORS. Posiada praktyczne doświadczenie finansowe jako właścicielka kawiarni.

PKO BP w Pępowie

PKO BP jest największym bankiem w Polsce. Sprawdzamy placówki i oddziały w Pępowie – godziny otwarcia, dane adresowe oraz ofertę.

author
Aleksandra Gościnna
12 października 2019
Ekspertka finansowa, magister Uniwersytetu Gdańskiego i absolwentka studiów podyplomowych na UW. W latach 2021-2023 redaktor naczelny zadluzenia.com. Specjalistka ds. e-marketingu i promocji online.

Operacje w oddziałach BNP Paribas zdrożeją

Coraz większa część rynku finansowego ma swoje miejsce w Internecie. Nie powinno więc dziwić, że banki starają się na różne sposoby zachęcić klientów do przejścia na cyfrowe kanały kontaktu. BNP Paribas zamierza zmienić swoją tabelę opłat i prowizji. Operacje w oddziałach będą obecnie nieco droższe.

author
Alicja Hirsekorn
01 maja 2020
Prawniczka, absolwentka Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu. Specjalizuje się w prawie konsumenckim i pracy, a także w aspektach prawniczych działalności gospodarczej. Autorka artykułów o zmianach w prawie finansowym.

Komornicy ściągnęli 9 mld długów

Komornicy ściągnęli w ubiegłym roku jedynie 9 mld zł długu. To zaledwie 14% wszystkich należności, które powinny trafić do wierzycieli. Trudno spodziewać się, by w obecnym roku ściągalność była na wyższym poziomie.

author
Dominika Byczek
18 lutego 2019
Ekspertka finansowa, redaktorka, magister Uniwersytetu Gdańskiego. Z zadluzenia.com związana od 2014 roku, redaktor naczelna portalu do 2020 roku. Specjalizuje się w tworzeniu poradników finansowych.
Porównaj