zadluzenia.com
zamknij

Drogie prowadzenie rachunków bankowych

Jak donosi "Dziennik Gazeta Prawna", z danych Komisji Europejskiej wynika, że średni roczny koszt prowadzenia rachunku bankowego wynosi aż 110 euro (około 460 zł). W rankingu wysokie, niechlubne miejsce zajmuje Polska.

Z raportu wynika, że najmniej prowadzenie rachunku bankowego kosztuje w Holandii (41 euro), a najwięcej we Włoszech (prawie 250 euro). 

 

W Polsce średni koszt rachunku bankowego wynosi blisko 500 zł (120 euro - czyli więcej niż wynosi średnia) ! Co istotne, w raporcie zliczane były nie tylko koszty samego prowadzenia rachunku, lecz także koszty wykonywania przelewów czy wypłaty z bankomatów. 

To wszystko nie podoba się Unii Europejskiej, która planuje wprowadzenie dyrektywy nakazującej Bankom informowanie Klientów o wszystkich kosztach prowadzenia rachunku w specjalnym formularzu informacyjnym (analogicznie jak przy zaciąganiu kredytu konsumenckiego).

Gdzie po darmowe konto w Banku ?

Warto wskazać, że mimo podniesienia opłat za prowadzenie rachunków bankowych przez większość Banków, nadal istnieją całkowicie darmowe konta. Oto niektóre z nich:

 

- konto w Alior Sync (całkowicie darmowe konto z kartą)

- konto w mBanku (w przypadku braku transakcji kartą pobierana jest opłata 2 zł).

 

Pamiętajmy, że wszystkie Banki bardzo chętnie obracają pieniędzmi zgromadzonymi na naszych rachunkach bankowych. Warto zatem skorzystać z takich ofert, które nie generują dodatkowych kosztów. 

 

Skomentuj artykuł
captcha
BRAK KOMENTARZY