Od 1 lipca bieżącego roku, rodzice mogą składać wnioski o świadczenie „Dobry Start” przez Internet. Lider bankowości w Polsce, Bank PKO BP poinformował, że złożono już prawie 53 000 wniosków, używając do tego bankowość internetową.

Autor: Patryk Byczek
Dodano: 03.07.2018
Udostępnij:

Wnioski online można składać do 30 listopada. Formularz zgłoszeniowy jest bardzo podobny do tego, który Klienci wypełniali w związku ze świadczeniem 500+.


źródło grafiki: PKO BP

Czym jest Dobry Start?

Program Dobry Start wspiera finansowo rodziców i dzieci. Uczniowie otrzymują od państwa 300 złotych, które wykorzystane muszą zostać na zakupienie niezbędnych rzeczy do szkoły, tak zwana wyprawka szkolna. Uczniowie rozpoczynający rok szkolny 2018/2019, jako pierwsi będą mogli skorzystać z tego dodatku. Warto zaznaczyć, że wsparcie otrzymają uczniowie, począwszy od pierwszej klasy szkoły podstawowej.

Jak złożyć wniosek w bankowości PKO

1. Po pierwsze należy zalogować się do bankowości internetowej PKO BP. Następnie należy przejść do opcji e-Urząd.


źródło grafiki: PKO BP

2. W sekcji e-Urząd trzeba znaleźć opcję „Wniosek Dobry Start" i przycisnąć „złóż wniosek”.


źródło grafiki: PKO BP

3. W dalszej kolejności należy wypełnić formularz, wypisując swoje dane osobowe.


źródło grafiki: PKO BP

Po wypełnieniu wniosku, Klient zostanie przeniesion do portalu [email protected] Na podany w formularzu adres e-mail zostanie wysłane potwierdzenie złożenia wniosku oraz, w późniejszym terminie, decyzja organu prowadzącego.
 

Komentarze