zadluzenia.com
zamknij

Dobry Start w PKO BP

Od 1 lipca bieżącego roku, rodzice mogą składać wnioski o świadczenie „Dobry Start” przez Internet. Lider bankowości w Polsce, Bank PKO BP poinformował, że złożono już prawie 53 000 wniosków, używając do tego bankowość internetową.

Wnioski online można składać do 30 listopada. Formularz zgłoszeniowy jest bardzo podobny do tego, który Klienci wypełniali w związku ze świadczeniem 500+.


źródło grafiki: PKO BP

Czym jest Dobry Start?

Program Dobry Start wspiera finansowo rodziców i dzieci. Uczniowie otrzymują od państwa 300 złotych, które wykorzystane muszą zostać na zakupienie niezbędnych rzeczy do szkoły, tak zwana wyprawka szkolna. Uczniowie rozpoczynający rok szkolny 2018/2019, jako pierwsi będą mogli skorzystać z tego dodatku. Warto zaznaczyć, że wsparcie otrzymają uczniowie, począwszy od pierwszej klasy szkoły podstawowej.Jak złożyć wniosek w bankowości PKO

1. Po pierwsze należy zalogować się do bankowości internetowej PKO BP. Następnie należy przejść do opcji e-Urząd.


źródło grafiki: PKO BP

2. W sekcji e-Urząd trzeba znaleźć opcję „Wniosek Dobry Start" i przycisnąć „złóż wniosek”.


źródło grafiki: PKO BP

3. W dalszej kolejności należy wypełnić formularz, wypisując swoje dane osobowe.źródło grafiki: PKO BP

Po wypełnieniu wniosku, Klient zostanie przeniesion do portalu [email protected] Na podany w formularzu adres e-mail zostanie wysłane potwierdzenie złożenia wniosku oraz, w późniejszym terminie, decyzja organu prowadzącego.

 

Skomentuj artykuł
captcha
BRAK KOMENTARZY