Ruszyła kolejna edycja akcji „Północny Pomaga” Santandera

Ruszyła kolejna edycja akcji „Północny Pomaga” Santandera

author
Halszka Gronek
26 lipca 2019

W poniedziałek 22 lipca ruszyła druga edycja akcji charytatywnej organizowanej przez Santander Bank Polska S.A. przy współpracy z kilkoma innymi instytucjami i fundacjami. „Północny Pomaga” to pomaganie poprzez aktywność fizyczną. Liczy się każdy przebyty kilometr – niezależnie od dyscypliny, jaką wybierzemy. 

Zaledwie kilka dni temu, 22 lipca 2019 roku o godzinie 20:00, ruszyła druga edycja akcji charytatywnej „Północny Pomaga”. Całe wydarzenie organizowane jest przez Makroregion Północny banku Santander Bank Polska S.A. przy współpracy z kilkoma innymi podmiotami. Mowa o:

  1. Fundacji Santander Bank Polska,
  2. Endomondo,
  3. Fundacji Hospicyjnej.

Koniec akcji „Północny Pomaga” przewidziany został na 21. września 2019 roku, na godzinę 14:00. Do tego czasu organizatorzy oczekują zarejestrowania 100 000 kilometrów przebytych przez uczestników. Dyscyplina jest dowolna – można biegać, chodzić, a nawet jeździć na rowerze. Spodziewany wynik może okazać się zbyt wygórowany? Nic bardziej mylnego! Już dzisiaj, zaledwie cztery dni po uruchomieniu akcji, naliczono ponad 27 100 charytatywnych kilometrów!


Sprawdź najlepsze oferty kredytów online.

 

fot. endomondo.com

 

Bieg w szczytnym celu

Jak wskazują organizatorzy akcji „Północy Pomaga”, wszystkie kilometry uzbierane przez uczestników eventu przełożą się na wsparcie finansowe budowy Centrum Opieki Wyręczającej Hospicjum im. Ks. E. Dutkiewicza. Fundacja Hospicyjna – podmiot prowadzący owe hospicjum – pisze na swoim oficjalnym funpage’u:

"

Jak tam Wasza forma na półmetku wakacji? Mamy dla Was świetną motywację do regularnej dawki ruchu aż do jesieni! Startujemy z kolejną akcją banku Santander Bank Polska – Północny Pomaga. Możecie przyłączyć się do rywalizacji na Endomondo, do 21. września razem jeździmy na rowerze, biegamy, liczymy kroki, a to wszystko żeby pokonać łącznie 100.000 km. Fundacja Santander Bank Polska nasze kilometry wynagrodzi wsparciem projektu budowy Centrum Opieki Wytchnieniowej. 

Zainteresowanie akcją charytatywną wśród użytkowników Endomondo jest ogromne. Przez pierwsze cztery dni od rozpoczęcia eventu do biegu przyłączyło się ponad 750 uczestników. Mimo iż wyniki osiągnięte przez nich w tak krótkim czasie są godne podziwu (najwyższy z nich to aż 327,53 przebytych kilometrów w mniej niż cztery doby), większość uczestników pozostaje anonimowa. Bo w końcu liczy się pomoc i oddane kilometry.

fot. endomondo.com

 

Santander pomaganie ma we krwi

Akcja „Północny Pomaga” to nie jedyna inicjatywa charytatywna, której organizacji podjął się Santander Bank Polska S.A. Wystarczy przywołać fakt, iż bank ten od lat prowadzi program „Pomagam z Santander” którego dwa główne filary to Akcja Pajacyk (finansująca ciepłe posiłki na rzecz potrzebujących dzieci) oraz Fundacja Santander. 

Trzon działalność charytatywnej banku opiera się na aktywizacji osób młodych – bo to właśnie w młodzieży tkwi największy potencjał do zmiany świata. Jak czytamy na stronie Fundacji Santander Bank Polska: 

"

Myślimy o przyszłości naszego kraju i dlatego inwestujemy w młodych, ambitnych i odpowiedzialnych ludzi. Promujemy postawy społeczne, inspirujemy do działania, stwarzamy możliwości. […] koncentrujemy się na pozytywnych, twórczych projektach włączających młodzież w orbitę życia publicznego. Inspirujemy do zaangażowania w działalność na rzecz dobra wspólnego, do świadomego korzystania z praw obywatelskich, do podejmowania wyzwań na miarę XXI wieku.

fot. bank.santander.pl

 


Źródła:
https://www.facebook.com/FundacjaHospicyjna/posts/10156380314631370
https://www.endomondo.com/challenges/40897728?fbclid=IwAR0da0WXjAG6uhohuh4F2ukXVRxP8fp5M-Kbt2iiZ43V0F_loQ2-KaPrHHw

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły

mBank udziela MŚP kredytów płynnościowych z gwarancją BGK
Bez kategorii
author
Patryk Byczek
03 kwietnia 2020

mBank udziela MŚP kredytów płynnościowych z gwarancją BGK

ING Bank Śląski w Toszku
Oddziały
author
Dominika Sobieraj
11 lipca 2019

ING Bank Śląski w Toszku

Szybkie pożyczki Kętrzyn
Pożyczki miasta
author
Patryk Byczek
10 stycznia 2021

Szybkie pożyczki Kętrzyn

Wyższy VAT na soki i owoce?
Bez kategorii
author
Patryk Byczek
18 grudnia 2018

Wyższy VAT na soki i owoce?

PKO BP w Kamieńcu Wrocławskim
Oddziały
author
Aleksandra Gościnna
23 sierpnia 2019

PKO BP w Kamieńcu Wrocławskim

Bank Pekao w Żelechowie
Oddziały
author
Patryk Byczek
23 lipca 2019

Bank Pekao w Żelechowie

Porównaj