Bank Pekao ze stałymi ratami

Bank Pekao ze stałymi ratami

author
12 marca 2020

Stale rosnący rynek kredytów hipotecznych w Polsce opisał w swoim ostatnim raporcie InfoKREDYT Związek Banków Polskich. Do informacji ogólnej podano wówczas, że na wartość kredytów mieszkaniowych na koniec października ubiegłego roku wynosiła 440 000 000 000 złotych. Oznacza to wzrost o 6,7% rok do roku.

W związku z tym Bank Pekao wprowadza do swojej oferty kredyt hipoteczny w polskich złotówkach ze stałą stopą procentową. Kredyt można przeznaczyć między innymi na:

– zakup domu jednorodzinnego,
– zakup lokalu mieszkalnego,
– wykup mieszkania komunalnego lub zakładowego,
– spłatę innego kredytu przeznaczonego i wykorzystanego na cele mieszkaniowe.

Stała stopa

Stałe oprocentowanie kredytu pozwoli na o wiele łatwiejsze zaplanowanie własnych wydatków. Rata, a raczej jej wysokość nie ulega zmianom, bez względu na modyfikacje wartości wskaźników referencyjnych w czasie obowiązywania stałej stopy. Nowo wprowadzona oferta budzi pozytywne odczucia zarówno wśród Klientów, jak i banów w Polsce.  Dotychczas z kredytu hipotecznego ze stałą stopą oprocentowania skorzystać można było wyłącznie w trzech instytucjach. Od tej pory do grona tych podmiotów dołącza Bank Pekao proponując swoim Klientom jednocześnie stałą stopę kredytu hipotecznego przez okres pierwszych 5 lat – czyli przez 60 rat kredytu. Klienci mają oczywiście możliwość przedłużenia kredytu na kolejny okres. W tym celu należy złożyć konkretny wniosek 30 dni przez zakończeniem okresu obowiązującego. Po ustaleniach stron stała stopa zostanie przedłużona na kolejne 5 lat.

Coraz więcej Polaków stara się o kredyt hipoteczny, a rozwiązania takie, jak stałe oprocentowanie, bardzo ułatwiają spłatę zobowiązań. Dzięki wprowadzeniu tej możliwości, nasi klienci mogą wybrać, jakie raty chcą płacić, a nasza oferta jest jeszcze bardziej uniwersalna

– mówił cytowany w komunikacie Pekao Artur Smolarczyk, dyrektor Biura Kredytów Mieszkaniowych w Banku Pekao.

Bank Pekao SA

Bank istnieje od 1929 roku, a jego akcje widnieją na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie od 1998 roku. Grupa w zeszłym roku osiągnęła skonsolidowany zysk netto na poziomie wyższym niż miliard złotych. W 2017 roku w banku aktywnie swoje konto prowadziło 3 878 893 Klientów. W roku 2017 spółka odnotowała 1 054 100 000 złotych skonsolidowanego zysku netto, a po pierwszym kwartale roku obecnego osiągi z tego tytułu uplasowały się na poziomie nieco wyższym niż 392 300 000 złotych. Trzeci kwartał to zysk na poziomie 606 000 000 złotych. Oznacza to wzrost o około 70 500 000 złotych, względem roku poprzedniego. Ponad 5 000 000 Klientów korzysta z usług i produktów Grupy Pekao.


źródło: https://media.pekao.com.pl/pr/488746/stale-raty-w-banku-pekao

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły

Ile kosztuje wiza do Indii?
Bez kategorii
author
25 maja 2019

Ile kosztuje wiza do Indii?

BNP Paribas oddziały w Szczecinku
Bez kategorii
author
16 kwietnia 2019

BNP Paribas oddziały w Szczecinku

Pożyczki bez zaświadczeń Sosnowiec
Pożyczki miasta
author
31 października 2017

Pożyczki bez zaświadczeń Sosnowiec

Credit Agricole podnosi prognozy PKB dla Polski
Bez kategorii
author
18 kwietnia 2019

Credit Agricole podnosi prognozy PKB dla Polski

T-Mobile Usługi Bankowe w Złotowie
Oddziały
author
19 marca 2019

T-Mobile Usługi Bankowe w Złotowie

Asystent firmowy w PKO BP
Aktualności
author
04 września 2018

Asystent firmowy w PKO BP