E-sklep w PKO BP

author
Dominika Sobieraj
06 września 2018
PKO wprowadza możliwość otwierania sklepu internetowego… przez Internet. Choć dziwnie to brzmi, chodzi o obejście pośredników i umożliwienie założenia e-sklepu prosto z poziomu bankowości elektronicznej. 

Nowa usługa PKO BP powstała dzięki współpracy banku z Shoplo – platformą, która od lat w ofercie posiada kompleksowe rozwiązania dla sprzedawców internetowych. Założenie e-Sklepu za pośrednictwem PKO BP umożliwi całodobową sprzedaż i wyjście z rynku lokalnego. 

Bank wskazuje 3 główne korzyści takiego rozwiązania. Po pierwsze – oszczędność miejsca i czasu, czyli pracujemy tam, gdzie chcemy i kiedy chcemy, np.: w kawiarni, w trasie albo na wyjeździe. Po drugie – niskie koszty początkowe, ponieważ założenie sklepu przez bankowość internetową nie wymaga dużych nakładów finansowych. Po trzecie – niskie koszty utrzymania, szczególnie w porównaniu z utrzymaniem sklepu stacjonarnego. 

Jak założyć e-Sklep?

1. Logujemy się do serwisu iPKO.
2. Wybieramy sekcję Moja firma.
3. Wchodzimy w opcję „e-Sklep”.
4. Zgadzamy się na przekazanie danych.
5. Zostajemy automatycznie przeniesieni na shoplo.pl/pkobp
6. Wybieramy opcję „Załóż nowy sklep”.
7. Zakładamy konto, wypełniamy formularz i klikamy „Wypróbuj za darmo”. 


 

Sklep możemy stworzyć według własnego upodobania. Do wyboru mamy gotowy szablon albo opcję stworzenia wyglądu sklepu za pomocą Kreatora Shoplo. Produkty możemy dodawać pojedynczo ręcznie albo zaimportować plik CSV. 

Ile kosztuje usługa?

Pakiet Starter to idealny pakiet dla początkujących sprzedawców. Umożliwia on dodanie 20 wariantów produktów w jednej wersji językowej. Liczba zdjęć przy produktach nie jest limitowana, a koszt takiego pakietu to 49 zł (przy płatności za rok z góry 45 zł).

Dwa razy droższy jest pakiet Pro, ale w jego przypadku ma już żadnego limitu dodawanych produktów. Oznacza to, że z Pakietem Pro można otworzyć już naprawdę duży sklep, w dodatku z 0% prowizji od sprzedaży. Koszt miesięczny pakietu to 99 zł, ale w przypadku płatności za rok z góry wynosi od 15 zł miesięcznie mniej.

Jeszcze lepszy pakiet otrzymał nazwę Advanced. Poza tym, co oferują mniejsze pakiety, umożliwia on logowanie Klientów, generowanie zaawansowanych raportów, a także odzyskiwanie koszyków, które zostały porzucone. Koszt miesięczny pakietu do 179 zł, a przy płatności rocznej 155 zł za miesiąc. 

Najbardziej zaawansowany jest Pakiet Vip. Za cenę 299 zł miesięcznie otrzymamy personalizację checkoutu oraz szablony e-mail HTML + RWD. W dodatku będziemy mogli stworzyć nieograniczoną liczbę wersji językowych sklepu. Nielimitowane są także widgety ecommerce oraz dostęp do raportów cyklicznych. 

Warto mieć na uwadze, że pakiet Starter i Pro nie umożliwiają kupowania po zalogowaniu i rejestracji Klienta. W tych wersjach dostępne jest jedynie kupowanie z poziomu gościa. Wszystkie pakiety są natomiast zintegrowane z systemami płatności i firmami kurierskimi. 

Dodatkowe korzyści

Przy zakupie pakietów do odebrania jest Pakiet korzyści w wysokości kilku tysięcy złotych. Otrzymać można zniżki na usługi naszego e-Biznesu. Aktualne warunki promocji pozwalają na uzyskanie:
– 3000 zł w Pakiecie korzyści dla Planu Pro oraz Advanced,
– 10 000 zł w Pakiecie korzyści dla Planu VIP (w przypadku aktywnego konta e-Service).

Źródło – strona PKO BP:
https://www.pkobp.pl/firmy/konta/esklep/esklep/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły

Płatności kartą Visa w Apple Pay w Banku Pekao
Bez kategorii
author
Patryk Byczek
16 września 2020

Płatności kartą Visa w Apple Pay w Banku Pekao

Promocja: „Kawa z bankiem” w BNP Paribas
Bez kategorii
author
Patryk Byczek
05 lipca 2020

Promocja: „Kawa z bankiem” w BNP Paribas

Santander Consumer Bank Pajęczno
Oddziały
autor wpisu
Dorota Cholewicka
20 lipca 2021

Santander Consumer Bank Pajęczno

Lombardy w Siedlcach
Lombardy
autor wpisu
Marta Janusz
07 grudnia 2022

Lombardy w Siedlcach

Polacy wydają coraz więcej na sport
Blog
author
Aneta Jankowska
17 sierpnia 2017

Polacy wydają coraz więcej na sport

Porównaj