Ekassa – opinie

Ocena klientów

2,11

Na podstawie 18 opinii

Oceń usługi:

Pozytywne opinie

5 osób

Negatywne opinie

13 osoby

Ekassa – najważniejsze informacje

Ekassa to pozabankowa firma pożyczkowa, która udziela pożyczek dla firm. Maksymalna kwota pożyczki w Ekassa to 30 000 złotych, a okres spłaty wynosi od 1 do 48 miesięcy. Firma proponuje Klientom kredyt na działalność gospodarczą, kredyt dla nowych firm, kredyt na rozwój firmy, kredyt pomostowy czy też kredyt dla małych firm. Ekassa to pożyczki ratalne dla firm. Sprawdzamy szczegóły oferty.

Dane o firmie Ekassa – opinie

 • Nazwa firmy:

  Ekassa sp. z o.o.

 • Adres:

  ul. Twarda 18, 00-105 Warszawa

 • Kapitał zakładowy:

  200 050 zł

 • Numer KRS:

  0000637673

 • Numer NIP:

  5272780167

 • Numer REGON:

  365426420

 • E-mail:

  [email protected]

Ekassa - dlaczego warto?

Ekassa to rozwiązanie dla firm, które chciałby pozyskać dodatkową gotówkę na rozwój swojej firmy. Aby wziąć pożyczkę wystarczy dowód osobisty. Sprawdź zalety oferty wskazywane przez Klientów.

 • pieniądze na koncie nawet w 15 minut
 • elastyczny termin spłaty, do 48 miesięcy
 • minimalny wiek pożyczkobiorcy to 18 lat
 • pożyczka w pełni przez Internet
 • przejrzysty kalkulator pożyczkowy

Ekassa - dlaczego nie warto?

Firma, jak każda inna, zbiera również negatywne oceny. Sprawdź, co Klientom nie podoba się w ofercie.

 • niska maksymalna kwota pożyczki
 • weryfikacja Klienta w bazach dłużników

Wymagania

 • ważny dowód osobisty

 • polskie obywatelstwo

 • zameldowanie w Polsce

 • telefon komórkowy

 • adres e-mail

 • konto w banku

 • stałe dochody

 • zdolność kredytowa

Ekassa - dane podstawowe

ul. Twarda 18

00-105 Warszawa

 

Ekassa - najważniejsze informacje o pożyczce

Ekassa to firma pożyczkowa udzielająca pożyczek na raty wyłącznie dla działalności gospodarczych. Są to, można powiedzieć, pożyczki na dowód, bo tylko ten dokument jest potrzebny Klientowi, aby złożyć wniosek o pożyczkę. Ekassa uchodzi za firmę, w której w prosty i szybki sposób można otrzymać pożyczkę dla firm. Pożyczka ratalna może opiewać na kwotę maksymalnie 30 000 zł na okres wynoszący nawet 48 miesięcy.

Klienci nie muszą przedstawiać żadnych zaświadczeń dotyczących firmy, ponieważ jak wskazuje Ekassa, pożyczkę mogą wziąć zarówno osoby posiadające firmę, jak i te, które dopiero chcą działalność założyć. Firma stara się dopasować do każdego typu Klienta.

Darmowa pożyczka w Ekassa

Niestety, firma nie posiada w swojej ofercie darmowych pożyczek ani dla stałych, ani dla nowych Klientów. Oznacza to, że każdy Klient, który zdecyduje się na pożyczkę w Ekassa będzie musiał ponieść dodatkowe koszty związane z pożyczką. Wszystkie koszty są widoczne w kalkulatorze pożyczkowym dostępnym na stronie internetowej firmy.

Kto może otrzymać pożyczkę w Ekassa?

Warunki, które wobec Klientów stawia Ekassa nie są zbyt wygórowane. Klient, który stara się o pożyczkę musi:

 • mieć od 18 do 70 lat,
 • mieć polskie obywatelstwo,
 • posiadać konto w banku, 
 • posiadać ważny dowód osobisty,
 • posiadać własny numer telefonu,
 • posiadać adres e-mail,
 • złożyć odpowiedni wniosek na stronie pożyczkodawcy.

Pożyczka w Ekassa to typowa pożyczka bez zaświadczeń. Oznacza to, że podczas wnioskowania Klient nie musi przedstawiać pożyczkodawcy żadnego dodatkowego dokumentu. Wszystko jednak zależy od zdolności kredytowej Klienta oraz tego, jak przebiegnie weryfikacja w bazach dłużników.

Jak otrzymać pożyczkę w Ekassa – krok po kroku

Aby wziąć pożyczkę w Ekassa należy przejść przez kilka bardzo prostych kroków:

 1. Na kalkulatorze pożyczkowym wybrać kwotę pożyczki oraz okres spłaty pożyczki.
 2. Wypełnić krótki wniosek, składający się z trzech formularzy: dane osobowe, dane adresowe, dane finansowe.
 3. Zweryfikować się.

1. Kalkulator pożyczkowy

Ten krok jest banalnie prosty. Wystarczy wejść na stronę internetową Ekassa i na głównym ekranie, za pomocą suwaków, wybrać kwotę pożyczki, która nas interesuje oraz okres spłaty pożyczki. Po ustaleniu tych parametrów należy naciskać przycisk „Weź swoją pożyczkę”.

2. Wniosek pożyczkowy

Ten krok również nie należy do najtrudniejszych. Na tle innych firm, Ekassa posiada naprawdę krótki wniosek pożyczkowy. Pożyczkobiorca musi podać swoje podstawowe dane, jak np. Imię, nazwisko, PESEL, numer dowodu czy NIP. Kolejne dwa formularze dotyczą danych adresowych Klienta oraz danych finansowych.

3. Weryfikacja Klienta

Klient musi zweryfikować swoją tożsamość. Najczęściej wystarczy wykonać drobny przelew na konto wskazane przez pożyczkodawcę. Przelew ma potwierdzić zgodność danych przypisanych do konta z danym, które Klient uzupełnił we wniosku pożyczkowym. Nie trzeba się martwić. Kwota przelewu po weryfikacji zostanie zwrócona na konto Klienta – jest to najczęściej 1 grosz lub 1 złotówka.

Klienci mogą się starać o indywidualne warunki pożyczki, wystarczy porozmawiać z firmą Ekassa. Dla osób z pewną sytuacja finansową przyznanie pożyczki to wyłącznie formalność.

Ekassa – kontakt, infolinia

Firma Ekassa oferuje Klientom wyłącznie jedną metodę kontaktu – kontakt e-mailowy. Z obsługą Klienta Ekassa można kontaktować się od poniedziałku do soboty. W niedziele firma nie pracuje.

Adres e-mail do Ekassa:
[email protected] – obsługa Klienta

Obsługa Klienta firmy Ekassa pracuje:
poniedziałek-piątek: 8:00 – 18:00
sobota: 9:00 – 17:00

Ekassa – logowanie

Aby zalogować się do swojego konta Klienta na stronie Ekassa należy nacisnąć przycisk „Logowanie” dostępny w górnym rogu ekranu. Aby się zalogować, Klient musi wpisać adres e-mail oraz hasło.

Jeżeli zapomnimy hasła, w łatwy sposób można wygenerować nowe. Wystarczy w panelu „Logowanie” nacisnąć „Przypomnij hasło” i w wyświetlonym oknie wpisać swój adres e-mail, który wykorzystaliśmy podczas rejestracji konta. Wówczas na numer telefonu Klient otrzyma kod SMS, który będzie trzeba wpisać w kolejnym oknie.

Przykładowe koszty pożyczki w Ekassa

Klienci w Ekassa mogą pożyczyć maksymalnie 30 000 zł z okresem spłaty do 48 miesięcy. Sprawdź szybką symulację kosztów pożyczki w przypadku różnych kwot i okresów spłaty. Jeżeli Klient weźmie pożyczkę w wysokości

 • 2000 zł z okresem spłaty wynoszącym 6 miesięcy, to całkowita kwota do spłaty wynosi 2501 zł,
 • 5000 zł z okresem spłaty wynoszącym 6 miesięcy, to całkowita kwota do spłaty wynosi 6253 zł,
 • 8000 zł z okresem spłaty wynoszącym 12 miesięcy, to całkowita kwota do spłaty wynosi 10 640 zł,
 • 15 000 zł z okresem spłaty wynoszącym 18 miesięcy, to całkowita kwota do spłaty wynosi 21 998 zł,
 • 20 000 zł z okresem spłaty wynoszącym 24 miesiące, to całkowita kwota do spłaty wynosi 30 784 zł,
 • 25 000 zł z okresem spłaty wynoszącym 36 miesięcy, to całkowita kwota do spłaty wynosi 42 350 zł,
 • 30 000 zł z okresem spłaty wynoszącym 48 miesięcy, to całkowita kwota do spłaty wynosi 55 752 zł.

Całkowita kwota kredytu jest tym wyższa, im wyższa jest kwota kredytu i dłuższy okres spłaty. Firma oferuje Klientom przejrzyste warunki kredytowania.

Windykacja w Ekassa

Są Klienci, którzy od drugiej raty pożyczki przestają ją spłacać. Właśnie dlatego Firma Ekassa przeprowadza windykację, jeżeli Klient nie spłaca swoich pożyczek na czas. Windykacja odbywa się na dwa różne sposoby. Po pierwsze, tak zwana “windykacja miękka“. Oznacza to dążenie do tego, żeby dłużnik i windykator w porozumieniu dogadali się co do nowych warunków spłaty długu.

Oczywiście nie warto unikać kontaktu z windykatorem.Trudności w spłacie nigdy nie są przyjemne, ale jeszcze gorsze są konsekwencje wynikające z braku dążenia do tej spłaty.

Jeżeli ten sposób nie jest skuteczny i Klient nadal nie chce zwrócić pieniędzy, firma wchodzi na drogę tzw. windykacji twardej, czyli po prostu skierowanie sprawy do sądu. Jest to w dalszym ciągu łagodna forma odzyskiwania długu. Sprawa w sądzie skończy się wyrokiem nakazującym nam oddać pożyczone pieniądze. Ostatecznością może być natomiast egzekucja komornicza, które te pieniądze z nas ściągnie. Warto wiedzieć, że osoby mające komornika nie są już mile widziane w firmach pożyczkowych oraz bankach. Mogą korzystać praktycznie tylko z pożyczek z komornikiem.

Ekassa – pożyczka w pełni online

Pożyczka w Ekassa należy do grupy produktów, które są dostępne całkowicie przez Internet. Oznacza to, że Klienci nie muszą wychodzić z domu, aby otrzymać dodatkowe finansowanie. Wypełnienie wniosku trwa zaledwie kilkanaście minut, podobnie jak weryfikacja Klienta. Wydanie decyzji pożyczkowej również trwa kilkanaście minut, w związku z czym Klient w ciągu kilkudziesięciu minut może mieć pieniądze na swoim koncie – oczywiście po uzyskaniu pozytywnej decyzji pożyczkowej.

Czy Ekassa weryfikuje Klienta w bazach?

Tak, firma weryfikuje bazy dłużników przed udzieleniem pożyczki danej osobie. Poprzez sprawdzenie tych informacji ustalana jest wiarygodność klienta.

Firma Ekassa weryfikuje swoich klientów w następujących bazach:

– ERIF Biuro Informacji Gospodarczej S.A.
– Biuro Informacji Gospodarczej InfoMonitor S.A.
– Krajowy Rejestr Długów S.A.,
– Biuro Informacji Kredytowej S.A.

Poza tym firma sprawdza także Platformę Wymiany Informacji Pożyczkowej prowadzoną przez CRiF sp. z o.o. Istotne jest jednak to, że sprawdzenie nas w bazach nie oznacza od razu odmownej decyzji pożyczkowej. Przeciwnie – jeżeli występujemy w takich bazach, ale są tam pozytywne informacje na nasz temat (że mamy długi, ale spłacamy je na czas), mamy nadal szansę na pożyczkę w Ekassa.

Jeżeli natomiast widnieją tam negatywne informacje na nasz temat możemy mieć kłopot z uzyskaniem pożyczki w Ekassa. W takiej sytuacji można ubiegać się o pożyczkę bez baz.

Przedłużenie pożyczki w Ekassa

Niestety firma nie podaje żadnych informacji odnośnie do możliwości przedłużenia terminu spłaty pożyczki. Jeżeli jednak Klient chciałby skorzystać z takiego rozwiązania, należy skontaktować się z firmą pożyczkową drogą e-mailową i tam ustalić wszelkie szczegóły tej usługi.

Kiedy otrzymam pieniądze z Ekassa?

Firma stara się realizować przelew do Klienta tak szybko, jak tylko może. Oznacza to, że Klient może otrzymać pieniądze na swoje konto nawet w 15 minut od momentu uzyskania pozytywnej decyzji pożyczkowej. Czas oczekiwania zależy głównie od banków, w których konta posiadają obydwie strony transakcji. Jeżeli konta są w tym samym banku to pieniądze dotrą do Klienta o wiele szybciej niż w przypadku, gdy konta bedą w różnych bankach.

Ekassa – ogólne informacje

Pożyczka w Ekassa może być traktowana jako pożyczka konsolidacyjna – jeżeli Klient spłaci swoje inne długi z tej pożyczki. Spłata pożyczki z pieniędzy pożyczonych od Ekassa nie jest zabroniona, ponieważ jest to pożyczka na dowolny cel. Pożyczki konsolidacyjne jako produkt nie są jednak udzielane przez firmę. Warto tez wiedzieć, że przy wcześniejszej spłacie pożyczki Klient może liczyć na zwrot części kosztów. W przypadku terminowo spłacanych rat Klient umacnia swoją zdolność kredytową.

Pytania i odpowiedzi

Klienci mogą w Ekassa pożyczyć maksymalnie 30 000 zł.

Firma Ekassa to pożyczki skierowane do działalności gospodarczych.

Nie.  Jedynie Klienci firmowi mogą otrzymać pożyczki dla firm, które oferuje Ekassa?

Tak. Klienci chwalą sobie współpracę z firmą Ekassa.

Tak. Jeżeli Klient będzie unikał spłaty pożyczonych pieniędzy, może na niego zostać nałożona kara w postaci odsetek karnych,

Jeżeli jest po terminie spłaty pożyczki, a my nie spłaciliśmy pożyczki, trzeba się czym prędzej skontaktować i porozumieć z Ekassą.

Jeżeli spłacimy pożyczkę przed terminem, możemy ubiegać się o zwrot kosztów od firmy.

Zostaw swoją opinię o firmie Ekassa

Pożyczkę w Ekassa możesz ocenić poprzez kliknięcie kciuka w górę lub w dół w naszym głosowaniu. Twoja ocena może pomóc innym osobom w decyzji, czy rzeczywiście warto skorzystać z oferty tej firmy!

Swoją historią z Ekassa możesz podzielić się również w komentarzu. 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Wszystkie komentarze

fima
fima
2024-04-23 15:06:06

Wielkie dzięki dla Ekassa za pomoc w spełnieniu mojego marzenia o podróży dookoła świata! Dzięki pożyczce, którą otrzymałem w krótkim czasie, mogłem zrealizować swoje plany i poznać nowe kultury. To było niesamowite doświadczenie!

Oliwia
Oliwia
2024-04-15 12:50:27

Czy ktoś mógłby podzielić się opinią na temat Ekassy? Jakie masz wrażenia? Czy uważasz, że są godni zaufania?

Wojciech
Wojciech
2024-04-08 17:36:27

Bardzo polecam Ekassa każdemu, kto potrzebuje szybkiej gotówki bez zbędnych formalności. Bardzo prosty i przejrzysty proces aplikacji!

Jan
Jan
2024-04-01 17:39:52

Ekassa realna pomoc w sytuacjach finansowych. Kiedy pilnie potrzebowałem środków na remont mieszkania, najlepszym rozwiązaniem okazała się Ekassa. Szybki czek i natychmiastowy przelew!

Wojciech
Wojciech
2024-03-20 16:28:04

Jestem bardzo zadowolony z usługi pożyczek długoterminowych Ekassa. Dzięki nim mogłem spłacać swoje zobowiązania w wygodnych ratach, bez nadmiernego obciążenia budżetu. Gorąco polecam każdemu, kto szuka uczciwej i transparentnej pożyczki!

Porównaj