Kredyt dla firm

Kredyt dla firm

Rozwój firmy jest bardzo ważny. Czasami jednak, by rozwijać swoją działalność potrzebny jest dodatkowy zastrzyk gotówki. Podobnie dzieje się, gdy pojawiają się trudności. W takich wypadkach doskonałym rozwiązaniem jest kredyt dla firm. Kredyty to także doskonałe rozwiązanie dla firm, które dopiero zaczynają swoją przygodę na rynku. Korzystne oprocentowanie pozwala na rozwój i spłatę zadłużenia, gdy już zaczniemy zarabiać. Banki i firmy prześcigają się z ofertami pożyczek dla przedsiębiorców, dlatego warto dokładnie przestudiować oferty, by wybrać najlepszą propozycję. Nasi specjaliści na bieżąco analizują oferty kredytów dla firm w różnych bankach, zestawiając je w przejrzyste zestawienia.

author
Dominika Byczek
01 lutego 2023

Kredyty dla firm - oferty

Spis treści:

 1. Kredyty dla firm - oferty
 2. Kto może otrzymać kredyt dla firm?
 3. Wymagania kredytu firmowego
 4. Jak otrzymać kredyt dla firm?
 5. Kredyty skierowane do firm - dodatkowe udogodnienia
 6. Kredyty dla firm na dowolny cel
 7. Plusy i minusy kredytów dla firm
Zwiń spis treści

Kto może otrzymać kredyt dla firm?

O kredyt dla firm mogą w szczególności wnioskować:

– przedsiębiorcy prowadzący jednoosobową działalność gospodarczą,
– spółki cywilne,
– spółki jawne,- spółki partnerskie,
– spółki komandytowe,
– spółki komandytowo-akcyjne,
– spółki z ograniczoną odpowiedzialnością,
– spółki akcyjne (jeżeli ich właścicielami są osoby fizyczne).

Wszystkie grupy wskazane powyżej mogą wnioskować również o kredyt konsolidacyjny dla firm.

Wymagania kredytu firmowego

Przede wszystkim wymaganiem kredytu dla firm jest zawsze to, by wnioskowała o niego osoba pełnoletnia, legitymująca się ważnym i własnym dowodem osobistym i będąca w pełni czynności prawnych.

Niektóre banki wymagają, by firma już funkcjonowała – Alior Bank na przykład przyjmuje wnioski firm, które mają już zakończony rok obrachunkowy obejmujący co najmniej 10 miesięcy. Idea Bank wymaga natomiast stażu prowadzenia działalności aż przez 12 miesięcy.

Ważnymi dokumentami będą:

– ostatnia deklaracja PIT 36/36L wraz z potwierdzeniem jej złożenia w US (dla tych, którzy składają taką deklarację, czyli: osób fizycznych, spółek cywilnych, spółek jawnych, spółek partnerskich),
– zaświadczenie o braku zaległości wobec ZUS i US,
– okresowe dokumenty finansowe, czyli w szczególności księga przychodów i rozchodów oraz rachunek zysków i strat.

Nie wszystkie banki oczekują jednak kompletu tych dokumentów. Idea Bank chwali się na przykład tym, że nie wymaga zaświadczeń z ZUS-u i US. Jeśli chcemy uniknąć konieczności dostarczania szeregu dokumentów, to powinniśmy zainteresować się pożyczkami bez zaświadczeń.

Jak otrzymać kredyt dla firm?

Proces otrzymywania kredytu dla firm w każdym miejscu wygląda nieco inaczej, ale w pewnym uproszczeniu możemy wskazać etapy właściwie dla brania kredytu dla firm. Część kroków w przypadku różnych firm i banków jest identyczna.


Aby otrzymać kredyt dla firm:

1) Przeglądamy różne oferty kredytowe (np.: w takim rankingu, jak ten, który jest wskazany w naszym artykule).
2) Wybieramy ofertę, która wydaje się nam najbardziej korzystna.
3) Klikamy “złóż wniosek”.
4) Wskazujemy pożądaną kwotę pożyczki i okres spłaty.
5) Wypełniamy wniosek pożyczkowy.
6) Załączamy wszystkie wymagane dokumenty.
8) Oczekujemy na weryfikację naszego wniosku.
9) Otrzymujemy decyzję kredytową.
10) Pieniądze trafiają na nasze konto.


Decyzja kredytowa jest zazwyczaj wydawana bardzo szybko – nawet w ciągu 10 minut od wysłania wniosku. Środki finansowe najczęściej wpływają na nasze konto w następnym dniu roboczym (liczonym od dnia uzyskania pozytywnej decyzji kredytowej). Sprawdź oferty kredytów dla zadłużonych.

Kredyty skierowane do firm - dodatkowe udogodnienia

Przy kredytach dla firm przedsiębiorcom często proponowane są dodatkowe opcje. Idea Bank oferuje na przykład możliwość dodatkowego finansowania do kredytu (leasingu lub faktoringu). W pakiecie kredytowym w Idea Banku przedsiębiorca otrzymuje także dostęp do:

– platformy Idea Cloud z aplikacją mobilną,
Chmury Faktur, czyli platformy do wystawiania faktur.

Ranking kredytów dla firm

Osoby poszukujące dobrej oferty kredytów firmowych powinny skorzystać z rankingów ofert. Jeden z nich znajdziesz na górze naszego wpisu. Każde zobowiązanie finansowe musi być bowiem dobrze przemyślane. Pamiętajmy o tym, że poza pożyczoną kwotą będziemy oddać dodatkowe koszty wynikające z ubezpieczeń, odsetek, marży, prowizji i innych dodatkowych opłat. Niektóre instytucje proponują także skorzystanie z dodatkowych usług, które również mogą wiązać się z dodatkowymi opłatami.

Dlatego przed wzięciem kredytu warto upewnić się, że nasz budżet jest gotowy na spłacanie comiesięcznych rat. Dzięki rankingom ofert kredytów dla firm, można w łatwy sposób dowiedzieć się, jakie warunki stawiają konkretni kredytodawcy, jakie kwoty można pożyczyć, jaki może być czas spłaty, a także jakie mogą być warunki finansowania. Mając wszystkie oferty w jednym miejscu, bardzo łatwo porównać każdą z nich, a w ten sposób z pewnością możemy dokonać rozsądnej decyzji w wyborze oferty, która najbardziej sprosta naszym oczekiwaniom.

Kredyty dla firm na dowolny cel

Kredyt dla firm, czy nawet kredyt dla nowych firm, jest tak naprawdę kredytem na dowolny cel. Większość tych ofert to bowiem kredyty gotówkowe, w których nikt nie wnika, na co chcemy przeznaczyć pieniądze. Nieraz we wniosku kredytowym możemy spotkać się z rubryką, w której oczekuje się od Klienta podania, na co potrzebuje pieniędzy.

Nigdy jednak zadeklarowany cel kredytu nie będzie warunkował tego, czy otrzymamy finansowanie, czy nie. Jeżeli kredytodawca oczekuje podania tego we wniosku, to robi to jedynie w celach statystycznych. Ponadto zawsze możemy w tym miejscu wpisać rzecz dowolną, nikt tak naprawdę nie sprawdzi, na co przeznaczymy pieniądze z kredytu gotówkowego. Podobnie jest zresztą w przypadku popularnych kredytów na dowód.

Jaki kredyt można dostać na firmę?

Przedsiębiorcy, którzy potrzebują finansowania na rozwój firmy, mają kilka możliwości uzyskania środków. Finansowani dostępne jest w postaci:

– kredytów gotówkowych,

– kredytów obrotowych,

– kredytów inwestycyjnych,

– linii kredytowych,

– linii kredytowych w rachunku.

Możliwości jest więc całkiem sporo. Warto mieć świadomość, że większość ofert uzyskać można na zupełnie dowolny cel. Wyjątkiem jest wyłącznie kredyt inwestycyjny – ten wymaga bowiem określenia celu przeznaczenia środków. Pozostałe oferty są natomiast dostępne na dowolny cel. Jest to dobre rozwiązanie, gdy nie jesteśmy pewni, na co dokładnie będziemy musieli przeznaczyć finansowanie.

Inną opcją są np. oferty pożyczek pozabankowych dla firm. To są oferty finansowania od instytucji pożyczkowych, które także oferują środki na zupełnie dowolny cel – podobnie jak pożyczki bez BIK.

Po jakim czasie dostaniemy kredyt na firmę?

Większość ofert skierowanych do przedsiębiorców dostępne są dopiero po 12 miesiącach od rozpoczęcia działalności. Tylko w nielicznych wypadkach istnieje możliwość odejścia od tej zasady. Wówczas po finansowanie sięgnąć można już nawet po 6 miesiącach działania firmy, a w wyjątkowych przypadkach już od pierwszego dnia. Takie oferty przewidują kredyty dla nowych firm.

Najczęściej krótszy staż akceptowany jest w przypadku osób, które wcześniej pracowały na etat w podobnej branży. Chodzi na przykład o fryzjerów, którzy wcześniej pracowali u kogoś w salonie, a teraz otworzyli własny. Podobnie szanse mają tak zwane zawody wolne, czyli księgowi, lekarze czy prawnicy. Zawody te wiążą się ze stosunkowo niskim ryzykiem nieudanej działalności.

Oprocentowanie kredytu firmowego

Istotną kwestią podczas brania kredytu jest wysokość jego oprocentowania. Wskaźnik Rzeczywistej Rocznej Stopy Oprocentowania (RRSO) informuje nas o całkowitych kosztach kredytu w skali roku. W zamieszczonych przez nas ofertach znaleźć można oferty z RRSO w wysokości 9,59%.

Im wyższe oprocentowanie kredytu, tym wyższe będą odsetki. A zatem będzie to większe obciążenie dla naszego portfela. Co ciekawe, można jednak obniżyć dzięki wliczeniu odsetek w koszty wynikające z prowadzenia działalności, co pozwala zmniejszyć wysokość podatków.

Plusy i minusy kredytów dla firm

Najczęściej wskazywane dobre strony kredytów dla firm:

 • szybka decyzja pożyczkowa,
 • możliwość sprawdzenia wielu kombinacji czasu spłaty i pożyczanej kwoty w kalkulatorach internetowych w celu wyboru najkorzystniejszej oferty,
 • przelew pieniędzy nawet w kilkanaście minut,
 • niedużo formalności (w większości proces opiera się o podanie danych osobowych oraz informacji z naszego dowodu osobistego),
 • możliwość wzięcia pożyczki na dowolny cel (bez jego wskazania),
 • anonimowość względem osób fizycznych (o naszym zadłużeniu wie tylko wirtualny pożyczkodawca).

Najczęściej wskazywane złe strony kredytów dla firm:

 • weryfikacja w bazach dłużników,
 • wysokie odsetki w przypadku spóźnienia ze spłatą,
 • możliwe wysokie tzw. koszty dodatkowe kredytu.

Kredyt dla firm - pytania i odpowiedzi

Maksymalna kwota kredytu to aż 3 miliony złotych. Taką kwotę oferuje na przykład Alior Bank (dla małych i średnich firm). Nest Bank oferuje firmom maksymalnie 550 000 zł, a Idea Bank do 400 000 zł w ramach kredytu obrotowego bez zabezpieczeń.

Wypłata środków przeprowadzana jest zazwyczaj bardzo szybko – przy większości ofert otrzymujemy zapewnienie, że pieniądze znajdą się na podanym przez koncie bankowym w ciągu maksymalnie 24 godzin.

Z reguły pieniądze pożyczane w ramach kredytu dla firm są kredytami na dowolny cel. Jeżeli kredytodawca we wniosku zapyta nas o cel pożyczki, to będzie to robił raczej w celach statystycznych niż po to, by od naszej odpowiedzi uzależnić fakt przyznania/nieprzyznania nam kredytu.

Zgoda współmałżonka jest z reguły wymagana tylko wtedy, kiedy między małżonkami istnieje wspólność majątkowa. Jeżeli nie mamy wspólności majątkowej, na 99% będziemy mogli wziąć kredyt dla firm decydując o tym samodzielnie.

Żeby wybrać najlepszy kredyt dla firm, musimy przede wszystkim porównać dostępne na rynku oferty. Możemy zrobić to albo samodzielnie, albo wykorzystać do tego celu porównywarki internetowe, które pomogą nam automatycznie dobrać najkorzystniejszą ofertę do podanych przez nas parametrów.

Musimy mieć świadomość, że wszystkie kredyty w Polsce dostępne są od 18 roku życia. Nie oznacza to jednak, że każda pełnoletnia osoba otrzyma finansowanie w banku – granica 18 lat to tylko punkt wyjścia. Każdy bank ma prawo do nakładania własnych wymogów i większość banków korzysta z tego prawa podwyższając granicę minimalnego wieku potencjalnego Klienta. Z reguły granica ustalana jest na poziomie 19, 21 albo 24 lat.

Tak, kredytodawcy z reguły wyznaczają górną granicę wiekową dla swoich Klientów. Zazwyczaj pokrywa się ona z wiekiem emerytalnym wyznaczanym albo wokół niego oscyluje. Dokładne informacje dotyczące wieku powinniśmy znaleźć zawsze na stronie internetowej danego kredytodawcy.

Tak, oferty kredytowe z naszego rankingu są kredytami online. Na samym początku online możemy zorientować się w samych ofertach, potem również online składamy wniosek kredytowy i załączamy konieczne dokumenty. Sama decyzja kredytowa przychodzi najczęściej na e-mail lub przez SMS, a wypłata kredytu jest realizowana w formie przelewu. Od początku do końca procesu kredytowego właściwie musimy wstać z kanapy tylko raz – by przynieść sobie dowód osobisty i ewentualne dokumenty, których skan trzeba załączyć do wniosku.

Tak, nowe firmy również mogą uzyskać kredyty, ale nie takie, jak ujęliśmy w powyższym zestawieniu. Dla nowych firm przygotowane są zupełnie inne oferty. Te, które znalazły się w naszym rankingu, kierowane są do firm, które mają za sobą już jakiś czas działalności (z reguły wymagane jest co najmniej 10-12 miesięcy prowadzenia działalności).

Tak, firmy mają szansę uzyskać kredyty mimo zadłużenia w ZUS i US, ale nie wszędzie. Tylko niektóre oferty są dostępne dla takich firm, więc musimy uważnie przyglądać się propozycjom, które nas zainteresują. Istnieją także oferty typowych kredytów na ZUS i US, wtedy nie tylko udzielane są one tym, którzy takie zadłużenia posiadają, ale także w tym celu, by te zadłużenia właśnie spłacić.

Udzielenie kredytu firmie w teorii jest proste, lecz w praktyce sprawa się nieco komplikuje. Firmy muszą spełniać określone warunki, aby kredyty bankowe czy pożyczki pozabankowe były dla nich dostępne. Kredyt gotówkowy w banku jest oczywiście o wiele ciężej uzyskać niż pożyczkę w firmie pozabankowej. Wszystko zależy jednak od danej instytucji. Wiadomo, że trzeba wybrać kwotę pożyczki oraz wybrać termin, do końca którego na konto bankowe pożyczkodawcy wniesiemy spłatę kredytu.

Wszystkie szczegóły dotyczące parametrów wybranej przez nas pożyczki dla firm znajdziemy na stronie internetowej banku lub instytucji pożyczkowej. Podobnie ma się cały proces w przypadku Klientów indywidualnych. Oprócz standardowych zobowiązań, Klienci firmowi mogą skorzystać z możliwości, jaką jest kredyt w rachunku bieżącym. Jest to nieco inny kredyt od tych najpopularniejszych. Kredyt w rachunku bieżącym polega na tym, że Klient otrzymuje daną pulę pieniędzy, z której może korzystać na bieżąco. Różnica jest taka, że kredyt w rachunku bieżącym spłaca się przy każdej wpłacie gotówki na konto Klienta. Wówczas wszystko widać właśnie w rachunku bieżącym Klienta, dzięki czemu ten stale widzi, jaka kwota została wykorzystana i spłacona. W rachunku bieżącym widać dodatkowo oczywiście całą historię płatności.

Jeżeli prowadzisz jednoosobową działalność gospodarczą to poszukaj w swojej bankowości internetowej kredytów, które dostępne są w Twoim banku. Najczęściej najlepiej jest wziąć pożyczkę w tym banku, w którym prowadzimy konto firmowe. Nieraz prowadzenie konta firmowego jest wręcz obligatoryjne przy wzięciu kredytu.

Inną możliwością jest kredyt obrotowy, lecz ten jest skierowany raczej do większych firm, niż JDG. Kredyt obrotowy polega na finansowaniu aktualnej działalności firmy. Kredyt obrotowy pozwala pokryć część kosztów związanych z zatrudnieniem personelu, czy np. kosztów administracyjnych.

Podsumowanie

 1. Obecnie w naszym rankingu dostępnych jest 6 ofert kredytów dla firm.
 2. Kredyty mogą stanowić rozwiązanie dla firm, które nie radzą sobie z bieżącymi kosztami.
 3. O kredyt firmowy mogą wnioskować zarówno przedsiębiorcy prowadzący jednoosobową działalność gospodarczą, jak i spółki.
 4. Kredyty skierowane do firm dostępne są jedynie dla osób pełnoletnich.
 5. Z reguły kredyty firmowe nie są udzielane nowym firmom, a takim, które mają za sobą już co najmniej 10 lub 12 miesięcy działalności.
 6. Najważniejszymi dokumentami do uzyskania kredytów dla firm jest deklaracja PIT 36/36L, zaświadczenie o braku zaległości wobec ZUS i US oraz okresowe dokumenty finansowe firmy.
 7. Kredyty firmowe dostępne są praktycznie w 100% online – osobiście musimy złożyć tylko podpis.
 8. Środki z kredytu przelewane są na konto zazwyczaj w ciągu 24 godzin.
 9. Decyzja kredytowa wydawana jest najczęściej już w 10 minut od złożenia wniosku.
 10. Maksymalna kwota kredytu dla firm to aż 3 mln zł.
 11. Należy dokładnie czytać wszystkie zapisy znajdujące się w umowie kredytu.
 12. Sprawdź, czy dobrym rozwiązaniem dla Ciebie będzie kredyt w rachunku bieżącym.

Dane o pożyczkodawcach i przykłady reprezentatywne


1) Weź to na firmę

Nazwa pożyczkodawcy: Al Finance Sp. z o.o.

Adres: ul. Tarasa Szewczenki 8, 40-855 Katowice

RRSO: 9,59 %

Przykład reprezentatywny:

RRSO dostępnych u pośrednika kredytów konsumenckich w „Ofercie dla Nowych Klientów” wynosi 9,59%, całkowita kwota zobowiązania: 25 455,06 zł, całkowita kwota do zapłaty przez Konsumenta: 36 027,48 zł, oprocentowanie stałe 1,64%, całkowity koszt kredytu: 10 572,43 zł (w tym: prowizja 2 361,43 zł, odsetki 8 211,00 zł), 56 miesięcznych rat równych w wysokości 433,79 zł. Kalkulacja została dokonana na dzień 31.01.2019 r. na reprezentatywnym przykładzie. „Oferta dla Nowych Klientów” dotyczy Klientów, którzy złożyli pierwszy wniosek o kredyt konsumencki na bancovo.pl po 20.02.2019 r.

RRSO dostępnych u pośrednika kredytów konsumenckich wynosi 60,54 %, całkowita kwota zobowiązania (bez kredytowanych kosztów) 4.681,85 zł, całkowita kwota do zapłaty 8.932,95 zł, oprocentowanie stałe 9,26%, całkowity koszt kredytu 4.251,10 zł (w tym: prowizja 3.094,31 zł, odsetki 1.156,79 zł), 36 miesięcznych równych rat w wysokości po 248,21 zł. Kalkulacja została dokonana na dzień 26.12.2018 r. na reprezentatywnym przykładzie. Przykłady reprezentatywne kredytodawców i pożyczkodawców współpracujących z AL Finance znajdziesz na tej stronie.


2) Bancovo

Nazwa pożyczkodawcy: Al Finance Sp. z o.o.

Adres: ul. Tarasa Szewczenki 8, 40-855 Katowice

RRSO: 9,59 %

Przykład reprezentatywny:

RRSO dostępnych u pośrednika kredytów konsumenckich w „Ofercie dla Nowych Klientów” wynosi 9,59%, całkowita kwota zobowiązania: 25 455,06 zł, całkowita kwota do zapłaty przez Konsumenta: 36 027,48 zł, oprocentowanie stałe 1,64%, całkowity koszt kredytu: 10 572,43 zł (w tym: prowizja 2 361,43 zł, odsetki 8 211,00 zł), 56 miesięcznych rat równych w wysokości 433,79 zł. Kalkulacja została dokonana na dzień 31.01.2019 r. na reprezentatywnym przykładzie. „Oferta dla Nowych Klientów” dotyczy Klientów, którzy złożyli pierwszy wniosek o kredyt konsumencki na bancovo.pl po 20.02.2019 r. RRSO dostępnych u pośrednika kredytów konsumenckich wynosi 60,54 %, całkowita kwota zobowiązania (bez kredytowanych kosztów) 4.681,85 zł, całkowita kwota do zapłaty 8.932,95 zł, oprocentowanie stałe 9,26%, całkowity koszt kredytu 4.251,10 zł (w tym: prowizja 3.094,31 zł, odsetki 1.156,79 zł), 36 miesięcznych równych rat w wysokości po 248,21 zł. Kalkulacja została dokonana na dzień 26.12.2018 r. na reprezentatywnym przykładzie.

AL Finance Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Katowicach (40 – 855), ul. Tarasa Szewczenki 8, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy Katowice-Wschód w Katowicach, VIII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS 0000646878, NIP 6751565906.


3) Gotówkovo.pl

Nazwa pożyczkodawcy: Al Finance Sp. z o.o.

Adres: ul. Tarasa Szewczenki 8, 40-855 Katowice

RRSO: 9,59 %

Przykład reprezentatywny:

RRSO dostępnych u pośrednika kredytów konsumenckich w „Ofercie dla Nowych Klientów” wynosi 9,59%, całkowita kwota zobowiązania: 25 455,06 zł, całkowita kwota do zapłaty przez Konsumenta: 36 027,48 zł, oprocentowanie stałe 1,64%, całkowity koszt kredytu: 10 572,43 zł (w tym: prowizja 2 361,43 zł, odsetki 8 211,00 zł), 56 miesięcznych rat równych w wysokości 433,79 zł. Kalkulacja została dokonana na dzień 31.01.2019 r. na reprezentatywnym przykładzie. „Oferta dla Nowych Klientów” dotyczy Klientów, którzy złożyli pierwszy wniosek o kredyt konsumencki na bancovo.pl po 20.02.2019 r.

RRSO dostępnych u pośrednika kredytów konsumenckich wynosi 60,54 %, całkowita kwota zobowiązania (bez kredytowanych kosztów) 4.681,85 zł, całkowita kwota do zapłaty 8.932,95 zł, oprocentowanie stałe 9,26%, całkowity koszt kredytu 4.251,10 zł (w tym: prowizja 3.094,31 zł, odsetki 1.156,79 zł), 36 miesięcznych równych rat w wysokości po 248,21 zł. Kalkulacja została dokonana na dzień 26.12.2018 r. na reprezentatywnym przykładzie.

author
Dominika Byczek
Ekspertka finansowa, redaktorka, magister Uniwersytetu Gdańskiego. Z zadluzenia.com związana od 2014 roku, redaktor naczelna portalu do 2020 roku. Specjalizuje się w tworzeniu poradników finansowych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Wszystkie komentarze

aga_aga
aga_aga
2023-07-07 17:00:59

Gorąco polecam serwis CapitalKo. Ubiegałam się o kredyt w różnych instytucjach finansowych, a jednak w CapitalKo otrzymałam decyzję kredytową za kilka minut i była jak najbardziej zadowolona z oferowanych warunków kredytowania. Krótko mówiąc polecam!

ARoss
ARoss
2020-04-21 17:53:37

Nie bardzo rozumiem tych optymistycznie przedstawionych warunków uzyskania kredytu, tu przykład: Spółka realizuje umowę inwestycyjną z zaawansowaniem 35% wartości umowy, wystąpiła do banku o kredyt na zakup urządzeń o wartości 20% wartości umowy i pomimo przedstawieni bardzo dobrych dokumentów finansowych za rok ubiegły: RZI, Bilans, F01 nie może otrzymać kredytu. Wartość kredytu stanowi 4% wartości obrotu spółki za rok ubiegły. Proszę o wyjaśnienie autora artykułu dlaczego piszecie nieprawdę o tak szerokich możliwościach pozyskania kredytów oferowanych przez banki. Taki działanie powoduje wyłącznie zbieranie przez banki pełnych informacji o kondycji finansowej klienta jego danych finansowych, miejscach realizowanych kontraktów i jego wartości, odpowiedzi na wnioski kredytowe są zwykle odmowne a dane pozostają własnością banków, i to jet OK?

Podobne artykuły

Maszyny zastąpią pracowników firm windykacyjnych?

W ostatnich latach coraz więcej mówi się o pozytywach korzystania z rozwiązań sztucznej inteligencji w różnych sektorach rynkowych. Korzyści mogą także odnotować firmy windykacyjne, które coraz chętniej rezygnują z powiększania kadr, stawiając na nowoczesne boty i inne rozwiązania oparte na technologi AI.

author
Halszka Gronek
28 listopada 2019
Ekspertka finansowa na zadluzenia.com, ukończyła dziennikarstwo i socjologię na Uniwersytecie Gdańskim. Autorka kompendiów wiedzy na temat społecznych aspektów świata finansów i ekonomii.

10 lat PKO Junior

PKO Junior, konto dla najmłodszych w jednym z największych banków w Polsce, obchodzi swoje 10. urodziny! Konto dla dzieci w wieku 0-12 lat założyło już prawie 730 tysięcy dzieci.

author
Dominika Byczek
12 lipca 2023
Ekspertka finansowa, redaktorka, magister Uniwersytetu Gdańskiego. Z zadluzenia.com związana od 2014 roku, redaktor naczelna portalu do 2020 roku. Specjalizuje się w tworzeniu poradników finansowych.

Pożyczki na SMS – szybka wypłata

Chcesz szybko otrzymać pieniądze bez wychodzenia z domu? Sprawdź najlepsze oferty pożyczek na SMS, których wnioskowanie odbywa się za pomocą wiadomości SMS. Minimum formalności i szybki proces pożyczkowy.

author
Aleksandra Gościnna
05 lipca 2022
Ekspertka finansowa, magister Uniwersytetu Gdańskiego i absolwentka studiów podyplomowych na UW. W latach 2021-2023 redaktor naczelny zadluzenia.com. Specjalistka ds. e-marketingu i promocji online.

BNP Paribas oddziały w Myszkowie

BNP Paribas posiada swój oddział w Myszkowie. Poniżej znajdziesz wszystkie najważniejsze informacje odnośnie do placówki banku w Twoim mieście.

author
Patryk Byczek
22 kwietnia 2019
Ekspert finansowy, z zadluzenia.com związany od 2015 roku. Absolwent Uniwersytetu Gdańskiego. Redaktor naczelny portalu, specjalizuje się w analizie produktów finansowych, promocji bankowych i recenzowaniu kredytów.

Bank Spółdzielczy w Pruszkowie sesje przychodzące i wychodzące

Chcesz sprawdzić, o której godzinie pieniądze dotrą na konto w Banku Spółdzielczym w Pruszkowie? A może chcesz wiedzieć, o jakiej porze przelew zostanie realnie wysłany z konta w tym banku? Sprawdź sesje przychodzące i wychodzące Elixir w Bank Spółdzielczym Pruszków.

author
Patryk Byczek
23 września 2019
Ekspert finansowy, z zadluzenia.com związany od 2015 roku. Absolwent Uniwersytetu Gdańskiego. Redaktor naczelny portalu, specjalizuje się w analizie produktów finansowych, promocji bankowych i recenzowaniu kredytów.

Urząd Komunikacji Elektronicznej – najważniejsze informacje

Nad całym polskim rynkiem przedsiębiorstw komunikacyjnych i pocztowych czuwa jedna instytucja – Urząd Komunikacji Elektronicznej. Sprawdziliśmy, kto stoi na czele tego organu, jakie pełni zadania i w jaki sposób uzyskać pomoc od państwa.

author
Halszka Gronek
04 lutego 2019
Ekspertka finansowa na zadluzenia.com, ukończyła dziennikarstwo i socjologię na Uniwersytecie Gdańskim. Autorka kompendiów wiedzy na temat społecznych aspektów świata finansów i ekonomii.
Porównaj