Pożyczki dla firm – pozabankowe pożyczki

Pożyczki dla firm – pozabankowe pożyczki

author
Dominika Sobieraj
19 stycznia 2023

Banki bardzo niechętnie pożyczają osobom prowadzącym działalność gospodarczą, zwłaszcza tym bez długiego stażu na rynku. Chętnie to wykorzystują to firmy pożyczkowe, które bez zbędnych formalności pożyczają nawet do 150 000 zł. Sprawdź najlepsze pożyczki pozabankowe dla firm.

Pożyczki w instytucjach pozabankowych dla firm - ranking

Pożyczki w instytucjach pozabankowych dla firm – szczegóły oferty:

Kwota:200 000 zł
Okres spłaty:10 lat
Wniosek przez Internet:tak
Na co:dowolny cel
Sposób wypłaty:na konto lub na czek GIRO
RRSO:od 9,59%

Pożyczkę dla firm otrzymamy łatwiej niż kredyt

Do otrzymania kredytu dla firm w banku przedsiębiorcy potrzebują najczęściej:

– wyciągu z rachunku bankowego z 12 miesięcy

– zaświadczenia z ZUS i US

– zabezpieczenia w postaci ruchomości/nieruchomości (np.: zabezpieczeń rzeczowych).

Dla wielu firm, szczególnie tych z małym stażem, to warunki nie do przejścia. Z pomocą przychodzą firmy pożyczkowe, które oferują osobom prowadzącym działalność gospodarczą nawet do 200 000 zł gotówki na dowolny cel związany z firmą lub z nią niezwiązany. Do otrzymania pożyczki pozabankowej wystarczy najczęściej dowód osobisty albo podstawowe dokumenty dotyczące działalności.

Spis treści:

  1. Pożyczki w instytucjach pozabankowych dla firm - ranking
  2. Pożyczki w instytucjach pozabankowych dla firm - kto może otrzymać?
  3. Jak otrzymać pożyczkę dla firm?
  4. Czy warto brać pożyczki w instytucjach pozabankowych dla firm?
  5. Pożyczki w instytucjach pożyczkowych dla firm - informacje ogólne
Zwiń spis treści

Pożyczki w instytucjach pozabankowych dla firm - kto może otrzymać?

Pożyczki dla firm od instytucji pożyczkowych są produktem, który skierowany jest do szerokiego grona odbiorców. Skorzystać mogą z nich osoby prowadzące działalność gospodarczą, którzy spełnią określone warunki jaki zwykłe osoby fizyczne. Finansowanie może zostać przyznane osobom, które spełnią następujące warunki:

– są pełnoletnie (w niektórych przypadkach minimalny wiek to nawet 21 lat),

– posiadają pełne zdolności do czynności prawnych,

– mają aktualny dowód osobisty,

– mają własne konto w banku, adres e-mail oraz numer telefonu,

– mają pozytywną historię kredytową.

Do kogo skierowana jest oferta pożyczek dla firm?

Oferta pożyczek dla firm skierowana jest do jednoosobowych działalności gospodarczych, ale nie tylko. Pożyczkę uzyskają także osoby mające spółki. Mogą potrzebne być wtedy jednak dokumenty potwierdzające status prawny danej osoby.

Warto pamiętać o tym, że instytucje pozabankowe mogą także weryfikować Klientów w bazach dłużników. Z tego powodu bardzo istotna jest dobra historia kredytowa. Opóźnienia w spłacie zobowiązań może powodować bowiem, że pożyczka nie zostanie nam przyznana. W takim przypadku pozostaje alternatywa w postaci pożyczek bez BIK lub pożyczek bez baz – pożyczkodawca nie będzie wówczas zwracał uwagi na wpisy Klienta w rejestrach zadłużonych.

Jak otrzymać pożyczkę dla firm?

Oferty pożyczek pozabankowych dla firm to przykład kredytu online, a więc produktu, który dostępny jest w całości bez wychodzenia z domu. Oznacza to, że zarówno osoby, które wnioskują o kredyt dla firm, jak i na każdy inny cel, mają możliwość złożenia wniosku o finansowanie w całości – w tym celu wystarczy odwiedzić stronę internetową wybranego pożyczkodawcy przejść do procesu wnioskowania.

Stopień skomplikowania wniosku kredytowego będzie zależny od wymagań danej firmy lub banku. Dlatego też – zdecydujemy się na wybór konkretnej oferty – warto zapoznać się ze wszystkimi dostępnymi na rynku ofertami. Pomocne w tym mogą być rankingi internetowe – znajdziesz taki także na górze naszego wpisu.

Następnie w procesie wnioskowania potrzebne będą przede wszystkim nasze dane osobowe, adres zamieszkania i informacje potrzebne do oceny zdolności kredytowej, czyli o wysokości dochodów, ich źródle, a także liczbie osób na utrzymaniu. W przypadku pożyczek dla firm potrzebne będą także informacje dotyczące prowadzonej przez nas działalności.

Pożyczki w instytucjach pozabankowych dla firm – wymagane dokumenty

Oferty od instytucji pozabankowych charakteryzuje zupełne minimum formalności – nawet przez Internet. W ich przypadku nie ma konieczności dostarczania tylu dokumentów, co w przypadku finansowania dostępnego w bankach. Podstawowym dokumentem, który będzie potrzebny to dowód osobisty, z tego powodu produkty te nazywane są też pożyczkami na dowód.

Minimum formalności umożliwia uzyskanie finansowania w pełni bez wychodzenia z domu. Cały proces pożyczkowy załatwimy przez Internet. Wnioski rozpatrywane są bardzo szybko, dzięki czemu w krótkim czasie możemy spodziewać się decyzji, a już w ciągu 24 godzin – wypłaty środków. Nieco dłużej rozpatrywane są wnioski o kredyt konsolidacyjny dla firm.

Czy warto brać pożyczki w instytucjach pozabankowych dla firm?

Trudno jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie, gdyż wiele zależeć będzie od sytuacji konkretnego Klienta – jego oczekiwań i możliwości. Pożyczki udzielane przez popularne firmy pożyczkowe są łatwo dostępne, a pożyczone środki Klient może wykorzystać na dowolny cel, np. na rozwój swojej działalności czy założenie firmy. Z ofert tych korzystają osoby, które z jakichś powodów nie mogą uzyskać kredytu dla nowych firm.

Pożyczka będzie więc dobrym rozwiązaniem, gdy rzeczywiście jest nam potrzebna i kiedy jednocześnie jesteśmy pewni, że będziemy w stanie taki kredyt spłacić. Najlepiej, jeżeli posiadamy jakiekolwiek oszczędności, które będziemy mogli spożytkować na opłacenie raty kredytu w sytuacji, gdy firma nie przyniesie nam od razu spodziewanych zysków. Musimy być bowiem gotowi na wszystko. Pożyczki pozabankowe od sprawdzonych pożyczkodawców nie wymagają zabezpieczeń w żadnej postaci i są bezpieczniejsze niż pożyczki prywatne, których ogłoszenia znaleźć można na wielu serwisach internetowych.

Pożyczki w instytucjach pożyczkowych dla firm - informacje ogólne

Pozabankowe pożyczki dla działalności gospodarczych to bardzo popularny produkt, z którego korzysta coraz więcej właścicieli firm. Pożyczka pozabankowa nie musi wiązać się z gigantycznymi kosztami dodatkowymi. Zdarza się tak, że owiane złą sławą pożyczki pozabankowe wracają do łask w momencie, gdy bank odmawia firmie wzięcia kredytu.

Pożyczki pozabankowe bardzo często są opłacalne finansowo

Pożyczka ratalna w firmie pozabankowej może się opłacać! Zwłaszcza, gdy pierwsza pożyczka jest kompletnie za darmo. Oznacza to, że pożyczka firmowa w kwocie np. 4500 zł kosztuje dokładnie tyle samo, czyli Klient zwraca również 4500 zł. Finansowanie pozabankowe w ostatnich czasach naprawdę może się opłacać. Firmy pozabankowe chcą ściągnąć do siebie Klienta i utrzymać go przy sobie jak najdłużej. Korzystając z ofert danej firmy pożyczkowej możemy utrzymać płynność finansową w naszej działalności, a tym samym utrzymać swoich Klientów biznesowych przy sobie.

Najczęstsze pytania i odpowiedzi

Udzielenie pożyczki jest możliwe dla tych, którzy posiadają dowód osobisty i adres zamieszkania na terenie Polski. Mogą to być:

  • przedsiębiorcy prowadzący jednoosobową działalność gospodarczą,
  • spółki cywilne, jawne, partnerskie, komandytowe, komandytowo-akcyjne, z ograniczoną odpowiedzialnością, akcyjne (ale ich właścicielami muszą być wyłącznie osoby fizyczne).

Niekoniecznie. Pożyczka pozabankowa może być wypłacone na rachunek prywatny, do którego mamy dostęp z poziomu swojej bankowości internetowej. Warto pamiętać o tym, że złożenie wniosku internetowego wymaga od nas podania numeru konta, na które będzie realizowana wypłata, więc obowiązkowo przystępując do pożyczek online trzeba posiadać własny rachunek bankowy.

To zależy. Pożyczki bywają bardzo pomocne. Wiele osób zaciąga pożyczkę firmową w celu utrzymania płynności finansowej, dzięki czemu nie doprowadzają firmy do upadku. Z zachowaną płynnością finansową jesteśmy w stanie prowadzić firmę praktycznie tak samo, jak to miało miejsce dotychczas. Jedyna różnica to kwestia zabezpieczenia co miesiąc odpowiedniej kwoty na spłatę raty kredytu.

Aby dostać pożyczkę dla firm, wystarczy złożyć odpowiedni wniosek internetowy. Osoby, które prowadzą działalność gospodarczą, mogą być we wniosku proszone o podanie numeru NIP swojej firmy. Klasyczne pożyczki dla firm jednoosobowych oraz spółek dostępne są nawet na starcie działalności gospodarczej.

Kredyt na firmę może być udzielony tylko przez bank. Banki zawsze sprawdzają BIK, historię kredytową oraz zdolność kredytową danej osoby. Jeżeli w tych aspektach nie masz się czego obawiać, z pewnością dostaniesz kredyt na firmę. W niektórych bankach możliwe jest również uzyskanie kredytu obrotowego dla firm. Jeżeli natomiast wymagania bankowe są dla Ciebie zbyt duże, pamiętaj, że ciekawą opcją jest pożyczka dla firm udzielana przez firmy pozabankowe. Szybko można zawnioskować również o kartę kredytową, która posłuży nam na pokrycie bieżących wydatków firmy.

Przykłady reprezentatywne

1) Weź to na firmę

Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) dostępnych u pośrednika kredytów konsumenckich w „Ofercie dla Nowych Klientów” wynosi 9,59%, całkowita kwota kredytu: 25 455,06 zł, całkowita kwota do zapłaty przez Konsumenta: 36 027,48 zł, oprocentowanie stałe 1,64%, całkowity koszt kredytu: 10 572,43 zł (w tym: prowizja 2 361,43 zł, odsetki 8 211,00 zł), 56 miesięcznych rat równych w wysokości 433,79 zł. Kalkulacja została dokonana na dzień 31.01.2019 r. na reprezentatywnym przykładzie. „Oferta dla Nowych Klientów” dotyczy Klientów, którzy złożyli pierwszy wniosek o kredyt konsumencki na bancovo.pl po 20.02.2019 r.

Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) dostępnych u pośrednika kredytów konsumenckich wynosi 60,54 %, całkowita kwota kredytu (bez kredytowanych kosztów) 4.681,85 zł, całkowita kwota do zapłaty 8.932,95 zł, oprocentowanie stałe 9,26%, całkowity koszt kredytu 4.251,10 zł (w tym: prowizja 3.094,31 zł, odsetki 1.156,79 zł), 36 miesięcznych równych rat w wysokości po 248,21 zł. Kalkulacja została dokonana na dzień 26.12.2018 r. na reprezentatywnym przykładzie. Przykłady reprezentatywne kredytodawców i pożyczkodawców współpracujących z AL Finance znajdziesz na tej stronie.


2) Bancovo

Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) dostępnych u pośrednika kredytów konsumenckich w „Ofercie dla Nowych Klientów” wynosi 9,59%, całkowita kwota kredytu: 25 455,06 zł, całkowita kwota do zapłaty przez Konsumenta: 36 027,48 zł, oprocentowanie stałe 1,64%, całkowity koszt kredytu: 10 572,43 zł (w tym: prowizja 2 361,43 zł, odsetki 8 211,00 zł), 56 miesięcznych rat równych w wysokości 433,79 zł. Kalkulacja została dokonana na dzień 31.01.2019 r. na reprezentatywnym przykładzie. „Oferta dla Nowych Klientów” dotyczy Klientów, którzy złożyli pierwszy wniosek o kredyt konsumencki na bancovo.pl po 20.02.2019 r. Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) dostępnych u pośrednika kredytów konsumenckich wynosi 60,54 %, całkowita kwota kredytu (bez kredytowanych kosztów) 4.681,85 zł, całkowita kwota do zapłaty 8.932,95 zł, oprocentowanie stałe 9,26%, całkowity koszt kredytu 4.251,10 zł (w tym: prowizja 3.094,31 zł, odsetki 1.156,79 zł), 36 miesięcznych równych rat w wysokości po 248,21 zł. Kalkulacja została dokonana na dzień 26.12.2018 r. na reprezentatywnym przykładzie.


3) Gotówkovo.pl

Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) dostępnych u pośrednika kredytów konsumenckich w „Ofercie dla Nowych Klientów” wynosi 9,59%, całkowita kwota kredytu: 25 455,06 zł, całkowita kwota do zapłaty przez Konsumenta: 36 027,48 zł, oprocentowanie stałe 1,64%, całkowity koszt kredytu: 10 572,43 zł (w tym: prowizja 2 361,43 zł, odsetki 8 211,00 zł), 56 miesięcznych rat równych w wysokości 433,79 zł. Kalkulacja została dokonana na dzień 31.01.2019 r. na reprezentatywnym przykładzie. „Oferta dla Nowych Klientów” dotyczy Klientów, którzy złożyli pierwszy wniosek o kredyt konsumencki na bancovo.pl po 20.02.2019 r.

Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) dostępnych u pośrednika kredytów konsumenckich wynosi 60,54 %, całkowita kwota kredytu (bez kredytowanych kosztów) 4.681,85 zł, całkowita kwota do zapłaty 8.932,95 zł, oprocentowanie stałe 9,26%, całkowity koszt kredytu 4.251,10 zł (w tym: prowizja 3.094,31 zł, odsetki 1.156,79 zł), 36 miesięcznych równych rat w wysokości po 248,21 zł. Kalkulacja została dokonana na dzień 26.12.2018 r. na reprezentatywnym przykładzie.

4) SuperGrosz

Rzeczywista roczna stopa oprocentowania w przypadku spełnienia warunków promocji (RRSO): 60,82% dla całkowitej kwoty pożyczki 4 500 zł, czas obowiązywania umowy 35 miesięcy, spłata w 35 ratach miesięcznych po 242,36 zł każda rata, oprocentowanie zmienne 17.5% rocznie. Całkowity koszt pożyczki 3 982,65 zł, w tym: prowizja 527,83 zł, odsetki 3 454,82 zł. Całkowita kwota do zapłaty 8 482,65 zł (stan na dzień 02.06.2022).

Rzeczywista roczna stopa oprocentowania w przypadku niespełnienia warunków promocji (RRSO): 85,06% dla całkowitej kwoty pożyczki 4 500 zł, czas obowiązywania umowy 35 miesięcy, spłata w 34 ratach miesięcznych po 242,36 zł rata, rata 35. w kwocie 4 214,58 zł, oprocentowanie zmienne 17.5% rocznie. Całkowity koszt pożyczki 7 954,82 zł, w tym: prowizja 4 500,00 zł, odsetki 3 454,82 zł. Całkowita kwota do zapłaty 12 454,82 zł (stan na dzień 02.06.2022).

Oferta zawarta w przykładach i naszym rankingu ma charakter informacyjny i nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu Art. 66 par. 1 Kodeksu Cywilnego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Wszystkie komentarze

Małgorzata Książęk
Małgorzata Książęk
2018-02-19 23:55:37

Witam chciała bym się dowiedzieć czy jest możliwość udzielenia mi pozyczki czy kretyku podaje mojego meila czekam za informacją [email protected]

gawel
gawel
2018-01-09 22:35:53

Ciekawa oferta dla firm. Bardzo szybko realizują wypłatę. Pożyczka jest pod hipotekę bez sprawdzania bik, big i bez zaświadczeń o dochodach. Nie weryfikują też ZUS i US:

Podobne artykuły

Skąd wziąć pieniądze na szkolną wyprawkę?
Poradnik
autor wpisu
Tadeusz_Miziak
14 sierpnia 2017

Skąd wziąć pieniądze na szkolną wyprawkę?

Waloryzacja 500 i 300 plus nie dojdzie do skutku?
Bez kategorii
author
Alicja Uzarowicz
27 lutego 2020

Waloryzacja 500 i 300 plus nie dojdzie do skutku?

Kredyt gotówkowy Swarzędz
Kredyty miasta
author
Aleksandra Gościnna
23 czerwca 2020

Kredyt gotówkowy Swarzędz

Gwiazda Jakości Obsługi 2018 dla firmy NetCredit
Wpisy
author
Patryk Byczek
18 kwietnia 2018

Gwiazda Jakości Obsługi 2018 dla firmy NetCredit

KredytOK w Rzeszowie
Oddziały
autor wpisu
Marta-Bogacka-Nowak
04 lutego 2017

KredytOK w Rzeszowie

Porównaj