Premier RP Mateusz Morawiecki zapowiedział, że w 2019 roku zostaną wprowadzone i przyznane emerytury dla matek, które w swoim życiu wychowały przynajmniej czwórkę dzieci. Wysokość nowego świadczenia, które mają otrzymywać mamy spełniające warunek wychowawczy, ma być równa 1000 złotych.

Autor: Patryk Byczek
Dodano: 08.06.2018
Udostępnij:

Pieniądze mają otrzymywać także te kobiety, które nigdy nie były zatrudnione – takie informacje zostały przedstawione przez premiera 6 maja bieżącego roku. Tak zwana „matczyna emerytura” ma być finansową pomocą dla tych mam, które ze względu na życiowy obowiązek związany z wychowywaniem dzieci nie mogły pozwolić sobie na podjęcie pracy.

Podczas środowej debaty dotyczącej głosowania nad wotum nieufności wobec Beaty Szydło i Elbżbiety Rafalskiej, premier Morawiecki stanął w obronie koleżanek z partii, w związku z czym otrzymał serdeczne podziękowania ze strony wicepremier do spraw społecznych. 

PiS idzie po swoje

Oprócz tematu emerytur dla matek, Prawo i Sprawiedliwość przypominało o przeróżnych programach, które partia wprowadziła lub ma zamiar wprowadzić z myślą o seniorach. Morawiecki wymienił:
 

  • podniesienie minimalnej emerytury,

  • program domów dla seniorów, 

  • wprowadzenie darmowych leków dla seniorów,

  • obniżenie wieku emerytalnego.

Mateusz Morawiecki podczas środowego spotkania bardzo podkreślał, że inwestowanie w ludzi, sprawy społeczne oraz pomoc społeczna to zjawiska bardzo potrzebne i bardzo ważne, z których rząd Prawa i Sprawiedliwości nigdy nie zrezygnuje.
 

Komentarze