zadluzenia.com
zamknij

Emerytura dla kobiet z czwórką dzieci ?

Premier RP Mateusz Morawiecki zapowiedział, że w 2019 roku zostaną wprowadzone i przyznane emerytury dla matek, które w swoim życiu wychowały przynajmniej czwórkę dzieci. Wysokość nowego świadczenia, które mają otrzymywać mamy spełniające warunek wychowawczy, ma być równa 1000 złotych.


Pieniądze mają otrzymywać także te kobiety, które nigdy nie były zatrudnione - takie informacje zostały przedstawione przez premiera 6 maja bieżącego roku. Tak zwana „matczyna emerytura” ma być finansową pomocą dla tych mam, które ze względu na życiowy obowiązek związany z wychowywaniem dzieci nie mogły pozwolić sobie na podjęcie pracy.Podczas środowej debaty dotyczącej głosowania nad wotum nieufności wobec Beaty Szydło i Elbżbiety Rafalskiej, premier Morawiecki stanął w obronie koleżanek z partii, w związku z czym otrzymał serdeczne podziękowania ze strony wicepremier do spraw społecznych. 

PiS idzie po swoje

Oprócz tematu emerytur dla matek, Prawo i Sprawiedliwość przypominało o przeróżnych programach, które partia wprowadziła lub ma zamiar wprowadzić z myślą o seniorach. Morawiecki wymienił:
 

  • podniesienie minimalnej emerytury,

  • program domów dla seniorów, 

  • wprowadzenie darmowych leków dla seniorów,

  • obniżenie wieku emerytalnego.
Mateusz Morawiecki podczas środowego spotkania bardzo podkreślał, że inwestowanie w ludzi, sprawy społeczne oraz pomoc społeczna to zjawiska bardzo potrzebne i bardzo ważne, z których rząd Prawa i Sprawiedliwości nigdy nie zrezygnuje.
 

Skomentuj artykuł
captcha
BRAK KOMENTARZY