Emerytura
Waloryzacja emerytur 2023 – tabela brutto/netto
Emerytura

Waloryzacja emerytur 2023 – tabela brutto/netto

author
Dominika Sobieraj
07 czerwca 2022

Kategorie:

14. emerytura – ile wynosi, kiedy wypłaty?

Już w tym roku emeryci i renciści otrzymają dodatkowe świadczenie w postaci czternastej emerytury.  Sprawdź, kto otrzyma 14. emeryturę, ile wyniesie oraz jakie są terminy wypłat.

13. Emerytura – ile wynosi, kiedy wypłaty?

Już niebawem emeryci i renciści otrzymają tegoroczne trzynastki. W tym roku 13. emerytura wyniesie 1217,98 zł netto. Sprawdź, kto otrzyma trzynastą emeryturę oraz jakie są terminy wypłat.

Waloryzacja emerytur 2022 – tabela brutto/netto

Ile wyniesie waloryzacja emerytur i rent w 2022 roku? Rząd poinformował o rekordowej waloryzacji w wysokości aż 7%. Oznacza to, podwyżkę dostanie każdy, a ci, dla których wyliczenie procentowe jest korzystniejsze, dostaną nawet więcej. Sprawdź tabelę waloryzacji emerytur i rent brutto/netto.

Emerytura minimalna 2022

Wysokość emerytury w Polsce zależy od wielu czynników. Wpływa na nią m.in. ilość przepracowanych lat, waloryzacje, czy też wszelkiego rodzaju dodatki. Rozbieżność między stawkami emerytur bywa zaskakująca – najniższe emerytury wynosiły w wyjątkowych sytuacjach zaledwie kilka groszy, a najwyższe nawet kilkadziesiąt tysięcy złotych. Sprawdzamy, ile wynosi minimalna emerytura w roku 2022 i od czego zależy jej wysokość.

Waloryzacja emerytur 2021 – tabela brutto/netto

Waloryzacja emerytur i rent w 2021 roku – ile wyniesie? Rząd już oficjalnie ogłosił, że świadczenia emerytalne i rentowe będą podwyższone o 3,84%, ale jednocześnie o co najmniej 50 zł brutto. Oznacza to, że 50 zł podwyżki dostanie każdy, a ci, dla których wyliczenie procentowe jest korzystniejsze, dostaną oczywiście więcej. Sprawdź tabelę waloryzacji emerytur i rent brutto/netto.

E-paragon w Polsce

Pandemia koronawirusa na świecie to jedna z najgorszych rzeczy, jaka mogła przytrafić się ludzkości. W tym trudnym czasie poszczególne państwa starają się jak najbardziej zwiększyć bezpieczeństwo obywateli. Jednym swe sposobów takiego działania jest wdrożenie elektronicznych paragonów fiskalnych. E-paragony nie przenoszą wirusów, są bezpieczne dla środowiska i uszczelniają politykę fiskalną państwa. W Polsce dostępne są od 1 kwietnia 2020 roku.

Zasiłek przedemerytalny – najważniejsze informacje

Niekiedy w życiu zdarza się tak, że zupełnie niespodziewanie tracimy źródło naszego utrzymania. Gorzej, jeśli taka sytuacja przytrafia się osobie w podeszłym wieku. Na całe szczęście państwo polskie zapewnia bezrobotnym seniorom odpowiednie wsparcie – zasiłek przedemerytalny. Sprawdziliśmy, kto może liczyć na jego przyznanie i gdzie zgłosić się, by otrzymać pomoc pieniężną. 

Matczyne emerytury – program Mama 4 Plus

Matczyne emerytury to świadczenie, które należy się wszystkim rodzicom, którzy wychowali czworo lub więcej dzieci. Dzięki waloryzacji wszystkich świadczeń w 2020 roku pieniądze w ramach matczynych emerytur będą wypłacane w kwocie wyższej o 84 zł miesięcznie. Sprawdź, czy możesz otrzymać świadczenie.

Wcześniejsza emerytura – w jakich zawodach?

Emerytura to comiesięczna płaca, która zabezpiecza życie obywateli w ich złotym wieku. Choć w polskim systemie prawnym przysługuje ona wszystkim pracownikom jednakowo, wykonawcy niektórych zawodów mogą liczyć na wcześniejsze jej przyznanie.

Waloryzacja emerytur 2019

Najniższa emerytura w 2019 roku wyniesie 1100 zł - to efekt propozycji rządu, który chce jednorazowo ustalić kwotową, a nie procentową waloryzację emerytur i rent. Sprawdzamy, jaką podwyżkę świadczenia otrzymają seniorzy w przyszłym roku. 

Kiedy okres studiów wlicza się do emerytury?

Wysokość naszej przyszłej emerytury zależy przede wszystkim od tego, jakim stażem pracy i jaką aktywnością zawodową wykażemy się w ciągu kolejnych lat naszego życia. Co istotne jednak, w niektórych przypadkach do stażu ubezpieczeniowego wliczane zostaną także lata spędzone na studiach. Sprawdziliśmy szczegóły prawnych regulacji w tej sprawie.

Emeryci zadłużają się na leki

Niewiele leków jest refundowanych i niewielu jest specjalistów, do których można dostać się bez kilkumiesięcznej kolejki. Dla osób starszych miesiąc oczekiwania może skończyć się najgorszym, dlatego często decydują się oni na korzystanie z kredytów lub pożyczek.

Premia dla emerytów jeszcze w tym roku?

Politycy Prawa i Sprawiedliwości zapewniają, iż środki na wypłacenie dodatkowych premii dla emerytów i emerytek zostaną przyznane jeszcze w 2018. Głos w sprawie zabrał sam prezes Kaczyński.

Najniższa emerytura to 2 grosze

Jak wysokie emerytury otrzymują polscy seniorzy? Okazuje się, że kwoty ich świadczeń są bardzo zróżnicowane - najniższe wynoszą 2 gr, a najwyższe nawet 9 000 zł. 

Pieniądz elektroniczny – na czym polega?

Już kilka lat temu ilość gotówki w portfelu przestała świadczyć o naszej majętności. Coraz mniej ludzi nosi przy sobie banknoty, a coraz popularniejsze stają się nowoczesne metody płatności. Jedną z nich jest właśnie pieniądz elektroniczny.

Przeciętna emerytura w 2017 to 2156 zł

Zakład Ubezpieczeń Społecznych opublikował informacje związane z rocznym podsumowaniem wypłaconych świadczeń emerytalnych. Z danych wynika, że średnia emerytura w roku 2017 była niższa, niż w roku poprzednim. ZUS podał także, że mężczyźni otrzymują wyższą kwotę od kobiet.

Emerytura dla kobiet z czwórką dzieci?

Premier RP Mateusz Morawiecki zapowiedział, że w 2019 roku zostaną wprowadzone i przyznane emerytury dla matek, które w swoim życiu wychowały przynajmniej czwórkę dzieci. Wysokość nowego świadczenia, które mają otrzymywać mamy spełniające warunek wychowawczy, ma być równa 1000 złotych.

Zniżki i ulgi dla emerytów

Emeryci w Polsce mogą liczyć na specjalne zniżki i ulgi, które pozwolą im zaoszczędzić pieniądze i ułatwić spełnianie potrzeb. Sprawdziliśmy, w jakich sytuacjach i na jakich warunkach seniorzy mogą liczyć na specjalne bonifikaty pieniężne.

Ile wynosi emerytura olimpijska w 2018 roku ?

Medal na igrzyskach olimpijskich oznacza nie tylko powszechne uznanie i sławę, ale również emeryturę olimpijską. Czym jest to świadczenie i ile wynosi w 2018 roku?

Waloryzacja emerytur i rent w 2018

9 lutego to dzień obwieszczenia przez GUS danych o średnim wynagrodzeniu w Polsce w 2017 roku. Od tej wartości zależy wiele innych wyliczeń – między innymi wskaźnik waloryzacji emerytur i rent. Jaka podwyżka czeka w tym roku każdego emeryta i rencistę?

Porównaj