Jeżeli jesteś fanem serwisów społecznościowych to musisz wiedzieć, że Facebook w Polsce wystartował z usługą, która w znaczny sposób ułatwić może znalezienie pracy. Wszystko za sprawą specjalnych postów, w których udostępniane są aktualne oferty zatrudnienia.

Autor: Patryk Byczek
Dodano: 04.09.2018
Udostępnij:

Opcja jest o tyle korzystna, że na dobre może wyjść obu stronom: pracodawcy oraz pracownikowi. Portale społecznościowe są obecnie na tyle popularne, że chęć podjęcia pracy i oferty pracy łączą się w miejscu, gdzie miliony Polaków regularnie spędza swój wolny czas – na Facebooku.


 

O usłudze
 

W komunikacie przedstawionym przez Facebooka wyczytać można, że osoby zarządzające stronami firmowymi mogą w prosty sposób stworzyć ofertę pracy, którą w zakładce o tej samej nazwie, w Aktualnościach oraz w Marketplace, będą mogli znaleźć użytkownicy serwisu. Ogłoszenia rekrutacyjne mogą trafić do większej liczby odbiorców dzięki reklamom i promocji. Oferty mogą zostać ustawione tak, aby zainteresowani w prosty sposób mogli nawiązać kontakt z ewentualnym pracodawcą.


 

Jak szukać ?

W dodanej zakładce „Oferty pracy” należy ustawić wszelkie ustawienia i właściwości względem swoich wymagań. Podczas poszukiwań można ustalić interesującą branżę, rodzaj pracy, czy odległość. Są to niektóre z tych kryteriów, które mogą nas przybliżyć do znalezienia odpowiedniej oferty. Jeżeli taka się już znajdzie, wystarczy użyć przycisku „Zgłoś kandydaturę”, żeby formularz rekrutacyjny zostanie uzupełniony o dane pobrane automatycznie z naszego profilu prywatnego.


 

Komentarze