Fałszywe e-maile od KAS i Ministerstwa Finansów

Fałszywe e-maile od KAS i Ministerstwa Finansów

author
Patryk Byczek
23 stycznia 2020

Ministerstwo Finansów ostrzega przed fałszywymi wiadomościami e-mail informującymi o wszczęciu kontroli przez Urząd Skarbowy. Odbiorcy, którzy otrzymali wiadomość tego typu powinni ją zignorować.

Ministerstwo Sprawiedliwości informuje, że wiadomości są fałszywe, a Krajowa Administracja Skarbowa i samo Ministerstwo Sprawiedliwości nigdy nie wysyłało podobnych e-maili.

Ministerstwo Sprawiedliwości przestrzega

Urząd pomocniczy Ministra Finansów nalega, aby odbiorcy fałszywych wiadomości pod żadnym pozorem nie otwierali linków lub załączników zamieszczonych w treści e-maili. Odpowiadanie na otrzymaną wiadomość również może być bardzo niebezpieczne. Istnieje możliwość, że odpowiedź może doprowadzić do zainfekowania komputera szkodliwym oprogramowaniem i przekazaniem danych osobom do nich nieuprawnionym.

Przykład fałszywej wiadomości

Ministerstwo Finansów w komunikacie prasowym zamieściło treść fałszywej wiadomości e-mail, która powinna być ignorowana przez odbiorców:

“Urzad Skarbowy doreczyl zawiadomienie o zamiarze wszczecia kontroli w dniu 19.01.2020r. Wobec braku mozliwosci nawiazania kontaktu telefonicznego w dniach 3-4.01.2020r. i nie zastania podatnika w jego siedzibie w dniu 2.01.2020r. w celu ustalenia terminu wszczecia kontroli. Urzad Skarbowy wyznacza termin wszczecia kontroli na 19.01.2020r. o godz. 9.00.

Jednoczesnie Urzad Skarbowy informuje, ze zgodnie z art. 92a ustawy z dnia 13 pazdziernika 1998r. (Dz. U. z 2007 r., Nr 11, poz.74 z pуzn. zm.) w zwiazku art. 80 ust. 1 ustawy z 2 lipca 2004 r. o swobodzie dzialalnosci gospodarczej (Dz. U. z 2007 r., Nr 155, poz. 1095 z pуzn. zm.) czynnosci kontrolnych dokonuje sie w obecnosci kontrolowanego lub osoby przez niego upowaznionej. Oznacza to ze w wyzej wymienionym terminie jest Pani/Pan zobowiazana/y do obecnosci w siedzibie swojej Firmy i wspуlpracy z inspektorem kontroli. Ponadto zgodnie z art. 80 ust. 3 ustawy o swobodzie dzialalnosci gospodarczej jest Pani/Pan zobowiazany do pisemnego wskazania osoby upowaznionej do reprezentowania Pani/Pana w trakcie kontroli, w szczegуlnosci w czasie Pani/Pana nieobecnosci.

Jest Pani/Pan zobowiazana/y do przygotowania wszystkich potrzebnych dokumentуw zwiazanych z prowadzona przez Pania/Pana Firma wymienionych w zalaczniku.

Zalacznik do pobrania

Nieobecnosc Pani/Pana moze zostac uznana za stan wyczerpujacy znamiona wykroczenia okreslonego w art. 98 ust. 1 pkt 3 ustawy z 13 pazdziernika 1998 r. (Dz. U. z 2007 r., Nr 11, poz. 74 z pуzn. zm.).”

Ministerstwo Finansów

Ministerstwo Finansów jest urzędem administracji rządowym, który obsługuje ministra właściwego do spraw finansów publicznych, instytucji finansowych oraz budżetu państwa. Jednym z głównych zadań Ministerstwa jest ukształtowanie, wykonywanie i kontrolowanie realizacji budżetu państwa. Urząd jest odpowiedzialny również za realizację dochodów i wydatków budżetu państwa, w skład którego wchodzą dochody z podatków, współprace finansowe (kredytowe i płatnicze) oraz realizację przepisów odnoszących się do ceł. Ministrem Finansów jest obecnie Tadeusz Kościński.


źródło:
https://www.gov.pl/web/finanse/uwaga-na-falszywe-e-maile-nt-wszczecia-kontroli

https://www.gov.pl/web/finanse/informacje-o-urzedzie

Udostępnij

Dodaj komentarz

Podobne artykuły

OLX ostrzega przed oszustami
Bez kategorii
author
Patryk Byczek
27 marca 2019

OLX ostrzega przed oszustami

Pożyczki bez zaświadczeń Hajnówka
Pożyczki miasta
author
Patryk Byczek
11 grudnia 2017

Pożyczki bez zaświadczeń Hajnówka

Kredyt hipoteczny Bydgoszcz
Kredyty miasta
author
Patryk Byczek
02 lutego 2022

Kredyt hipoteczny Bydgoszcz

Lombardy w Wałbrzychu
Lombardy
author
Patryk Byczek
21 marca 2022

Lombardy w Wałbrzychu

Kasa Stefczyka Tarnobrzeg
Oddziały
author
Patryk Byczek
26 października 2020

Kasa Stefczyka Tarnobrzeg

Promocja: „Konto Biznes Alior Banku – IV edycja”
Bez kategorii
author
Patryk Byczek
04 stycznia 2020

Promocja: „Konto Biznes Alior Banku – IV edycja”