Ferie z ekonomią w banku Pekao
Bank Pekao we współpracy z Fundacją Europejski Fundusz Rozwoju Wsi Polskiej przygotowali dla dzieci drugą edycję wydarzenia pod tytułem „Ferie z ekonomią”. W programie weźmie udział pięć województw, 50 szkół i blisko 800 uczniów z terenów wiejskich. Bank Pekao we współpracy z Fundacją Europejski Fundusz Rozwoju Wsi Polskiej przygotowali dla dzieci drugą edycję wydarzenia pod tytułem „Ferie z ekonomią”. W programie weźmie udział pięć województw, 50 szkół i blisko 800 uczniów z terenów wiejskich.
Już drugi raz dzieci zaczerpną wiedzy z dzieciny ekonomii zarówno w teorii, jak i w praktyce.
„Ferie z ekonomią” – program edukacyjny
Celem realizowanego przez instytucje projektu jest modelowanie postaw przedsiębiorczych oraz wiedzy w zakresie ekonomii oraz rozwój umiejętności w kwestii bankowości. Główną tematyką warsztatów będą:
– sposoby planowania oraz zarządzania finansami firmy oraz osobistymi,
– analityka pracy wśród dzieci,
– produkty bankowe.
Poprzedni program realizowany był wśród uczniów wiejskich gimnazjów pod nazwą „Na Własne Konto”. Idea programu, wraz z reformą szkolnictwa, uległa zmianie i obecnie projekt pod nazwą „Ferie z ekonomią” prowadzony jest w szkołach podstawowych.
„Ferie z ekonomią” – gdzie i dla kogo?
Program realizowany przez Bank Pekao i Fundację Europejski Fundusz Rozwoju Wsi Polskiej odbędzie się w pięciu województwach na terenie Polski. Będzie to województwo:
– podlaskie,
– lubelskie,
– warmińsko-mazurskie,
– kujawsko-pomorskie,
– świętokrzyskie.
Warsztaty będą realizowane wśród uczniów klas VII i VII. Każdy pierwszy lub drugi tydzień ferii w 50 szkołach w tych województwach będzie polegał na nauce ekonomii głównie za pośrednictwem gier i zabaw. Zajęcia dotyczące zagadnień ekonomicznych będą prowadzili studenci szkół ekonomicznych i nauczyciele szkół. Prowadzący w trakcie zajęć poruszą trzy główne tematy programu: „Moje finanse”, „Moja przedsiębiorczość”, „Moja firma”.
„Ferie z ekonomią” – realizacja zajęć
Kwestie, które będą poruszane w ramach tematyki „Moje finanse” będą dotyczyły między innymi:
– regulatorów rynku finansowego,
– funkcji i roli pieniądza,
– innych banków w gospodarce.
Dodatkowo uczniowe odwiedzą fizyczne placówki Banku Pekao, dzięki czemu w praktyce będą mogli obserwować pracę banku. W instytucjach finansowych również będą odbywały się zajęcia edukacyjne, głównie zahaczające o tematykę przedsiębiorczości i finansów. Wykłady te przeprowadzą pracownicy Pekao.
Tomasz Molenda z Banku Pekao SA mówił: „Naszym celem jest edukacja ekonomiczna, wprowadzanie najmłodszych w świat finansów i zwiększanie ich świadomości o roli pieniędzy w życiu oraz przedstawienie w praktycznej formie innowacyjnych form „bankowania”. Wszystko to, aby młodzież jak najlepiej zarządzała swoim budżetem dziś, a przede wszystkim w przyszłości. Służą do tego m.in. Mój Skarb czyli nasze konto oszczędnościowe od dnia narodzin, Konto Przekorzystne bezpłatne bezwarunkowo dla osób do 26 roku życia oraz aplikacja mobilna PeoPay pozwalająca zarządzać finansami w telefonie. To cenne lekcje zarządzania kieszonkowym, a także wypracowywania nawyków oszczędzania i przyswajania nowych technologii, które dla młodych są dziś codziennością”.
Bank Pekao SA
Bank istnieje od 1929 roku, a jego akcje widnieją na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie od 1998 roku. Grupa w zeszłym roku osiągnęła skonsolidowany zysk netto na poziomie wyższym niż miliard złotych. W 2017 roku w banku aktywnie swoje konto prowadziło 3 878 893 Klientów. W roku 2017 spółka odnotowała 1 054 100 000 złotych skonsolidowanego zysku netto, a po pierwszym kwartale roku ubiegłego osiągi z tego tytułu uplasowały się na poziomie nieco wyższym niż 392 300 000 złotych. Trzeci kwartał to zysk na poziomie 606 000 000 złotych. Oznacza to wzrost o około 70 500 000 złotych, względem roku poprzedniego. Ponad 5 000 000 Klientów korzysta z usług i produktów Grupy Pekao.
Źródło:
Pekao
Dodaj komentarz