Fundacja Polska Bezgotówkowa wesprze finansowo przedsiębiorców

Fundacja Polska Bezgotówkowa wesprze finansowo przedsiębiorców

author
Aleksandra Gościnna
03 maja 2020
Ekspertka finansowa, magister Uniwersytetu Gdańskiego i absolwentka studiów podyplomowych na UW. W latach 2021-2023 redaktor naczelny zadluzenia.com. Specjalistka ds. e-marketingu i promocji online.
Kategoria

Fundacja Polska Bezgotówkowa pod koniec kwietnia wystąpiła z kolejną inicjatywą, która ma pomóc przedsiębiorcą przetrwać trudną sytuację spowodowaną panującą pandemią koronawirusa. To kolejne w tym kłopotliwym czasie działanie wspierające fundacji. Sprawdzamy, jakie ułatwienia dla przedsiębiorców przewidziane zostały tym razem.

Obecna sytuacja jest trudna dla wielu z nas. Panująca pandemia koronawirusa odbija się w większym lub mniejszym stopniu na nas wszystkich. Kolejne obostrzenia zmusiły właścicieli większości firm do zawieszenia działalności. Taka sytuacja niestety niesie za sobą  poważne problemy finansowe przedsiębiorców.

Niestety każdego dnia słyszymy o kolejnych zwolnieniach czy cięciach etatowych. Sytuacja ta ma oczywiście związek z panującą pandemią. W kwestii finansowej jest to szczególnie trudny czas dla przedsiębiorców, którzy nie uzyskują już od ponad miesiąca dochodów, a dodatkowo wciąż opłacają wiele rachunków. Właściciele firm walczą z kłopotliwą sytuacją na różne sposoby. Jednak nie są w tym sami, powstaje bowiem coraz więcej inicjatyw, które mogą pomóc przetrwać przedsiębiorcą ten trudny czas.

Potrzebujesz dodatkowej gotówki? Sprawdź najlepsze:

 

Kredyty przez Internet – wypłata nawet w 1 dzień

 

Pożyczki na dowód – wypłata nawet w 15 minut

Fundacja Polska Bezgotówkowa wychodzi z nową propozycją pomocy – na czym ona polega?

Fundacja Polska Bezgotówkowa ogłosiła kolejną propozycję pomocy przedsiębiorcom. Najnowsza inicjatywa fundacji ma pomóc zwalczać skutki pandemii koronawirusa. W związku z wprowadzanymi w państwie obostrzeniami wiele firm musiało zawiesić swoją działalność, a to poskutkowało brakiem dochodów dla właścicieli firm i ich pracowników.

Brak dochodów to nie jedyny problem walczącego ze skutkami pandemii właściciela przedsiębiorstwa, wciąż musi on opłacać comiesięczny czynsz. Zerowe zarobki, a przy tym konieczność opłacania rachunków za niewykorzystywane lokale i sprzęty, generują coraz większe kłopoty finansowe.

Ułatwieniem dla przedsiębiorców miałoby być zawieszenie konieczności uiszczania opłaty za wynajem nieużywanego podczas pandemii terminala. Głos w sprawie nowej inicjatywy zabrał głos dr Mieczysław Groszek, prezes Fundacji Polska Bezgotówkowa:

"

jako Fundacja proponujemy rozwiązania, które mogą pomóc przetrwać ten trudny czas – zarówno agentom rozliczeniowym, jak i przedsiębiorcom, którzy posiadają terminal płatniczy z Programu Polska Bezgotówkowa. Uważamy, że dzięki solidarności i współpracy sprawimy, że polska gospodarka będzie mogła sprawnie ruszyć, między innymi dzięki utrzymaniu infrastruktury do płatności i rozliczeń, gdy będzie to już możliwe.

Kto może skorzystać z pomocy?

Inicjatywa skierowana jest do przedsiębiorców, którzy byli zmuszeni zawiesić swoją działalność. Polega na pomocy finansowej dla agentów rozliczeniowych i osób korzystających z ich usług. Zatem każdy agent, który zrezygnuje z pobierania czynszu za najem terminala, otrzyma od fundacji wypłatę o równowartości comiesięcznego czynszu.

"

Nasza propozycja ma na celu zachęcenie agentów, aby rozmawiali ze swoimi klientami i wspólnie znajdowali rozwiązania tej trudnej dla wszystkich sytuacji. Dzięki temu zapewnimy stabilność obrotu bezgotówkowego i owoce naszej prawie trzyletniej pracy się utrzymają. To jest działanie w interesie przedsiębiorców i nas wszystkich jako branży finansowej. To także dowód naszej odpowiedzialności jako obywateli

dodaje prezes Fundacji Polska Bezgotówkowa.

To kolejna próba pomocy przedsiębiorcom

Zwolnienie z comiesięcznych opłat za nieużywane terminale to druga propozycja pomocy dla poszkodowanych właścicieli firm. Fundacja już wcześniej zaproponowała możliwość wydłużenia okresu darmowego korzystania z terminala przedsiębiorcom, którym darmowy okres miał zakończyć się w marcu, kwietniu lub maju 2020 roku.

Konieczność ponoszenia opłaty jest w zawieszeniu do końca czerwca bieżącego roku. Co ważne, odroczenie kosztów przyznawane było automatycznie. Zatem przedsiębiorca zwolniony był również z załatwiania dodatkowych formalności.

Inicjatywy te pomagają w utrzymaniu terminala płatniczego, zmniejszeniu opłat, a tym samym utrzymaniu firmy, aby została uruchomiona ponownie wtedy, gdy tylko będzie to dozwolone.


Źródło: https://polskabezgotowkowa.pl/aktualnosci/fundacja-polska-bezgotowkowa-z-pomoca-dla-przedsiebiorcow-ktorzy-byli-zmuszeni

author
Aleksandra Gościnna
Ekspertka finansowa, magister Uniwersytetu Gdańskiego i absolwentka studiów podyplomowych na UW. W latach 2021-2023 redaktor naczelny zadluzenia.com. Specjalistka ds. e-marketingu i promocji online.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły

Płatność za pobraniem – na czym polega?

Szeroki wybór i wygoda to z pewnością duże zalety zakupów online. Podczas robienia zakupów przez internet możemy wybrać dopasowaną do naszych potrzeb formę płatności. Jedną z dostępnych opcji jest płatność za pobraniem. Jest ona dodatkowym zabezpieczeniem, a także ułatwieniem na przykład dla osób, które nie posiadają konta bankowego. Sprawdźmy na czym polega ta forma płatności i w jakich przypadkach możemy z niej skorzystać.

author
Julia Wierciło
28 marca 2023
Ekspertka finansowa, związana z zadluzenia.com od 2022 roku. Absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku. Znana z niekonwencjonalnego podejścia do świata finansów. W artykułach przyjmuje perspektywę bycia blisko ludzi.

Ile zarabia behawiorysta?

Praca behawiorysty jest idealna dla osób, które charakteryzują się empatią wobec zwierząt. Prawda jest jednak taka, że bardzo często wiąże się ona z pracą również z ludźmi. Sprawdziliśmy, ile zarabia behawiorysta.

author
Sandra Tessmer
11 listopada 2019
Jej obszarem zainteresowań w ramach pracy na stronie zadluzenia.com są pytania typu "ile kosztuje" oraz "ile zarabia," a jej teksty dostarczają czytelnikom wglądu w koszty różnych usług i życiowych wydatków, oraz średnie zarobki w różnych zawodach.

NOTUS Finanse – oddział w Szczecinie

Jeżeli szukasz pośrednika finansowego to bardzo dobrze trafiłeś. NOTUS Finanse jest jednym z reprezentantów pionu pośrednictwa finansowego w Polsce. Instytucja działa na rynku od przeszło 14 lat. Od samego początku NOTUS nie jest związany z żadną grupą bankową i finansową.

author
Patryk Byczek
15 września 2018
Ekspert finansowy, z zadluzenia.com związany od 2015 roku. Absolwent Uniwersytetu Gdańskiego. Redaktor naczelny portalu, specjalizuje się w analizie produktów finansowych, promocji bankowych i recenzowaniu kredytów.

Visa Debit Gold do Konta Przekorzystnego Pekao S.A.

Jak udało się odkryć redaktorom portalu cashless.pl, Bank Pekao S.A. proponuje złotą kartę płatniczą Visa Debit Gold również do Konta Przekorzystnego. Dotychczas okazję skorzystania z oferty mieli tylko posiadacze Konta Świat Premium. Jakie bonusy wiążą się z ofertą i jak rozpocząć korzystanie ze złotej karty?

author
Alicja Hirsekorn
31 grudnia 2019
Prawniczka, absolwentka Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu. Specjalizuje się w prawie konsumenckim i pracy, a także w aspektach prawniczych działalności gospodarczej. Autorka artykułów o zmianach w prawie finansowym.

Pożyczka z Mikrokosztami w Alior Bank

Pożyczka z Mikrokosztami to nowość w ofercie Alior Banku. Pieniądze możemy przeznaczyć na dowolny cel – także na konsolidację innych zobowiązań. Maksymalna kwota pożyczki to aż 200 000 zł, a jej średni miesięczny koszt to tylko 6 zł za każdy 1000 zł. Sprawdzamy szczegóły oferty.

author
Dominika Byczek
01 kwietnia 2019
Ekspertka finansowa, redaktorka, magister Uniwersytetu Gdańskiego. Z zadluzenia.com związana od 2014 roku, redaktor naczelna portalu do 2020 roku. Specjalizuje się w tworzeniu poradników finansowych.

W wakacje Polacy remontują na potęgę

Z badania przeprowadzonego na zlecenie największej firmy pożyczkowej w Polsce wynika, że Polacy najchętniej remontują latem. Co trzeci mieszkaniec Polski planuje przeprowadzić remont w ciągu najbliższych 12 miesięcy, a koszt takowego przedsięwzięcia mieści się w przedziale od 2000 do 5000 złotych.

author
Patryk Byczek
11 sierpnia 2018
Ekspert finansowy, z zadluzenia.com związany od 2015 roku. Absolwent Uniwersytetu Gdańskiego. Redaktor naczelny portalu, specjalizuje się w analizie produktów finansowych, promocji bankowych i recenzowaniu kredytów.
Porównaj