Fundacja Polska Bezgotówkowa wesprze finansowo przedsiębiorców

Fundacja Polska Bezgotówkowa wesprze finansowo przedsiębiorców

author
Aleksandra Gościnna
03 maja 2020

Fundacja Polska Bezgotówkowa pod koniec kwietnia wystąpiła z kolejną inicjatywą, która ma pomóc przedsiębiorcą przetrwać trudną sytuację spowodowaną panującą pandemią koronawirusa. To kolejne w tym kłopotliwym czasie działanie wspierające fundacji. Sprawdzamy, jakie ułatwienia dla przedsiębiorców przewidziane zostały tym razem.

Obecna sytuacja jest trudna dla wielu z nas. Panująca pandemia koronawirusa odbija się w większym lub mniejszym stopniu na nas wszystkich. Kolejne obostrzenia zmusiły właścicieli większości firm do zawieszenia działalności. Taka sytuacja niestety niesie za sobą  poważne problemy finansowe przedsiębiorców.

Niestety każdego dnia słyszymy o kolejnych zwolnieniach czy cięciach etatowych. Sytuacja ta ma oczywiście związek z panującą pandemią. W kwestii finansowej jest to szczególnie trudny czas dla przedsiębiorców, którzy nie uzyskują już od ponad miesiąca dochodów, a dodatkowo wciąż opłacają wiele rachunków. Właściciele firm walczą z kłopotliwą sytuacją na różne sposoby. Jednak nie są w tym sami, powstaje bowiem coraz więcej inicjatyw, które mogą pomóc przetrwać przedsiębiorcą ten trudny czas.

Potrzebujesz dodatkowej gotówki? Sprawdź najlepsze:

 

Kredyty przez Internet – wypłata nawet w 1 dzień

 

Pożyczki na dowód – wypłata nawet w 15 minut

Fundacja Polska Bezgotówkowa wychodzi z nową propozycją pomocy – na czym ona polega?

Fundacja Polska Bezgotówkowa ogłosiła kolejną propozycję pomocy przedsiębiorcom. Najnowsza inicjatywa fundacji ma pomóc zwalczać skutki pandemii koronawirusa. W związku z wprowadzanymi w państwie obostrzeniami wiele firm musiało zawiesić swoją działalność, a to poskutkowało brakiem dochodów dla właścicieli firm i ich pracowników.

Brak dochodów to nie jedyny problem walczącego ze skutkami pandemii właściciela przedsiębiorstwa, wciąż musi on opłacać comiesięczny czynsz. Zerowe zarobki, a przy tym konieczność opłacania rachunków za niewykorzystywane lokale i sprzęty, generują coraz większe kłopoty finansowe.

Ułatwieniem dla przedsiębiorców miałoby być zawieszenie konieczności uiszczania opłaty za wynajem nieużywanego podczas pandemii terminala. Głos w sprawie nowej inicjatywy zabrał głos dr Mieczysław Groszek, prezes Fundacji Polska Bezgotówkowa:

"

jako Fundacja proponujemy rozwiązania, które mogą pomóc przetrwać ten trudny czas – zarówno agentom rozliczeniowym, jak i przedsiębiorcom, którzy posiadają terminal płatniczy z Programu Polska Bezgotówkowa. Uważamy, że dzięki solidarności i współpracy sprawimy, że polska gospodarka będzie mogła sprawnie ruszyć, między innymi dzięki utrzymaniu infrastruktury do płatności i rozliczeń, gdy będzie to już możliwe.

Kto może skorzystać z pomocy?

Inicjatywa skierowana jest do przedsiębiorców, którzy byli zmuszeni zawiesić swoją działalność. Polega na pomocy finansowej dla agentów rozliczeniowych i osób korzystających z ich usług. Zatem każdy agent, który zrezygnuje z pobierania czynszu za najem terminala, otrzyma od fundacji wypłatę o równowartości comiesięcznego czynszu.

"

Nasza propozycja ma na celu zachęcenie agentów, aby rozmawiali ze swoimi klientami i wspólnie znajdowali rozwiązania tej trudnej dla wszystkich sytuacji. Dzięki temu zapewnimy stabilność obrotu bezgotówkowego i owoce naszej prawie trzyletniej pracy się utrzymają. To jest działanie w interesie przedsiębiorców i nas wszystkich jako branży finansowej. To także dowód naszej odpowiedzialności jako obywateli

dodaje prezes Fundacji Polska Bezgotówkowa.

To kolejna próba pomocy przedsiębiorcom

Zwolnienie z comiesięcznych opłat za nieużywane terminale to druga propozycja pomocy dla poszkodowanych właścicieli firm. Fundacja już wcześniej zaproponowała możliwość wydłużenia okresu darmowego korzystania z terminala przedsiębiorcom, którym darmowy okres miał zakończyć się w marcu, kwietniu lub maju 2020 roku.

Konieczność ponoszenia opłaty jest w zawieszeniu do końca czerwca bieżącego roku. Co ważne, odroczenie kosztów przyznawane było automatycznie. Zatem przedsiębiorca zwolniony był również z załatwiania dodatkowych formalności.

Inicjatywy te pomagają w utrzymaniu terminala płatniczego, zmniejszeniu opłat, a tym samym utrzymaniu firmy, aby została uruchomiona ponownie wtedy, gdy tylko będzie to dozwolone.


Źródło: https://polskabezgotowkowa.pl/aktualnosci/fundacja-polska-bezgotowkowa-z-pomoca-dla-przedsiebiorcow-ktorzy-byli-zmuszeni

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły

Za duże obciążenie serwerów Twój e-PIT
Bez kategorii
author
Patryk Byczek
15 lutego 2019

Za duże obciążenie serwerów Twój e-PIT

Tylko 10% zobowiązanych płaci abonament
Wpisy
author
Aneta Jankowska
07 października 2018

Tylko 10% zobowiązanych płaci abonament

Alior Bank w Głownie
Oddziały
author
Aleksandra Gościnna
14 lipca 2019

Alior Bank w Głownie

Santander Bank Polska w Piekarach Śląskich
Oddziały
author
Patryk Byczek
23 maja 2019

Santander Bank Polska w Piekarach Śląskich

Oszustwa na PSD2 – ostrzeżenie PKO Banku Polskiego
Bez kategorii
author
Alicja Uzarowicz
29 września 2019

Oszustwa na PSD2 – ostrzeżenie PKO Banku Polskiego

Credit Agricole w Legnicy
Oddziały
author
Patryk Byczek
17 lipca 2019

Credit Agricole w Legnicy

Porównaj