Klienci Banku PKO BP, którzy posiadają przypisaną do konta kartę płatniczą, mogą od kilku dni korzystać z usługi Garmin Pay. Osoby posiadające wybrane smartwatche, będą mogli płacić nimi zbliżeniowo.

Autor: Patryk Byczek
Dodano: 13.08.2018
Udostępnij:

Pierwszym bankiem, który pozwolił na dokonywanie na płatności Garmin Pay, był BZ WBK. PKO będzie drugą z kolei instytucją finansową, która wdroży ten system płatności. Największy bank w Polsce podał także, że maksymalnie do końca września uruchomiona zostanie wyczekiwana usługa Apple Pay.

Garmin Pay
 

Usługa pozwala jedynie na płatności zbliżeniowe. Wszelkie płatności dokonane za pomocą Garmin Pay będą widoczne na rachunku rozliczeniowym. Z Gramin Pay w PKO mogą korzystać Klienci banku (a także Inteligo) posiadający kartę płatniczą Master Card lub Visa, oraz dopasowany do usługi model zegarka. Usługa działa na takich zegarkach, jak:
 

  • fēnix 5S Plus,

  • fēnix 5 Plus,

  • fenix 5X Plus,

  • Forerunner 645,

  • Forerunner 645 Music,

  • vívoactive 3,

  • vívoactive 3 Music.

Aplikacja odpowiadająca za zarządzenie kontem w Garmin Pay jest dostępna na telefony z systemem iOS oraz Android.

Bezpieczna płatność

Garmin Pay jest bezpieczne i bezinwazyjne tak samo, ja płatność kartą płatniczą. Zarówno zwykłą kartę plastikową, jak i tę dopisaną do Garmin Pay, można w danym momencie zablokować i odblokować. Po dokonaniu tychże czynności nie jest konieczne ponowne rejestrowanie karty w aplikacji. 

Jak płacić Garmin Pay
 

Do zegarka należy przypisać kartę, używając do tego przeznaczonej aplikacji. Chcąc płacić zbliżeniowo za zakupy, z poziomu smartwatcha należy wybrać ikonę portfela oraz wpisać przypisany kod PIN. Od tej chwili zegarek odlicza 60 sekund, w którym konieczne jest jego zbliżenie do terminala płatniczego.

Warto wiedzieć, że do momentu, w którym zegarek pozostanie na nadgarstku, ponownie wpisywanie PINu nie będzie konieczne. Dodatkowym zabezpieczeniem jest tutaj czujnik tętna. Podawanie kodu PIN nie jest także potrzebne w niektórych przypadkach płacenia powyżej 50 złotych. Zależy to jednak od terminala, ponieważ stare urządzenia mogą nie obsługiwać pewnych sposobów weryfikacji.


 

Komentarze