Reklamacje inwestycji w obligacje GetBack, złożone przez Klientów Idea Banku zostaną uznane, jeżeli uzyskają miano „zasadnych”. Taka informacja płynie od Leszka Czarnieckiego, który jest aktualnie głównym akcjonariuszem Idea Banku.

Autor: Patryk Byczek
Dodano: 28.05.2018
Udostępnij:

Wszelkie zwroty, które trafiają do instytucji zostają rozpatrzone, lecz tylko te umotywowane zostają uznane. Bank jest gotowy do wypłaty odszkodowań Klientom, którzy czują się stratni dokonując w przeszłości jakiejkolwiek inwestycji.

Leszek Czarnecki jest posiadaczem ponad 461 000 000 akcji w Idea Banku, co daje mu prawie 78,5% głosów na walnym zgromadzeniu instytucji.

Niewypłacalny GetBack

Brak organizacji w polityce zarządu, czy brak nadzoru działań przez głównego akcjonariusza było przyczyną niemożności w uregulowaniu zawartych zobowiązań GetBack’u. Spółka aktualnie bierze udział w przyspieszonym postępowaniu układowym, w którym zaproponowała oddanie jedynie 65% kwoty zadłużenia. Wierzyciele jednak nie godzą się na to i wspólnie walczą o zwrot całej kwoty. Jeszcze dwa lata temu GetBack był własnością Leszka Czarnieckiego, co wywołuje jeszcze większe oburzenie. W momencie, gdy spółka przeszła w ręce Abrisu, zaczęły się jej problemy finansowe.

Problemy spółki
 

Postępowanie restrukturyzacyjne zostało otwarte 10 maja bieżącego roku, przez Sąd Rejonowy we Wrocławiu. GetBack, czyli firma zajmująca się obrotem wierzytelnościami podała, że całkowita suma wierzytelności spółki wynosi ponad 2 820 000 000 złotych, z której ponad 2 720 000 000 złotych wierzytelności została objęta układem mocy prawa.
 

Pod koniec maja bieżącego roku, przedsiębiorstwo chce złożyć roczny raport oraz skonsolidowany raport roczny za rok ubiegły. Szacuje się, że strata spółki odnotowana w zeszłym roku jest bliska 1 200 000 000 złotych.

Czarnecki poszkodowany

Czarnecki poinformował, że jest wierzycielem GetBack’u, a jest spółki coś obecnie poszkodowane. Idea Bank ma 20 000 000 obligacji w GetBack’u, natomiast Getin Bank około 70 000 000 złotych. Inwestor dodał także, że jego prywatna fundacja również ma kilka milionów tychże obligacji


 

Komentarze (0)

Andrzej Gasidło inwestował swoje gigantyczne prowizje od GetBacku w budowie klubów sportowych MRS. SPORTY… To się nazywa pralnia!

Andrzej Gasidło, 9 lipca 2018 o 17:28

Andrzej Gasidło do kwietnia był pośrednikiem Getback (i prywatnie bliskim znajomym Konrada Kąkolewskiego). Idea, Noble, Getin, Getback są powiązane. Teraz są nowe struktury np. QF Wealth Management. Więc UWAGA!!!!!!

Andrzej Gasidło do kwietnia był pośrednikiem Getback (i prywatnie bliskim znajomym Konrada Kąkolewskiego). Idea, Noble, Getin, Getback są powiązane. Teraz są nowe struktury np. QF Wealth Management.