Ikano Bank – opinie

Ikano Bank – opinie

Ocena klientów

3,07

Na podstawie 29 opinii

Oceń usługi:

Pozytywne opinie

15 osoby

Negatywne opinie

14 osoby

Ikano Bank - opinie Klientów

Ikano Bank to bank w Polsce, który jest bardzo popularny wśród fanów zakupów w sieci sklepów IKEA. Instytucja działa na polskim rynku bankowym od 2010 roku i od tego czasu pomogła wielu Klientom. Poniżej przedstawiamy co Ikano Bank może grupy ikano. Ponadto Klienci mogą znaleźć swoje umowy online.

W ofercie Ikano Banku znajdziemy kredyt ratalny IKEA, kartę kredytową IKEA oraz kredyt gotówkowy na dowolny cel. Opinie pokazują, że większość Klientów banku jest zadowolona z jakości usług.

Przykład oferty kredytowej dostępnej w Ikano Banku

Najważniejsze informacje dla Klientów

Ikano Bank – sesje przelewów

Ikano Bank – kod IBAN

Ikano Bank – infolinia

Na co narzekają Klienci Ikano Banku?

Klienci, którzy mieli okazję współpracować z Ikano Bankiem i korzystać z jego produktów zamieszczają w Internecie opinie na temat współpracy z instytucją, które nie są zawsze korzystne.

Sprawdź, jakie wady banku wskazali Klienci:

 • nierozbudowana oferta
 • nie dla zadłużonych
 • sporo formalności przy kredycie gotówkowym

Z czego są zadowoleni Klienci Ikano Banku?

Oczywiście są też tacy Klienci, i jest ich o wiele więcej od tych z pierwszej grupy, którzy chwalą sobie współpracę z Ikano Bankiem na każdej płaszczyźnie.

Sprawdź, jakie zalety banku wskazali Klienci:

 • częste promocje na raty 0%
 • prosty wniosek
 • wszystko odbywa się online
 • pieniądze dostępne na koncie nawet w 15 minut
 • sprawna infolinia
 • z karty kredytowej IKEA można korzystać w dowolnym sklepie IKEA
 • prosty dostęp do umowy online

Wymagania do produktów w Ikano Banku

 • ważny dowód osobisty

 • polskie obywatelstwo

 • zameldowanie w Polsce

 • telefon komórkowy

 • adres e-mail

 • konto w banku

 • stałe dochody

 • zdolność kredytowa

Siedziba Ikano Bank AB

Ikano Bank AB (publ) Spółka Akcyjna Oddział w Polsce

ul. Postępu 14

02-676 Warszawa

 

Ikano Bank - najważniejsze informacje

Historia Ikano Banku w Polsce

Ikano Bank Oddział w Polsce jest częścią Grupy Ikano założonej przez twórcę IKEA. Firma działa w Europie, Azji oraz w Ameryce Środkowej i oferuje proste i wygodne rozwiązania, zgodne z szwedzkimi korzeniami i misją ułatwiania codziennego życia. Od 2010 roku, Ikano Bank pomaga Klientom w spełnieniu marzeń o funkcjonalnych i pięknych wnętrzach, umożliwiając zakupy na raty w sklepach IKEA, a także oferując kartę kredytową IKEA Family oraz kredyt gotówkowy na dowolny cel. Wszystkie działania banku opierają się na wartościach, takich jak zdrowy rozsądek, prostota, współpraca i odwaga, co przekłada się na uczciwą współpracę z klientami. Ikano Bank wierzy, że podejście oparte na zrównoważonym biznesie jest kluczowe dla budowania długotrwałych relacji z klientami i partnerami. Twórcę IKEA od początku interesowało to, aby połączyć zakupy z finansowaniem.

Ikano Bank w Szwecji

Ikano Bank powstał w 1943 roku, kiedy to został założony przez Ingvara Kamprada w szwedzkiej miejscowości Älmhult, w regionie Småland. Już w latach 70. ubiegłego wieku działalność Ikano Banku bardzo dynamicznie się rozwijała w takich obszarach jak usługi finansowe i usługi uxbezpieczniewowe dla sieci sklepów IKEA. W 1988 roku Ikano Bank stał się niezależną firmą, która należała do rodziny założycieli IKEA.

Oferta Ikano Bank

Oferta, którą proponuje Klientom Ikano Bank jest dosyć ograniczona, ale treściwa. Klienci wśród produktów znajdą wyłącznie kredyt IKEA, kartę kredytową IKEA oraz kredyt gotówkowy na dowolny cel. Ikano Bank nie oferuje swoim Klientom kont czy rachunków oszczędnościowych. Bank skupia się wyłącznie na finansowaniu zakupów swoich Klientów, zarówno w obrębie sklepu IKEA, jak i dowolnych zakupów.

Plusy i minusy Ikano Banku

+ o każdy produkt można zawnioskować online
+
oddziały banku zlokalizowane w każdym sklepie IKEA
+
bardzo precyzyjna oferta
+
częste promocje na raty 0%
bank cieszy się zaufaniem wśród Klientów
niszowy bank trafiający do konkretnych Klientów
bardzo prosty wniosek online
+ dobra komunikacja z biurem obsługi Klienta

– wąska oferta
– brak kont osobistych
oferta nie dla zadłużonych

Nasza opinia o Ikano Banku

Ikano Bank bez wątpienia jest bardzo popularnym bankiem wśród Klientów sieci sklepów IKEA. Wielu z tych Klientów nie korzysta z obsługi finansowej w żadnym innym banku ze względu na to, że całkowicie pasuje im obsługa właśnie w Ikano Banku. Popularność banku wynika oczywiście głównie z tego, że jest w pewien sposób połączony z siecią sklepów IKEA. Osoby, które nie robią zakupów w IKEA na pewno nawet nie słyszały o takim banku jak Ikano Bank.

Bardzo rzadko można spotkać się z negatywnymi opiniami dotyczącymi Ikano Banku. W Internecie oczywiście możemy napotkać takie recenzje, ale znacznie więcej jest tych pozytywnych. Klienci są bardzo zadowoleni z jakości obsługi i oferty Ikano Banku, dlatego też bardzo często wracają po kolejne produkty.

Warto zostawiać każdy rodzaj opinii na temat firmy czy instytucji, z oferty której korzystamy. Każda opinia jest bardzo przydatna dla nowego Klienta, który waha się między skorzystaniem, a nie skorzystaniem z usług danej firmy. Ogólna opinia na temat Ikano Banku jest jednak na tyle dobra, że bank nie musi się martwić o to, że Klienci przestaną korzystać z jego usług.

Pytania i odpowiedzi

Najlepiej zadzwonić na infolinię banku i dopytać o nasz produkt.

Aby zalogować się na konto Ikano Banku należy najpierw pobrać aplikację Ikano Bank Secure i zarejestrować konto.

Tak. Ikano Bank sprawdza potencjalnych Klientów w bazach dłużników.

Tak. Ikano Bank jest w pełni bezpieczna instytucja finansową, dlatego nie trzeba obawiać się o korzystanie z jej oferty.

Polski oddział Ikano Bank działa aktywnie na naszym rynku bankowym od 2010 roku.

Tak. W Ikano Banku można wziąć kredyt gotówkowy w maksymalnej kwocie 150 000 zł. Maksymalny okres spłaty kredytu gotówkowego to 120 miesięcy.

Tak. Obecnie darmowe są raty IKEA w liczbie 3 lub 6. Często też można skorzystać z promocji 10 rat 0% lub 20 rat 0%.

Tak. W Ikano jest dostępna karta kredytowa IKEA, z której można finansować wyłącznie zakupy w sieci sklepów IKEA (warto zaznaczyć, że można z niej korzystać w dolnym sklepie IKEA).

Ikano Bank jest częścią Grupy Ikano, która należy do szwedzkiej rodziny, która założyła sklep IKEA oraz Ikano. Twórcę IKEA można połączyć z Ikano Bankiem.

Zostaw swoją opinię o Ikano Banku

Ikano Bank możesz ocenić w naszym głosowaniu poprzez kliknięcie kciuka w górę lub w dół. Twoja ocena może być bardzo cenna dla innych osób! Dzięki Tobie będą wiedziały, czy warto skorzystać z tej oferty. Swoje doświadczenie w kontakcie z tą firmą pożyczkową możesz także opisać w komentarzu. 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Porównaj