Ikano Bank sesje przychodzące i wychodzące

Ikano Bank sesje przychodzące i wychodzące

author
Patryk Byczek
22 marca 2023
Ekspert finansowy, z zadluzenia.com związany od 2015 roku. Absolwent Uniwersytetu Gdańskiego. Redaktor naczelny portalu, specjalizuje się w analizie produktów finansowych, promocji bankowych i recenzowaniu kredytów.
Kategoria

Wykonałeś przelew na konto w Ikano Banku lub czekasz na przelew z tego banku? Chcesz sprawdzić, Ikano Bank księguje przelewy? Sprawdź sesje Ikano Banku w naszym zestawieniu.

Sesje Ikano Bank – czym są?

Sesje przychodzące i wychodzące – jak rozróżnić?

Sesja przychodząca – to czas, w którym pieniądze powinny dotrzeć na rachunek w Ikano Banku.

Sesja wychodząca – to czas wyjścia przelewu z rachunku nadawcy w Ikano Banku.

Ikano Bank - sesje przelewów

Ikano Bank – sesje Elixir

Sesje przychodzące:

 • od 11:00 do 12:00 – I sesja przychodząca Elixir
 • od 14:30 do 15:00 – II sesja przychodząca Elixir
 • po 17:00 – III sesja przychodząca Elixir

Sesje wychodzące:

 • 8:00 – I sesja wychodząca Elixir
 • 11:45 – II sesja wychodząca Elixir
 • 14:15 – III sesja wychodząca Elixir

Chcesz dokładnie ustalić godzinę przelewu, który ma dotrzeć na Twoje konto w Ikano Banku? Chcesz się dowiedzieć w jakich godzinach Ikano Bank obsługuje sesje wychodzące oraz sesje przychodzące? Zajrzyj do kalkulatora sesji przelewów.

Przelewy Ikano Bank - czerwiec 2024

W czerwcu tego roku nie wypadają żadne święta, które dawałyby osobom pracującym wolne od pracy. Popularnymi, rodzinnymi czerwcowymi świetami są: Dzień Dziecka (1 czerwca) oraz Dzień Ojca (23 czerwca) – święta te wypadają w weekend więc świętowanie nie będzie problemem! Wychodzi wiec na to, że w ciągu całego miesiąca wpływ na realizację sesji Elixir mają wyłącznie weekendy (soboty i niedziele). Poniżej pełny kalendarz sesji Elixir na czerwiec.

1-2 czerwca (weekend) – przelewy nie są realizowane
3-7 czerwca – przelewy realizowane są normalnie
8-9 czerwca (Święto Konstytucji 3 Maja) – przelewy nie są realizowane
10-14 czerwca – przelewy realizowane są normalnie
15-16 czerwca– przelewy nie są realizowane
17-21 czerwca – przelewy realizowane są normalnie
22-23 czerwca– przelewy nie są realizowane
24-28 czerwca – przelewy realizowane są normalnie
29-30 czerwca– przelewy nie są realizowane

W czasie weekendów są natomiast realizowane przelewy między rachunkami (przelew wewnętrzny) w Ikano Banku oraz przelewy Express Elixir. Należy pamiętać, że czas przelewu środków pochodzących, np. z pożyczki na raty, także uzależniony jest od banku, w którym posiadamy konto. 

Spis treści:

 1. Ikano Bank - sesje przelewów
 2. Przelewy Ikano Bank - czerwiec 2024
 3. Elixir Ikano Bank
 4. Przelew do Ikano Banku - wymagane dane?
 5. Godziny księgowania w Ikano Banku - od czego zależą?
 6. Przelewy Ikano Bank - pytania i odpowiedzi
Zwiń spis treści

Elixir Ikano Bank

System Elixir oznacza “elektroniczny system rozliczeń międzybankowych”. Jest to wprowadzone przez KIR w 1994 roku rozwiązanie, które umożliwia wykonywanie przelewów, czeków czy poleceń zapłaty.

System Elixir skupia w sobie transakcje, które spełnią następujące warunki:

 • maksymalna kwota przelewu wynosi 1 000 000 złotych,
 • bank nadawcy i odbiorcy obsługują system Elixir,
 • walutą przelewu jest polska złotówka (PLN).

Trzeba jednak wiedzieć, że transakcje między kontami Ikano Banku są obsługiwane jako tzw. przelew wewnętrzny. Oznacza to, że przelew zrealizowany z Ikano Banku to Ikano Banku dotrze w zaledwie kilka chwil, niezależnie od dnia czy pory dnia, ponieważ transakcja realizowana jest z pominięciem sesji Elixir.

Sprawdź także inne narzędzia: 

Jaki to bank? – rozpoznawanie banku po numerze konta

Kwota słownie – automatyczna zamiana liczb na wyrazy

Przelew do Ikano Banku - wymagane dane?

Chcąc wykonać przelew na konto w Ikano Banku musimy posiadać takie dane, jak:

 • imię i nazwisko – pełne dane personalne lub nazwa firmy,
 • numer rachunku bankowego – ta dana jest szczególnie ważna, dlatego należy uważać na każdą jedną cyfrę, ponieważ w przypadku błędu przelew może zostać zrealizowany na inne konto bankowe lub nie zostanie zrealizowany w ogóle,
 • kwota przelewu – musimy określić jaka kwota pieniędzy ma zostać pobrana i przelana na konto odbiorcy,
 • tytuł przelewu – możemy wpisać cokolwiek, ale najlepiej nazwać przelew w taki sposób, aby w razie potrzeby łatwo można było go odnaleźć.

Godziny księgowania w Ikano Banku - od czego zależą?

Na zaksięgowanie przelewu wpływ może mieć przede wszystkim dokłada godzina wysłania przelewu oraz godziny sesji obsługiwane przez dany bank. Liczą się przede wszystkim trzy sesje: w banku nadawcy, w Krajowej Izbie Rozliczeniowej oraz w banku odbiorcy.

Przelew zawsze „idzie” w ten sam sposób. W pierwszej kolejności jest on „wypuszczany” z konta nadawcy, w związku z czym musi poczekać na najbliżej realizowaną sesję przelewów wychodzących. Kolejnym etapem jest trafienie przelewu do Krajowej Izby Rozliczeniowej, w której znowu czeka na odpowiednią sesje przelewów. W ostatnim etapie przelew musi trafić w sesję przelewów przychodzących w banku odbiorcy przelewu. Dopiero w tym momencie pieniądze są księgowane na koncie odbiorcy przelewu.

W żaden sposób nie można przyspieszyć drogi przelewu z konta na konto. Jedyną metodą jest ominięcie godzin sesji przelewów i wysłanie przelewu za pośrednictwem systemu Express Elixir. Dzięki temu pieniądze trafią na konto Klienta nawet w kilkanaście minut. Należy jednak wiedzieć, że ta metoda jest dodatkowo płatna.

 

 Sprawdź również:

Ikano Bank kontakt, infolinia

Ikano Bank kod SWIFT, BIC

Ikano Bankowo opinie Klientów

Przelewy Ikano Bank - pytania i odpowiedzi

Pieniądze są księgowane trzy razy dziennie:

I sesja Elixir: 11:00 do 12:00

II sesja Elixir: 14:30 do 15:00

III sesja Elixir: 17:00

Przelewy wychodzą trzy razy dziennie:

I sesja Elixir: 8:00

II sesja Elixir: 11:45

III sesja Elixir: 14:15 

Przelewy Elixir realizowane są tylko w dni robocze, czyli od poniedziałku do piątku.

Nie. W zgodnie z systemem Elixir, przelewy nie są realizowane w soboty i niedziele. Wyjątkiem są przelewy wewnętrze (między dwoma rachunkami w Ikano Banku) lub Express Elixir.

Tak. Ikano Bank korzysta z systemu Express Elixir. Dzięki temu Klienci mogą pozwolić sobie na realizowanie przelewów między bankami nawet w kilka/kilkanaście minut.

System Elixir realizuje przelewy wynoszące maksymalnie 1 000 000 złotych.

Nie ma możliwości sprawdzenia, czy przelew na nasze konto faktycznie został zrealizowany.

Tak. W Ikano Banku można wziąć kredyt gotówkowy w maksymalnej kwocie 150 000 zł. Maksymalny okres spłaty kredytu gotówkowego to 120 miesięcy.

Tak. Obecnie darmowe są raty IKEA w liczbie 3 lub 6. Często też można skorzystać z promocji 10 rat 0% lub 20 rat 0%.

Tak. W Ikano jest dostępna karta kredytowa IKEA, z której można finansować wyłącznie zakupy w sieci sklepów IKEA (warto zaznaczyć, że można z niej korzystać w dolnym sklepie IKEA).

Tak. Kredyt Ikano na dowolny cel jest oprocentowany. Jedynie raty IKEA mają RRSO 0%.

Sesje Elixir to system rozliczeń międzybankowych obsługiwany przez Krajową Izbę Rozliczeń. System odpowiada za realizowanie przelewów bankowych w Polsce. Większość instytucji bankowych w naszym kraju dysponuje trzema sesjami wychodzącymi i przychodzącymi. W dni robocze gotówka przelane do innego banku powinna zostać dostarczona tego samego dnia. Inaczej sprawa wygląda w weekendy i święta. Przekazy pieniężne wykonane w te dni internetowo zostaną zaksięgowane dopiero w najbliższym dniu roboczym.

Przelewy Ikano Bank – Wasze opinie

Chcesz podzielić się swoją opinią na temat przelewów w Ikano Banku? Możesz to zrobić dodając poniżej komentarz. Przelew nie dotarł na konto w Ikano Banku? Podziel się swoją historią. Pamiętaj, że Ikano Bank znajdziesz w dowolnym sklepie IKEA.

author
Patryk Byczek
Ekspert finansowy, z zadluzenia.com związany od 2015 roku. Absolwent Uniwersytetu Gdańskiego. Redaktor naczelny portalu, specjalizuje się w analizie produktów finansowych, promocji bankowych i recenzowaniu kredytów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły

Operat szacunkowy – najważniejsze informacje

Każdy, kto planuje w najbliższym czasie kupić lub sprzedać nieruchomość, powinien skorzystać z fachowej pomocy rzeczoznawcy majątkowego. To właśnie ekspert od wycen nieruchomości przygotuje dla nas operat szacunkowy. Co to jest i kiedy może się przydać?

author
Halszka Gronek
12 października 2018
Ekspertka finansowa na zadluzenia.com, ukończyła dziennikarstwo i socjologię na Uniwersytecie Gdańskim. Autorka kompendiów wiedzy na temat społecznych aspektów świata finansów i ekonomii.

PKO BP zbuduje szpital covidowy w Poznaniu

PKO BP, jako spółka Skarbu Państwa, weźmie udział w budowie szpitali tzw. covidowych, czyli zwiększających liczbę łóżek dostępnych dla pacjentów zarażonych koronawirusem. Bank będzie odpowiedzialny za budowę jednego ze szpitali – tego, który zlokalizowany będzie w Poznaniu. Sprawdzamy szczegóły.

author
Dominika Byczek
14 listopada 2020
Ekspertka finansowa, redaktorka, magister Uniwersytetu Gdańskiego. Z zadluzenia.com związana od 2014 roku, redaktor naczelna portalu do 2020 roku. Specjalizuje się w tworzeniu poradników finansowych.

Pożyczka pod weksel

W przypadku braku zdolności kredytowej szukamy innych możliwości, które pomogą sfinansować wyznaczone cele. Alternatywnym rozwiązaniem może okazać się pożyczka pod weksel. Na temat tego sposobu uzyskania dodatkowych środków krąży wiele niepochlebnych opinii. Czym dokładnie jest pożyczka pod weksel? Sprawdźmy, kto może ją otrzymać i czy takie rozwiązanie jest bezpieczne. Porównamy wady i zalety pożyczki pod weksel.

author
Julia Wierciło
21 lipca 2023
Ekspertka finansowa, związana z zadluzenia.com od 2022 roku. Absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku. Znana z niekonwencjonalnego podejścia do świata finansów. W artykułach przyjmuje perspektywę bycia blisko ludzi.

Ile zarabia obsługa hotelu?

Dobry hotel pracuje na swoją renomę latami. Na dobre opinie danego miejsca składa się przede wszystkim wysoka jakość obsługi. Sprawdzamy, ile zarabia hotelarz.

author
Sandra Tessmer
24 września 2019
Jej obszarem zainteresowań w ramach pracy na stronie zadluzenia.com są pytania typu "ile kosztuje" oraz "ile zarabia," a jej teksty dostarczają czytelnikom wglądu w koszty różnych usług i życiowych wydatków, oraz średnie zarobki w różnych zawodach.

Dłużnik wekslowy

Zabezpieczenie w formie weksla występuje przy zaciąganiu różnego rodzaju kredytów. Podpisując ten dokument stajemy się dłużnikiem wekslowym. Kim dokładnie jest dłużnik wekslowy? Sprawdźmy jakie ma prawa i obowiązki, a także jakie ryzyko niesie za sobą to zabezpieczenie.

author
Julia Wierciło
26 czerwca 2023
Ekspertka finansowa, związana z zadluzenia.com od 2022 roku. Absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku. Znana z niekonwencjonalnego podejścia do świata finansów. W artykułach przyjmuje perspektywę bycia blisko ludzi.

Jak działa karta obciążeniowa?

W dzisiejszym szybkim tempie życia, płatności bezgotówkowe stają się nieodłącznym elementem naszej codzienności. Obok tradycyjnych kart kredytowych, coraz częściej możemy spotkać się z kartami obciążeniowymi. Jest to popularne narzędzie finansowe, które pozwala nam płacić za zakupy i usługi bez konieczności posiadania gotówki. Sprawdźmy czym dokładnie jest karta obciążeniowa, a także jak działa taka forma płatności.

author
Julia Wierciło
04 sierpnia 2023
Ekspertka finansowa, związana z zadluzenia.com od 2022 roku. Absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku. Znana z niekonwencjonalnego podejścia do świata finansów. W artykułach przyjmuje perspektywę bycia blisko ludzi.
Porównaj