Ile kosztuje bilet do USA?

Ile kosztuje bilet do USA?

author
Sandra Tessmer
11 grudnia 2019

Planując wakacje w USA stajemy przed koniecznością wykupienia biletu samolotowego. Naturalną konsekwencją jest więc pytanie – ile kosztuje bilet lotniczy do USA? Sprawdzamy, z jakimi kosztami związane jest kupno biletu do Stanów Zjednoczonych.

Ile kosztuje bilet do USA??

Jeśli wylatujemy z Warszawy i lecimy do Nowego Jorku, nasz lot może trwać ok. 9 godzin. Długość lotu zwiększa się w zależności od tego, ile czeka nas przesiadek. W Polsce bezpośrednie loty do USA proponują linie lotnicze LOT.

Lot samolotem do USA to popularne rozwiązanie wśród współczesnych turystów. Czynniki, jakie mają znaczący wpływ na cenę biletu to między innymi: termin podróży, klasa lotu oraz to czy wybieramy loty do USA bez przesiadki.

Warszawa – Nowy Jork

Ceny bezpośrednich lotów do USA, które są realizowane jedynie przez przewoźnika LOT, na trasie Warszawa – Nowy Jork w klasie ekonomicznej zaczynają się od ceny ok. 3000 zł. Jest to jednak  bardzo wygodna i często wybierana przez podróżnych opcja, ponieważ lot trwa zaledwie 9 godzin.

Pozostałe linie lotnicze, które oferują przeloty z przesiadkami, swoje ceny utrzymują na poziomie od 2500 zł do ok. 2900 zł za przelot. Głównymi przewoźnikami, którzy proponują loty z Warszawy do Nowego Jorku są SAS oraz Turkish Airlines, jednak w przypadku tych przewoźników lot trwa ponad 11 godzin

Warszawa – San Francisco

Jeśli lecimy do innego miasta, powinniśmy liczyć na większe koszty oraz dłuższy czas lotu. Do San Francisco nie polecimy poprzez usługi LOT-u i musimy liczyć się z wyborem innego przewoźnika.

Najtańszym przewoźnikiem, z którego usług możemy skorzystać jest KLM. Za przelot w obie strony zapłacimy 3339 zł. Sam lot jednak trwa bardzo długo, ponieważ czeka nas aż ponad 15 godzin, a dodatkowo musimy przygotować się z przesiadkę w Amsterdamie.

Air France proponuje nieznacznie wyższe ceny, a sam lot będzie trwał dodatkowe pół godziny dłużej. Za cenę 3352 zł musimy przygotować się na prawie 15 i pół godziny lotu oraz przesiadkę w Paryżu. 

Dla pasażerów, którzy dysponują większym budżetem, swoje usługi proponuje SWISS oraz Lufthansa. W obu przypadkach należy przygotować się na koszt prawie 4000 zł oraz na ponad 15 godzinną podróż, w czasie której czeka nas przesiadka w Zurychu lub we Frankfurcie.

Warszawa – Los Angeles

Jeśli wybieramy się w podróż do Los Angeles, musimy liczyć się z najdłuższą drogą lotu oraz najwyższymi cenami za przelot w obie strony, jeśli zamierzamy lecieć przewoźnikiem LOT.

Najwięcej zapłacimy za usługi LOT-u. Jeśli zamierzamy lecieć do Los Angeles bezpośrednio, przewoźnik LOT wykona usługę w nieco ponad 12 godzin, a za przelot w obie strony zapłacimy ok. 4100 zł. Jeśli zdecydujemy się na lot z przesiadką, zapłacimy ok. 5000 zł, a podróż będzie trwała prawie 16 godzin. 

Pozostali przewoźnicy oferują swoje usługi w granicach od 3000 zł do 3500 zł za przelot w obie strony. Musimy jednak liczyć się z przesiadkami, a sam lot będzie trwał w przedziale od 13 do 15 godzin.

Podsumowanie

Loty to USA nie są tanie, jednak z pewnością dla osób, które są zapalonymi podróżnikami, jest to bardzo ciekawy kierunek. Warto zaplanować lot do USA wcześniej, dzięki czemu uda nam się zaoszczędzić na biletach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Wszystkie komentarze

Miroslawa Cienkiewicz
Miroslawa Cienkiewicz
2020-12-11 22:50:39

Czy na lot do Los Angeles LOT-em sa wolne bilety.

Podobne artykuły

Skąd wziąć pieniądze na wakacje
Wpisy
autor wpisu
Maciej_Stanko
28 maja 2013

Skąd wziąć pieniądze na wakacje

Inspektorat ZUS w Suwałkach
Oddziały
author
Patryk Byczek
02 sierpnia 2019

Inspektorat ZUS w Suwałkach

Wspólne konto – plusy i minusy
Ekonomia
author
Halszka Gronek
17 października 2018

Wspólne konto – plusy i minusy

Pożyczki bez zaświadczeń Świnoujście
Pożyczki miasta
author
Dominika Sobieraj
03 maja 2017

Pożyczki bez zaświadczeń Świnoujście

Ile zarabia iluzjonista?
Bez kategorii
author
Sandra Tessmer
19 października 2019

Ile zarabia iluzjonista?

Nowy prezes PKO Leasing
Bez kategorii
author
Patryk Byczek
04 marca 2019

Nowy prezes PKO Leasing

Porównaj