Kredyt dla zadłużonych

Kredyt dla zadłużonych

Prawie 2,7 mln Polaków ma niespłacone długi. Posiadanie zadłużenia nie wyklucza jednak możliwości otrzymania kredytu. Tzw. kredyty dla zadłużonych dostępne są w wielu firmach pożyczkowych, akceptujących zadłużenia widniejące w rejestrach dłużników. Sprawdź, jak możesz poprawić swoją sytuację finansową za pomocą kredytu dla zadłużonych. Przedstawiamy aktualny, przygotowany przez naszych ekspertów, ranking najlepszych ofert.

author
Autor
Dominika Byczek
Ekspertka finansowa, redaktorka, magister Uniwersytetu Gdańskiego. Z zadluzenia.com związana od 2014 roku, redaktor naczelna portalu do 2020 roku. Specjalizuje się w tworzeniu poradników finansowych.
author
Ekspert finansowy
Łukasz Guzek
Sprawdzone przez eksperta
author
Ekspert finansowy
Ekonomista, absolwent Kolegium Ekonomicznego UG oraz Wydziału Zarządzania UG. Ukończył Studia Doktoranckie z Ekonomii na Uniwersytecie Gdańskim. Wieloletni Członek Rady Wydziału Ekonomicznego UG. Praktyk i wykładowca akademicki.
author
Prawnik
Kornel Siwiec
Weryfikacja prawna
Prawnik, absolwent wydziału prawa na Uniwersytecie Gdańskim. Doświadczenie zawodowe zdobywał w trójmiejskich kancelariach prawnych. Ukończył Podyplomowe Studia Menedżerskie na UG oraz studia Lean Six Sigma Black Belt na Politechnice Gdańskiej.

Ranking kredytów dla zadłużonych – grudzień 2023

Ostatnia aktualizacja 08.12.2023
Ranking tworzony według najczęściej wybieranych ofert

Ranking kredytów dla zadłużonych na naszej stronie został opracowany przez ekspertów zadluzenia.com. Od lat wybieramy dla państwa najlepsze produkty finansowe i prezentujemy je w formie rankingowej, rozpoczynając od tych, które najczęściej są przez państwa wybierane. W powyższym rankingu zawarliśmy jedynie bezpieczne i sprawdzone Instytucje Pożyczkowe, znajdujące się w rejestrze Komisji Nadzoru Finansowego oraz oferty bankowe.

Kredyt dla zadłużonych – co to jest i gdzie go znajdziemy?

Zwykle przez “kredyt dla zadłużonych” rozumie się kredyt gotówkowy przeznaczony dla osób, które mają niską zdolność kredytową i napotykają trudności w terminowej spłacie swoich długów, gdzie opóźnienie nie przekracza 30 lub 60 dni, w zależności od kryteriów danej instytucji finansowej. Jednakże, warto mieć na uwadze, że samo pojęcie zadłużenia odnosi się do posiadania dowolnych zobowiązań finansowych, niekoniecznie tych opóźnionych w spłacie.

Jak wynika z raportu „Zasobność gospodarstw domowych w Polsce”, przygotowanego przez NBP, ponad 40 proc. gospodarstw jest zadłużonych. Najczęściej są to zobowiązania z tytułu zabezpieczonych kredytów mieszkaniowych oraz kredyty konsumpcyjne. Posiadając jednak tego rodzaju zadłużenia, nadal można uzyskać kredyt bankowy zarówno na cele konsumpcyjne, jak i na spłatę zaległości. Problemem są jednak niespłacone zobowiązania. Jak wynika z danych głównego analityka BIG InfoMonitor, różnego rodzaju zaległe długi ma co 12 dorosły Polak (komunikat PAP dr hab. Waldemar Rogowski z września 2023), więc tak naprawdę co dwunasta osoba jest zadłużona – w tym sensie, że nie spłaca swoich zobowiązań na czas.

Warto pamiętać, że kredyty dostępne są wyłącznie w bankach lub SKOKach. Pamiętajmy, że co do zasady osoby bardzo zadłużone (ze sporymi opóźnieniami w spłacie, sięgającymi kilku miesięcy) nie mogą marzyć o kredycie konsumenckim w banku, a tym bardziej o przyznaniu kredytu czy pożyczki dla zadłużonych na zaległe zobowiązania. Tacy Klienci powinni raczej sięgnąć po kredyt konsolidacyjny lub kredyt oddłużeniowy, który dopuszcza większe zaległości w spłacie niż typowe kredyty gotówkowe.

Inną opcją są pożyczki dla zadłużonych. Jest to propozycja dla osób, które mają trudną sytuację, ale jeszcze nie pogrążyły się w kłopotach finansowych. Decyzja o wzięciu pożyczki dla zadłużonych to często ostatnia deska ratunku i jedyna szansa na spłatę zaległych zobowiązań, zanim zostaną one ściągnięte przymusem w ramach egzekucji komorniczej. O spłatę pożyczek i kredytów warto zadbać wcześniej, zanim do naszych drzwi zapuka windykator czy komornik sądowy. Warto mieć na uwadze, że kredyt dla zadłużonych jest dostępny dla osób, które mają długi, ale nie jest dostępny dla osób będących w trakcie egzekucji komorniczej.

Kredyt dla zadłużonych jest dostępny w szczególności dla osób, które mają zadłużenia nieprzeterminowane, czyli długi spłacają na czas. Niewielkie opóźnienia w spłacie kredytów i pożyczek również bywają akceptowane w bankach podczas udzielania kredytu, ale jest to już zależne od indywidualnej polityki banku.

Kredyty dla zadłużonych możemy otrzymać wyłącznie w bankach. Na przykład ING Bank Śląski wprost informuje, że może udzielić kredytu osobie zadłużonej, o ile zadłużenie nie przekracza 30 dni lub jest jednorazowe.

Jak otrzymać kredyt dla zadłużonych w banku?

Uzyskanie kredytu dla zadłużonych nie powinno sprawić nam większych problemów. Do złożenia wniosku o kredyt dla zadłużonych wystarczą na początek podstawowe dane osobowe oraz informacje o posiadanych przez nas zadłużeniach. Banki często wprost pytają o to, czy posiadamy już jakieś kredyty lub pożyczki i nie powinniśmy ukrywać tych informacji. Poza tym cała nasza historia kredytowa i tak jest widoczna w raporcie BIK. Osoby, które mają negatywne wpisy, powinny w takiej sytuacji poszukać pożyczki bez BIK. Pytania we wniosku kredytowym dotyczą również kwoty do spłaty – ta jest o tyle znacząca, że inaczej bank zinterpretuje długi w wysokości kilku tysięcy złotych, a inaczej długi rzędu kilkuset tysięcy. Aktualnie najbardziej zadłużony Polak ma do spłaty blisko 84 mln zł – przy takim zadłużeniu z pewnością nie uzyskałby już kolejnego finansowania.

Warto pamiętać, że informacje, które podamy we wniosku kredytowej, zostaną jeszcze zweryfikowane przez bank podczas sprawdzania naszego raportu BIK lub danych widocznych w biurach informacji gospodarczej. Nieścisłość pomiędzy danymi deklarowanymi przez nas we wniosku a danymi uzyskanymi przez bank podczas weryfikacji naszych zadłużeń może być przyczyną odmowy kredytu. Spłacane na czas zadłużenia będą natomiast działały na naszą korzyść. Jeżeli bank widzi, że nie mamy problemów ze spłatą swoich długów, z pewnością łatwiej udzieli nam finansowania niż w sytuacji, kiedy w naszej historii kredytowej zostaną odkryte opóźnienia w spłacie zobowiązań.

Nowe przepisy dotyczące udzielania kredytów zadłużonym

18 maja 2023 roku weszły w życie nowe przepisy dotyczące weryfikacji klientów firm pożyczkowych w bazach przed udzieleniem finansowania w celu badania zdolności kredytowej. W myśl nowych przepisów pożyczkodawca przed udzieleniem pożyczki musi zweryfikować daną osobę w wybranym biurze informacji gospodarczej i/lub w bazie BIK.

Weryfikację w co najmniej dwóch bazach muszą stosować wszystkie firmy pozabankowe. W praktyce oznacza to, że firma pożyczkowa nie musi weryfikować klienta w Biurze Informacji Kredytowej (BIK), bo wystarczy, że zweryfikuje w go jakimkolwiek biurze informacji gospodarczej (np.: ERIF, KRD, KiDT). Otrzymanie pożyczki bez sprawdzenia w żadnej bazie nie jest już możliwe.

Nowe przepisy sprawiają również, że osobom posiadającym opóźnienie w spłacie kredytów lub pożyczek powyżej 180 dni, bardzo trudno będzie uzyskać kolejną pożyczkę, wielu osobom pozostaną do wyboru jedynie pożyczki prywatne. W myśl nowelizacji przepisów firmy pożyczkowe nie muszą weryfikować bazy BIK, ale obowiązkowo muszą raportować do tej bazy każdą nową udzieloną pożyczkę czy kredyt. Oznacza to, że wszystkie zaciągnięte przez nas od dnia 18 maja 2023 roku pożyczki na raty czy chwilówki będą widoczne w bazie BIK.

Wymagania do kredytu dla zadłużonych

Wymagania do kredytu można określić jako minimum formalności. Właściwie wystarczy nam dokument tożsamości i konto bankowe, na które trafi wypłata kredytu. Warto pamiętać, że banki i SKOKi bardzo indywidualnie podchodzą do sprawdzania historii kredytowej widocznej w bazach dłużników. Jeżeli zalegamy ze spłatą niskiej kwoty, a opóźnienie wynosi raptem kilka – kilkanaście dni, z kredytem nie powinno być kłopotu.

“Negatywne wpisy w BIK-u mogą przekreślić szanse na kredyt lub przełożyć się na uzyskanie gorszych warunków finansowania. To, jak ostatecznie zostanie oceniony wniosek problematycznego klienta, zależy od skali i liczby opóźnień, ale też m.in. jego dochodów i scoringu BIK” – informuje wprost mBank. Kredyt dla zadłużonych otrzymać w banku zatem można, ale jest szereg uwarunkowań decydujących o tym, czy rzeczywiście zostanie on nam przyznany. W produktach bankowych rzeczywista roczna stopa oprocentowania jest z reguły niższa niż w produktach pozabankowych, szczególnie jeżeli zaciągniemy korzystny kredyt lub skorzystamy z pomocy doświadczonego doradcy kredytowego przy wyborze najlepszej oferty dla nas.

Kredyt dla zadłużonych

Kredyty dla osób zadłużonych są dostępne niezależnie od skomplikowania sytuacji finansowej danej osoby. Oferta takich kredytów skierowana jest do osób, które mają trudności z uzyskaniem dodatkowego finansowania ze względu na niewystarczającą historię kredytową, brak umowy o pracę, niskie zarobki lub istniejące już zobowiązania finansowe.

Źródła:

https://nbp.pl/wp-content/uploads/2022/09/Raport_BZGD_2016.pdf

https://mfinanse.pl/blog/negatywny-wpis-w-bik-u-a-kredyt-hipoteczny/

https://forsal.pl/finanse/finanse-osobiste/artykuly/9301697,czy-obnizka-stop-procentowych-moze-zmniejszyc-dlugi-polakow.html 

https://www.linkedin.com/in/profesor-waldemar-rogowski-005316151/

author
Dominika Byczek
Ekspertka finansowa, redaktorka, magister Uniwersytetu Gdańskiego. Z zadluzenia.com związana od 2014 roku, redaktor naczelna portalu do 2020 roku. Specjalizuje się w tworzeniu poradników finansowych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Wszystkie komentarze

Ricky
Ricky
2023-12-08 11:22:39

I have been exploring for a little bit for any high quality articles or blog posts on this kind of space .Exploring in Yahoo I finally stumbled upon this site. Studying this info So i am happy to express that I've an incredibly good uncanny feeling I found out exactly what I needed.I such a lot undoubtedly will make certain to don?t put out of your mind this site and provides it a look regularly.my web-site a href"http:Tupalo.comenusers5871996"Http:Tupalo.Coma

dorota
dorota
2023-10-23 12:40:18

W mojej ocenie najlepsze pożyczki dla zadłużonych oferuje firma Eden Finance, można uzyskać nawet 7000zł, a pieniądze ekspresowo dostarcza do domu doradca. Bardzo polecam, najlepsze pożyczki.

Dominika Ewa
Dominika Ewa
2023-10-18 16:24:06

Uzyskanie pożyczki w Firmie Pożyczkowej Mariusz Jankowski było bezbolesnym procesem, który może przeprowadzić każdy.Firma Pożyczkowa Mariusz Jankowski mnie uratowała.Personel Firmy Pożyczkowej Mariusz Jankowski był znakomity.Wszystkich będę odsyłał do Firmy Pożyczkowej Mariusz Jankowski drogą mailową: (jankowskimariusz999gmail.com).

dam rade
dam rade
2023-10-13 22:56:24

oferty niemalże dla każdej osoby, w każdej sytuacji życiowo-finansowej

Podobne artykuły

Victoria Beckham zadłużona na miliony

Victoria Beckham z ogromnym zadłużeniem. 12 milionów funtów długu – takie straty w roku 2019 przyniosła firma odzieżowa znanej projektantki. Czy znanemu małżeństwu grozi bankructwo?

author
Aleksandra Gościnna
01 stycznia 2020
Ekspertka finansowa, magister Uniwersytetu Gdańskiego i absolwentka studiów podyplomowych na UW. W latach 2021-2023 redaktor naczelny zadluzenia.com. Specjalistka ds. e-marketingu i promocji online.

DNB Bank kontakt infolinia

Potrzebujesz skontaktować się z DNB Bankiem? Sprawdzamy numer infolinii oraz jej godziny pracy. W DBN Banku możemy również zamówić połączenie przez formularz kontaktowy albo napisać wiadomość e-mail. Zobacz najszybsze formy kontaktu z DNB Bankiem.

author
Dominika Byczek
08 marca 2019
Ekspertka finansowa, redaktorka, magister Uniwersytetu Gdańskiego. Z zadluzenia.com związana od 2014 roku, redaktor naczelna portalu do 2020 roku. Specjalizuje się w tworzeniu poradników finansowych.

Raiffesen uruchamia własne TFI

Pod koniec maja, Raiffeisen Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych, otrzymało zgodę od Komisji Nadzoru Finansowego. Dzięki temu może teraz prowadzić działalność w zakresie tworzenia i zarządzania funduszami inwestycyjnymi.

author
Aneta Jankowska
10 czerwca 2017
Dziennikarka, ukończyła studia dziennikarskie na Uniwersytecie Gdańskim i zdobyła doświadczenie w Radiu MORS. Posiada praktyczne doświadczenie finansowe jako właścicielka kawiarni.

Pomoc frankowiczom budzi wątpliwości Polaków

Z najnowszych badań, które zostały przeprowadzone przez Ośrodek Kantar Public na zlecenie Instytutu Jagiellońskiego wynika, że Polacy są przeciwni ustawowemu udzielaniu pomocy frankowiczom. Z analiz dowiadujemy się, że więcej niż dwie trzecie badanych Polaków uważa to za zły pomysł.

author
Aneta Jankowska
20 lutego 2019
Dziennikarka, ukończyła studia dziennikarskie na Uniwersytecie Gdańskim i zdobyła doświadczenie w Radiu MORS. Posiada praktyczne doświadczenie finansowe jako właścicielka kawiarni.

Jak osiągnąć wolność finansową?

Czy pracując na etacie można czuć się niezależnym? Czy wolny rynek naprawdę gwarantuje nam wolność? Na czym polega wolność finansowa i jakim sposobem ją osiągnąć? – na te i na wiele innych pytań postaramy się odpowiedzieć w dzisiejszym artykule.

author
Halszka Gronek
19 listopada 2018
Ekspertka finansowa na zadluzenia.com, ukończyła dziennikarstwo i socjologię na Uniwersytecie Gdańskim. Autorka kompendiów wiedzy na temat społecznych aspektów świata finansów i ekonomii.

Pożyczki Jaworzno

Jeśli poszukujesz atrakcyjnej pożyczki w Olsztynie, sprawdź nasz ranking z najkorzystniejszymi ofertami pożyczek online przez Internet. Maksymalnie możemy otrzymać kwotę nawet do 200 000 zł, a okres spłaty wynosi do 10 lat. Pieniądze są dostępne natychmiastowo.

author
Patryk Byczek
27 stycznia 2022
Ekspert finansowy, z zadluzenia.com związany od 2015 roku. Absolwent Uniwersytetu Gdańskiego. Redaktor naczelny portalu, specjalizuje się w analizie produktów finansowych, promocji bankowych i recenzowaniu kredytów.
Porównaj